Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Seçimlere HDK İle Girebiliriz'

 > -

''Seçimlere Hdk İle Girebiliriz''

''Seçimlere Hdk İle Girebiliriz''

BDP Batman Milletvekili Ayla Akat, Halkların Demokratik Kongresi’nin (HDK) partileşmek için tüzüğünü hazırladığını ve önümüzdeki günlerde bu süreç için başvuracağını belirterek, "Belki önümüzdeki seçimlerde HDK bloğunun desteği ve adı altında seçimlere girebiliriz" dedi.

HDK’nın Batman İl Meclisi, kuruluşunu kamuoyuna duyurdu. Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Toplantı Salonu’nda yapılan HDK’nin meclis kuruluş toplantısına BDP Batman Milletvekili Ayla Akat, BDP İl Başkanvekili Ayşe Ağılgat, İl Genel Meclis Başkanı Salih Aktan, Belediye Başkan Yardımcısı Hamza Ayiş ile bazı sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı. BDP eski il başkanı Saadet Becerikli, Dr. Mahmut Çiftçi, Kent Konseyi eski Başkanı Süleyman Noyan, Vildan Ergül Tileği ve Avukat Leyla Arak’tan oluşan HDK il meclis divanı adına konuşan Leyla Arak, her inanç, dil ve kültürden halkları savaş tezkeresine karşı durmaya çağırdıklarını söyledi.

Batman Milletvekili Ayla Akat, HDK’nın oluşumuyla heyecanlandıklarını ve partileşmek için tüzüğünü hazırladığını ve önümüzdeki günlerde Yargıtay’a başvuracağını söyledi. Akat, "Önümüzdeki seçimlerde HDK blok desteği ile seçimlere girebiliriz. Bunun tartışmasını arkadaşlarımız ile yapıyoruz. BDP bloğunun son seçimlerde aldığı başarıyı hazmedemeyen bir zihniyet, soykırım iddianameleriyle partimizin üzerine geldi. HEP’ten DEP’e, DEHAP’tan BDP’ye kadar siyasi soykırım uygulanıp partilerimiz etkisizleştirilmeye çalışıldı. Biz yine de çözüm projeleriyle kamuoyunun önüne çıkıyoruz" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Barış ve Demokrasi PartisiSavaşYargıtay
Görüş Bildir