Emrah Serbes: 'Savaşın Eşiğindeyken Dizinin Alkolüyle Uğraşıyorlar'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

''Türkiye'yi yönetenler savaşın eşiğinde bile diziyle uğraşıyor''

''Türkiye'yi yönetenler savaşın eşiğinde bile diziyle uğraşıyor''

Almanya'nın Essen kentinde düzenlen 'Okuma Akşamı' adlı etkinliğe katılan 'Behzat Ç.' dizisinin senaristi Emrah Serbes, "Türkiye'yi yönetenler, Suriye ile savaşın eşiğindeyken bile bir televizyon dizisinin alkolüyle filan uğraşıyor" dedi.

Yazdığı kitaplarla polisiye karekteri Behzat Ç.'yi yaratan Emrah Serbes, Essen'de bu yıl 8'incisi düzenlenen Türk-Alman Edebiyat Festivali'nin (Literatürk) konuğu olarak okuma akşamına katıldı.

Essen'de gerçekleşen ve çevirmen Oliver Kontny tarafından Almanca'ya çevrilen etkinlikte Emrah Serbes, kitabından sayfalar okudu. Ardından da, kitapları ve televizyon dizisine uyarlanan Behzat Ç. ile ilgili soruları yanıtladı.

Serbes: "Çok övünecek bir tarzım yok ama okuyucuların, hikaye gerçekten yaşanmış ve bunu birisi anlatıyor diye inanmasını istiyorum." dedi.

Emrah Serbes'in konuşması:

"Kitaplarımı ortalama 3 bin kişi filan okuyordu. Televizyon dizisine uyarlanınca birden 7.5 milyona fırladı. Birdenbire popüler kültürün parçası olduk ister istemez. Yurt dışına, buralara kadar ulaşmış. Belki o kültür de seni kabul etmiyor. Ben çok popüler adamlara uymuyorum. İnsanlar, çoğu zaman benim için bakıp 'Bu mu Behzat Ç.'nin yazarı?' diyor. Daha efendi, daha oturaklı bir adam bekliyorlar ve 'Bu çocuk mu? Tipi de bir şeye benzemiyor. Bu nasıl yazar?' diye konuşuyorlar...''

Bülent Arınç'ın Behzat Ç. dizisine dair yaptığı eleştiriyi hatırlattı:

"Başbakan yardımcısının başka işi mi yok? Memleketin meselesine baksın. Türkiye'nin Suriye ile savaşın eşiğine geldiği bir ortamda, 'Behzat Ç.'de alkol içiliyor, evlilik dışı ilişkiler yaşanıyor' diye tartışıyoruz."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AlmanyaBaşbakanBehzat ÇBülent ArınçEvlilikSuriye
Görüş Bildir