Taksim'de Savaşa Hayır Eylemi

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

“Savaşa Hayır” Demek İçin Bu Akşam Taksim Meydanı'na

“Savaşa Hayır” Demek İçin Bu Akşam Taksim Meydanı'na

AKP Hükümet’inin hazırladığı “Suriye’ye müdahale tezkeresi” sabah 10.00′dan itibaren TBMM’de görüşülmeye başlandı. HDK, ÖDP, TKP, Halkevleri yayınladıkları bir bildiri ile “Savaşa hayır’ diyenleri saat 19.00′da Taksim’e çağırdı.

Açıklamada “ölümlerin sorumlusu AKP” denilirken şu ifadelere yer verildi:

AKP’nin emperyalistlerin teşviki ile sürdürdüğü bölgesel savaş çığırtkanlığı, Suriye’de iç savaşı kışkırtma hamleleri, giderek tırmandırdığı savaş politikaları Akçakale’de yitirilen canların sorumlusudur. AKP’nin savaş politikalarına karşı olan herkesi yarın saat 19:00′da İstanbul’da Taksim Meydanı’na çağırıyoruz.

Öte yandan sosyal medyada barış isteyenler iletilerinde “#savaşahayır” hashtagini kullanarak savaş istemeyenleri 19:00′da Taksim Meydanı’na çağırıyor

( Yeşil Gazete )

URL : http://www.yesilgazete.org/?p=64349

Haberin Tamamı İçin:

Taksim'de ' Suriye'de Savaşa Hayır' Eylemi

Taksim'de ' Suriye'de Savaşa Hayır' Eylemi

Taksim'de 'Savaşa hayır' eylemi düzenleniyor. Eyleme çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve vatandaşlar katılırken Taksim Meydanı'nda binlerce kişininin toplandığı belirtiliyor. Eylem sosyal medyada geniş yer buldu.

Öte yandan Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) üyesi bir grup, Suriye konusundaki tezkerenin TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilmesini protesto etti.

Taksim Meydanı'nda toplanan protestocu grup, “Tezkereniz sizin olsun, savaş hükümeti istemiyoruz” yazılı pankart açarak, “Savaşa hayır” ve “Suriye'de savaş istemiyoruz” sloganları attı.

Grup adına açıklama yapan SDP İl Başkanı Barış Satılmış, “Bilinmelidir ki, bu iznin alınmasıyla beraber Türkiye gözü kapalı bölgesel bir savaşa doğru ilerlemeye başlayacaktır. Bu saatten sonra olacak her şeyden tezkereye destek verenler sorumlu olacaktır” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın ardından kısa bir süre oturma eylemi yapan gruptakiler, tezkerenin kabul edilmesini ıslık ve alkışlarla protesto etti.

*T24**

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiİstanbulSavaşSuriyeTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir