'Öcalan MİT'i MİT Öcalan'ı Kullandı'

 > -

MİT Geçmişte PKK’yı Kullandı

MİT Geçmişte PKK’yı Kullandı

Son Olağanüstü Hal (OHAL) Bölge Valisi ve eski Emniyet Genel Müdürü Gökhan Aydıner, Meclis komisyonuna yaptığı açıklamada,...

Haberin Tamamı İçin:

'Öcalan MİT'i MİT Öcalan'ı Kullandı'

'Öcalan MİT'i MİT Öcalan'ı Kullandı'

Eski OHAL Valisi Aydıner, Öcalan ile MİT'in birbirlerini kullandığını söyledi. Aydıner'e göre, Gaffar Okkan'ı Hizbullah katletti.

Son Olağanüstü Hal Valisi Gökhan Aydıner, PKK lideri Abdullah Öcalan ile MİT’in karşılıklı birbirlerini kullandıklarını öne sürdü.
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan Terör Alt Komisyonu, OHAL Bölge Valisi ve Emniyet Genel Müdürü olarak görev yapan Gökhan Aydıner’i dinledi. Aydıner, Lice ve Şırnak’ta meydana gelen şiddet olaylarında ‘aşırılıklar’ olduğunu kabul ederken, “Oradaki güvenlik makamlarının amir sıfatını taşıyan kişiler dahi o sarmalın içine girebilir. Orada böyle olduğu kanaatindeyim” diye konuştu. Aydıner, özetle şu görüşleri dile getirdi:
Örgütün palazlanması beklenir: İstihbarat örgütleri genelde bir oluşum meydana gelsin, içerde en başta önemli bir mevkide adamım vardır, bilgi alacağız, orda kalsın o örgüt palazlansın, sonunda toptan toplayalım gibi bir faaliyeti kendilerine daha çok yakışır bulurlar. Ben hep bu kanaati yıkmaya çalıştım.
Öcalan -MİT ilişkisi: ( Abdullah Öcalan ’ın “MİT beni kullanmak istedi. Ben de MİT’i kullandım, bu böyle devam etti” diye yazdığının hatırlatılması üzerine) Evet, kullanıldı. Bu istihbarat örgütlerinin bana göre bir yanlışıdır. Ben bulunduğum istih...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah ÖcalanHizbullahLiceOHALOlağanüstü HalŞırnakTerörTürkiye Büyük Millet Meclisiiçerde
Görüş Bildir