'Mübarek Türkiye Cumhuriyeti'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

"Mübarek Türkiye Cumhuriyeti"

"Mübarek Türkiye Cumhuriyeti"

Akil İnsanlar Heyeti Marmara grubu, Bursa programları kapsamında fabrika ziyareti gerçekleştirdi. Heyete bugün katılan Hülya Koçyiğit, fabrika işçilerine barış sürecini anlattı, "Atatürk'ün kurduğu mübarek Türkiye Cumhuriyeti'nde birlikte yaşayalım" dedi. Koçyiğit işçilerle bol bol resim çektirdi.

"KÖR TOPAL DEMOKRASİ YETMİYOR"

Akil insanlar Marmara grubundan Yücel Sayman, Hülya Koçyiğit, Levent Korkut ve Mustafa Armağan, Nilüfer ilçesi Akçalar Sanayi Bölgesi'ndeki ‘Penolope Dokuma'yı ziyaret etti. İşyeri ortakları Murat Taşman ve Tamer Çebeli tarafından karşılanan akil insanlar heyeti, fabrikanın yemekhanesinde işçilerle buluştu. İşçilere barış sürecini anlatan Koçyiğit, terör sorunu çözülemediği için 30 yıldır ızdırap çekildiğini, belirterek, birlikte yaşamanın önemine değindi. Koçyiğit, "Bunu başarmamamız için bence hiçbir sebep yok. Büyük bahanelerimiz yok. Çünkü bir arada ve bu topraklarda yaşayacağız. Ülkemize hep beraber sahip çıkacağız. Ülkemizin asla ve asla bölünmesine izin vermeyeceğiz. Biz hepimiz Atatürk'ümüzün kurduğu bu mübarek Cumhuriyet'te yaşamasını becerebilecek olgunluğa erdiğimizi düşünüyorum. Evet, kör topal bir demokrasimiz var, ama yetmiyor. Daha güçlü daha demokratik bir toplumda yaşamayı hak ettiğimizi biliyoruz. Adalet, hak, hukuk her zaman olacak. Bunları alıncaya kadar da hep beraber mücadele edeceğiz" diye konuştu.

"BİRARADA YAŞAMANIN YOLUNU BULMALIYIZ"

Artık kavga ve ötekileştirme dilinin değişmesi gerektiğini anlatan Koçyiğit, "Artık sevgi dilini, kardeşlik dilini benimsemeliyiz. Bunun için de konuşmamız lazım. Konuşarak, birbirimizi dinleyerek, paylaşarak bir arada yaşamanın yollarını bulmaya çalışmalıyız. Çünkü biz zaten beraberiz. Bu ülkenin insanlarıyız. Bu ülkenin insanları olarak acı çekmektense mutlu yarınları kurabilmek bizim elimizde. Evlat yetiştiriyoruz. Bu ülkenin yarını var. Eğer başaramazsak yarınki nesiller bizi sorgulayacaklar" dedi.

"BİZİM BAYRAĞIMIZ AY YILDIZLI BAYRAK"

Heyetteki Mustafa Armağan ise şunları söyledi:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BursaTerörakil insanlar
Görüş Bildir