Vali Mutlu: 'Marjinal Sayıları Çok Fazla Olmayan Manasında'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

'Marjinal Derken...'

'Marjinal Derken...'

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 'marjinal gruplar' söylemine açıklık getirdi. Vali Mutlu, “Ben kendilerine marjinal gruplar diye sınıflandırdığım için bana kızıyorlar ama bunu marjinal derken kastettiğim şu; sayıları çok fazla olmayan manasında” dedi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu makamında İhlas Haber Ajansı’nın (İHA) sorularını yanıtladı. Vali Mutlu, İstanbulluların Gezi olaylarına benzer olayların çıkacağına yönelik haberlere kaygılanmaması gerektiğini belirterek, “Amacımız, şehrimizin hiçbir köşesinde halkımızın huzuruyla ilgili sıkıntı oluşmamasıdır. 24 saat görev yapan bir emniyet teşkilatı var. Bu teşkilatın birinci görevi halkın huzur ve güvenliğidir. Yaz ayı başı itibariyle Taksim bölgemizde yaşanan sıkıntılı süreçten sonra şunu ifade edebilirim. 'Sonbaharla birlikte acaba yeni sıkıntılar da yaşayabilir miyiz?' gibi kaygılar zaman zaman dile getiriliyor. Halkımızın şundan emin olmasını istiyorum. Güvenlik güçlerimiz devletimiz bu konuyla yakından ilgileniyoruz. İstanbulumuzun şehirlerimizin güvenliği bizim için çok önemli. Bu konuda kaygılanacak endişe edilecek herhangi bir husus olmadığını özellikle bilmelerini istiyorum” dedi.

'MARJİNAL' SÖZÜNE AÇIKLIK GETİRDİ

Vali Mutlu, açıklamasında sosyal medyada sık sık tartışılan marjinal gruplara da değindi. Vali Mutlu, “Ben kendilerine marjinal gruplar diye sınıflandırdığım için bana kızıyorlar ama bunu marjinal derken kastettiğim şu; sayıları çok fazla olmayan manasında” diye konuştu.

'ÜZÜLEN HEP HALKIMIZ OLUYOR'

Marjinal grupların zaman zaman eylem içerisinde olduğunu belirten Vali Mutlu, bu eylemler nedeniyle üzülenin hep vatandaş olduğunu da belirtti.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, “Zaman zaman bir takım eylemlerini görüyoruz. Geçtiğimiz günlerde Kadıköy'de olduğu gibi ama neticede üzülen hep halkımız oluyor. Kadıköylüler'in de geçtiğimi günlerde yaşanan olaylardan dolayı hissettikleri rahatsızlıklar oldu. Onların hissettikleri rahatsızlıkları kaygıları, hepimizin rahatsızlığıdır. Onlara buradan huzurlu olmaları noktasında emniyetimizin çaba gösterdiğini ifade etmek istiyorum. Ama bunları elbette ki mücadele devam edecektir” dedi.

Vatan

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Hüseyin Avni Mutluİstanbul
Görüş Bildir