Gül, Göktürk-2 Törenlerine Davet Edilmeyişi Hakkında Konuştu: 'Yanlışlıkla Olmuştur'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

'Kasıt Aramamak Lazım, Yanlışlıkla Olmuştur'

'Kasıt Aramamak Lazım, Yanlışlıkla Olmuştur'

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

'Kasıt aramamak lazım'

'Kasıt aramamak lazım'

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Göktürk-2 törenlerine davet edilmeyişi konusunda "Kasıt aramamak lazım, yanlışlıkla olmuştur" dedi. Gül, Başbakan Erdoğan'ın kuvvetler ayrılığı açıklamasına da göndermede bulundu. Gül, "Kuvvetler ayrılığı demokrasinin temeli" dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye’nin ilk yerli keşif uydusu olan Göktürk-2’nin uzaya fırlatıldığı törene kendisinin davet edilmediği yönündeki tartışmalara “Kasıt aramamak lazım” dedi. Gül, Başbakan Erdoğan’ın kuvvetler ayrılığı ilkesinin engel oluşturduğuna yönelik sözlerini ise “Kuvvetler ayrılığı demokrasinin temeli” ifadesi ile değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, cuma namazını Tarabya Merkez Camisi'nde kıldı. Öğlen saatlerinde Tarabya Köşkü'nden çıkan Gül, Tarabya Merkez Camisi'ne geldi. Cumhurbaşkanı Gül'ü burada İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın karşıladı. Tarabya Merkez Camisi'nde cuma namazını kılan Gül'e, Mutlu ile Çapkın da eşlik etti. Gül, namaz sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye’nin ilk yerli keşif uydusu olan Göktürk-2’nin uzaya fırlatıldığı törene kendisinin davet edilmediği yönündeki tartışmaları için, “Herhalde bir yanlışlık olmuştur, bir kasıt aramamak lazım bunlarda. Kasıt yok” dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kuvvetler ayrılığı ilkesinin engel oluşturduğuna yönelik sözlerini ise “Sayın Başbakan, eskiden gelen bazı yanlış örnekler vardır onları kastetmiştir. Yoksa kuvvetler ayrılığı hepimiz biliyoruz ki, demokrasinin temel bir ilkesi. Bu açıdan bakmak gerekir” ifadeleri ile değerlendirdi. Gül, “Yanlış örneklerden kastınız 367 meselesi mi” sorusunu da “Yok, yok” diyerek cevapladı.

(ANKA) / Gazeteport

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülBaşbakanHüseyin Avni MutluİstanbulRecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir