Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kılıçdaroğlu Yeni Dönem İlk Grup Konuşması

 > -
5 dakikada okuyabilirsiniz

'CHP'ye Barzani'nin Önünde Hakaret Edildi'

'CHP'ye Barzani'nin Önünde Hakaret Edildi'

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

'Sözünde Durmayan Adama Ne Denir, Namert Denir'

'Sözünde Durmayan Adama Ne Denir, Namert Denir'

Kılıçdaroğlu, 'AKP, Tayyip Erdoğan'ın babasının çiftliği olabilir. Bizim derdimiz, o değil. Türkiye Cumhuriyeti’ni babasının çiftliği gibi görmüş olmasıdır' dedi

Halkın oyuyla seçilen milletvekillerini hapiste tutmanın mantıkla hukukla hiçbir ilgisinin olmadığını söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , milletvekillerin dokunulmazlığı konusunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi. Kılıçdaroğlu, "Sözünde durmayan adama ne denir, kimse kusura bakmasın ama namert denir" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun Partisinin grup toplantısındaki konuşması şöyle:

Halkın oyuyla seçilen milletvekillerini hapiste tutmanın mantıkla hukukla hiçbir ilgisi yoktur. Demokrasilerde böyle bir şey olmaz. Seçilmelerinin hiçbir sakıncası yoktur. İki ayrı konuşmasında sayın cumhurbaşkanı bu konuya değindi. Defalarca dedik bu sorunun çözülmesi lazım.

Oturduk parlamentoda sayın Meclis Başkanı’nın gözü önünde protokol imzaladık. Mert adam imzasının arkasında durur. Durman adama ne denir, kimse kusura bakmasın ama namert denir. Hainlik tartışması da oldu.

Yine söylüyorum. Yabancı bir ülkenin askerlerini parlamentonun kararları olmaksızın, kendi ülkesine davet eden, Mardin’e kadar giden, silahlarıyla bayraklarıyla giden, yasama organını devre dışı bırakan, yabancı askerin postallarının altına serene ne denir? Ben de onu söyledim, hain dedim.Dilim sertmiş, bana hain dışında bir laf bulun onu söyleyeyim.

Geçen hafta bir partinin kongresi yapıldı. Bütün televizyon Türkiye’nin gündemini karartmak dışında, bir şova destek sundular. CHP olarak buna katılmadık, gerekçelerimiz de vardı. Ona yakın basın kuruluşuna, medya düşmanı, özgürlükler düşmanı anlayışla ambargo koydular. Demokrasiyi bu ülkeye getiren parti, demokrasinin üzerine gölge düşürülen bir ortamda asla bulunamaz. Arkadaşlarım o şova katılmamışlar.

Ona da alınmışlar. Biz katılmamışız, ama kongrede CHP’de burada dediler. Yalan da söylüyorlar. Biz bu darbeci yaklaşıma tepkisiz kalmadık. Kalmamamız da gerekir.

Dün sayın Recep Tayyip Erdoğan’a soru soruluyor. Cumhurbaşkanı da söylüyor. Gazetecinin haber alma özgürlüğü vardır, anayasal görevdir. Anayasa’da diyor, basın hürdür sansür edilemez.

Sayın başbakan’ın söylediğini okuyunca söyleyecek bir şey kalmadı. Şöyle diyor Erdoğan: “Bize her türlü saygısızlığı sürekli olarak gösterenleri, ben de kendi özel günümüze davet etmek zorunda değilim”

Peki haklı mı Erdoğan? Sonuna kadar haklıdır, onun için demokrasi yok ki. Ne diyor? “Türkiye cumhuriyetinin iktidar partisinin genel kurulunu kendi babasının çiftliği gibi görüyor. Ne diyor? Kendi özel bir günümüze diyor. Ne dedik? Bu bir şovdu, Recep Tayyip Erdoğan’ın şovuydu, AKP çiftliğinin bir şovuydu.

AKP, Tayyip Erdoğan’ın babasının çiftliği olabilir. Bizim derdimiz, o değil. Türkiye Cumhuriyeti’ni babasının çiftliği gibi görmüş olmasıdır. Bunu şunun için söylüyorum. O kongrede Türkiye’nin onuru ve şerefi ayaklar altına alınmıştır. Bu utancı milletimin takdirine sunmak isterim.

Bakınız CHP Türkiye’nin kurucu partisidir. Partiyi kuran Mustafa Kemal Atatürk, bütün mazlum milletlerin ortak kahramanıdır. Dünyanın ve ortadoğu’nun zulüm gören bütün milletlerinin rol kahramanlarıdır.

T24

Haberin Tamamı İçin:

Kılıçdaroğlu Yeni Dönem İlk Grup Konuşması

Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin yeni dönem ilk grup toplantısında partililere seslendi. Kılıçdaroğlu konuşmasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı sert bir dille eleştirdi.

İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamasından satır başları;

Halkın oyuyla seçilen milletvekillerini hapiste tutmanın mantıkla hukukla hiçbir ilgisi yoktur. Demokrasilerde böyle bir şey olmaz. Seçilmelerinin hiçbir sakıncası yoktur. İki ayrı konuşmasında sayın cumhurbaşkanı bu konuya değindi. Defalarca dedik bu sorunun çözülmesi lazım. Oturduk parlamentoda sayın Meclis Başkanı'nın gözü önünde protokol imzaladık. Mert adam imzasının arkasında durur. Durmayan adama ne denir, kimse kusura bakmasın ama namert denir.

HAİN DIŞINDA BİR LAF BULUN ONU SÖYLEYEYİM
Hainlik tartışması da oldu. Yine söylüyorum. Yabancı bir ülkenin askerlerini parlamentonun kararları olmaksızın, kendi ülkesine davet eden, Mardin'e kadar giden, silahlarıyla bayraklarıyla giden, yasama organını devre dışı bırakan, yabancı askerin postallarının altına serene ne denir? Ben de onu söyledim, hain dedim. Dilim sertmiş, bana hain dışında bir laf bulun onu söyleyeyim.

Geçen hafta bir partinin kongresi yapıldı. Şova dönüştü. Biz CHP olarak bu şova katılmadık, çünkü 10'a yakın basın kuruluşu kongreye alınmadı. Arkadaşlarım basın açıklaması yaptılar. Ve katılmadığımızı açıkladılar. Buna da alınmışlar. Biz katılmıyoruz salonda anons ediyorlar CHP burada diye. Yalan söylüyor.

KONGRE DEĞİL RTE'NİN ŞOVUYDU
Dün gazeteciler bu konuyla ilgili Erdoğan'a soru soruyorlar. Sayın Başbakan'ın söylediğini okuyunca söyleyecek başka bir laf kalmadı. Şöyle diyor; Bize her türlü saygısızlığı gösterenleri ben de böyle özel bir günümüze davet etmek zorunda değilim. Ne diyor; 'Kendi özel günümüze' diyor. Bu bir şovdur. RTE şovuydu. İktidar partisinin kongresi değildi.

BARZANİ GURUR DUYULACAK NE YAPTI?
O kongrede Türkiye'nin şerefi ve namusu ayaklar altına alınmıştır. Bu ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'tür. Atatürk bütün milletlerin rol kahramanıdır. Atatürk Ortadoğu halklarının rol kahramanıdır. Pazar günü bu ülkenin şov organizasyonunda CHP'ye açıkça hakaret edilmiştir. Türkiye'nin kurucu partisine Barzani'nin önünde hakaret etme terbiyesizliği gösterilmiştir. Barzani'ye 'Türkiye seninle gurur duyuyor' sloganları atılıyor, CHP ise yuhalanıyor. Soruyorum bu millete 'Barzani gurur duyulacak ne yaptı?' PKK'ya evsahipliği yapan o değil mi?

BARZANİ'NİN ÖNÜNDE CHP'YE HAKARET EDİYOR
1940 kafasıyla 2023'ten söz ediyor. 2023'ün ne olduğunu bilmesi için kafasının değişmesi lazım. Buzdolabı çamaşır makinesinden bahsediyor. İcat tarihi 1977. Sayın Başbakan 2012'de bunlardan bahsediyor. Senin vizyonun buysa vay bu memleketin haline. Hedefi 2023'müş. Sen önce 1923'ün ne olduğunu anla da sonra 2023'e gel. 1923'ü bilmen için kapasite gerekir, sanatla uğraşmak gerekir, bilimi bilmek gerekir, insan olmak gerekir, ülke sevgisi gerekir. Takılmış plak gibi utanmadan Barzani'nin önünde CHP'ye hakaret ediyor.

Kefenin cebi yok, ama Tayyip Erdoğan'ın kefeninin cebi var. Kul hakkını yemekten neden vazgeçmiyorsun? Milleti kefen parasına muhtaç ediyorsun.

Dadaloğlu'ndan bir şiir okuyacağım:

Okuduğun Tutmaz Oldu Alimler
Kalktı Da Adalet Arttı Zulümler
Terlemeden Mal Kazanan Zalimler
Can Verirken Soluması Zor İmiş

Kulak Verdim Dört Köşeyi Dinledim
Meğer Gıybetimi Eden Çok İmiş
Çok Yasayıp Mihnet İle Ölmeden
Az Yaşayıp Dem Sürmesi Yeğ İmiş

AK Parti kongresinde rezil ve utanç verici şov, çökmekte olan Roma İmparatorluğu'nun saray gösterisinden başka bir şey değildir.

O gün zam yaptılar. Zammı bile kalleşçe yapıyorlar.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiKemal KılıçdaroğluMardinRecep Tayyip Erdoğanzam
Görüş Bildir