Oktay Vural: ''AKP'nin Derin Yapısı İş Başında''

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

'AKP'nin Derin Yapısı İş Başında'

'AKP'nin Derin Yapısı İş Başında'

ANKARA (ANKA) - MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, İstanbul merkezli operasyonda hükümetin olayın üstünü örtmeye ve soruşturmaya müdahale etmeye çalıştığını iddia ederek, "AKP'nin derin yapısı iş başındadır. Devletin içerisinde özel organizasyonlar, AKP derin devleti çalışmaktadır" dedi.

TBMM'de bir basın toplantısı yapan Vural, İstanbul Emniyet Müdürünün savcının ifadeye çağırdı İstihbarat Şube Müdürünü, "hangi gerekçeyle çağrıldığı anlaşılamamıştır" diyerek ifadeye göndermemesini eleştirerek, Emniyet Müdürünün bu yaklaşımı ile hukuku rafa kaldırdığını, soruşturmayı engellemek için görevlendirdiğinin de ortaya çıktığını savundu. Soruşturmada adı geçen bakanların istifa etme taleplerinin Başbakan Erdoğan tarafından geri çevrildiğini söyleyen Vural, Başbakan Erdoğan'ın bu işin nereye ulaşacağı endişesi içinde olduğunu öne sürdü.

Vural, şöyle devam etti:

"Sırada başkaları vardır. Başbakan onun için bunlara sahip çıkıyormuş görüntüsü verip, önce karda yürüdüğü izleri silmeyi, ondan sonra da bu bakanlarla ilgili tasarruf yapmayı planlamaktadır. Amaç ve hedef kendisini sıyırmak. Ama kanser bütün AKP zihniyetini kavramıştır. Bu çerçevede son derece olayların, değerlendirmelerin olduğu, TBMM'de milletin hukukunu yaparken, AKP'nin hukuku ayaklar altına aldığı bir dönemde TBMM çalışmalıdır. Çalışmalıyız. Onun için parlamentonun çalışması ve milletin hakkına, hukukuna uzanan bu el konusunda milli iradenin konuşması gerektiğini düşünüyoruz."

Toplantının ardından soruları da cevaplayan Vural, soruşturmada adı geçen bakanların açıklamalarını ise "Biz kimseyi suçlu ilan etmiyoruz. Biz siyasi sorumlunun ve bu hukuki süreci engelleyen zihniyetin peşindeyiz" diyerek şöyle devam etti:

"Bu münafik siyasetin geldiği boyut. Bizatihi hükümetin kendisidir bu devlete tuzak kuran. AKP'nin kendisidir devlete ve millete tuzak kuran. Bu devleti siz yönetmiyor musunuz? Siz hükümet değil misiniz? Ne yapıyordunuz? Yan gelip yatıyor muydunuz? Kayınpeder, enişte ortaklığı yaptığınız zaman hoş. O bakımdan böylesine bir yolsuzluğa batmış bir hükümetin bu işi saptırması kabul edilemez. 'Bağırsaklardan temizleniyor' diyordunuz ey Yalçın Akdoğan. Ne oldu? Hadi bağırsaklarınızdan temizlenin. Türk Silahlı Kuvvetlerine psikolojik harekatı uygulayan sen değil miydin? Terörle mücadele eden Türk Silahlı Kuvvetleri'ni itibarsızlaştıran sen değil miydin? 'Bu paşalarla iyi ki savaşa gitmemişiz' diyen sen değil miydin? Hangi yüzle suçunu örtmeye çalışıyorsun? Kim ne olmuşsa, ne yapmışsa onun bir tek sorumlusu vardır, Hükümet'tir. Hükümet kendini bu işten sıyıramaz, birilerini suçlu göstererek, kendi sorumluluk hırkasını başkasının üstüne giydiremez. Doğu ve Güneydoğu'da paralel devlet kurduğun zaman, KCK soruşturmasının önünü niye kestin?"

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAnkaraBaşbakanİstanbulKanserMilliyetçi Hareket PartisiTürk Silahlı KuvvetleriTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir