Beşir Atalay: 'Gezi Parkı'nı Yahudi Diasporası Düzenledi'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Yahudi Diasporası Düzenledi, Uluslararsı Medya Da Yönlendirdi

Yahudi Diasporası Düzenledi, Uluslararsı Medya Da Yönlendirdi

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, AKP İl binasında yaptığı basın toplantısında gezi olaylarını Yahudi Diasporası'nın tetiklediğini, uluslararası basının da bunu yönlendirdiğini öne sürdü

Beşir Atalay , son dönemde BDP'den gelen açıklamaları endişe verici buluklarını söyledi. BDP'lilerin hem Lice'de hem de çözüm sürecinde verdikleri sözleri yerine getirmeyerek çeşitli illerde eylem yapmalarını endişeyle karşıladıklarını belirtti. Atalay "Bu konularda çok dikkatliyiz" diye konuştu.

Star gazetesinin konuya ilişkin yayımladığı haberi şöyle:

'Güç Birliği' toplantısı için Kırıkkale'ye gelen Atalay, AK Parti il binasında basının sorularını cevapladı. Beşir Atalay, Lice'de yaşananların üzücü olduğunu ifade ederek, "Böyle bir olay bizi üzdü. Buradaki vatandaşımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralananlara acil şifalar diliyorum. Olayın esas aydınlanması için oraya inceleme ekibi gönderdik. Mülkiye müfettişleri gitti. Olayın incelenmesini istiyoruz. Bir yanlış yapan varsa gerekli işlem yapılır. Bunun yanında, Bingöl'de bir uzman çavuşumuz kaçırıldı. Bunları çözüm sürecine yönelik çok ciddi riskler olarak görüyoruz." dedi.

Yaklaşık 6 aydır terör olaylarının yaşanmamasının sevindirici olduğunu ifade eden Atalay, "Biz adım adım yapmamız gerekenleri yapıyoruz. BDP ile görüşmelerimiz devam ediyor. Fakat çözüm sürecini yürütenlerin dikkatli olması gerekir. Biz hükümet olarak samimiyiz." diye konuştu.

Geçen çarşamba günü, İstanbul Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'nde, Akîl İnsanlar Heyeti'yle toplantı yapan, iki gün boyunca nerede bulunduğu konusunda açıklama yapılmayan ve İzmir'in Urla ilçesine gittiği ortaya çıkan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın Meclis Başkanlığı seçimleri için geleceğini açıklayan Atalay, şimdi ise çözüm süreci ile ülkeyi 50 yıl ileriye götürdüklerini söyledi.

Türkiye'de yaşanan iç karışıklıklar ile ilgili açıklama yapan Atalay, dış güçlerin ve Yahudi diasporasının bu karışıklıkları tetiklediğini ve bu konuda etkin bir şekilde çalıştığını, Gezi olaylarında dünya basınının bunu iyi yönlendirdiğini bildirdi. Büyük Türkiye'nin önüne geçmek isteyenlerin başarılı olamayacağını belirten Atalay, milletin artık eski millet olmadığını ve her şeyden haberi olduğunu kaydetti.

T24

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBarış ve Demokrasi PartisiBaşbakanBaşbakan YardımcısıBeşir AtalayBingölGezi ParkıİstanbulİzmirLiceRecep Tayyip ErdoğanStar tvTerörolay
Görüş Bildir