Wild Hunt Duyuruldu! Oyun Yeni Nesile Damgasını Vuracak!

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Wild Hunt Duyuruldu! Oyun Yeni Nesile Damgasını Vuracak!

Wild Hunt Duyuruldu! Oyun Yeni Nesile Damgasını Vuracak!

Skyrim tahtından inmeye mi hazırlanıyor?

Geçtiğimiz aydan bu yana The Witcher ile ilgili bir açıklama bekliyorduk hatta The Witcher 3 'ü de bekliyorduk ama işin aslı beklentilerimizi de aştı.

The Witcher 3: Wild Hunt , GameInformer'ın yeni sayısının kapağını ve içeriğini süslüyor. Yeni-nesil RYO olarak lanse edilen oyun 2014'te PC ve yüksek performanslı platformlara (CD Projekt "yeni-nesil" demese de bu anlama geliyor) geliyor.

The Witcher 3, ikinci oyundan -buraya dikkat- 30 kat daha büyük bir oyun olacak (Skyrim'den %20 daha büyük). Bir ucundan bir ucuna atla gitmek 30-40 dakika arası sürecek. Çizgisel olmayacak ve açık dünya oyunların tüm nimetlerinden faydalanacak. Daha doğrusu REDengine 3'ün büyüsünü üzerinde taşıyacak. Her mekanın, mini oyunlarına kadar, kendine has sunumları olacak. Kendine has görevleri olacak ve her birinin ana hikayedeki yeri ayrı olacak.

Oyunda bir göreve dahil olmasanız bile crafting, yaratık kesmek gibi eğlencelik şeyler yapabileceksiniz. Crafting malzemeleri düşmanlardan dökülse de bazen kılıç, zırh gibi eyşalar da ganimetleriniz arasında olabilecek. Görevlere gelirsek, 100 saati aşkın kurgulanmış bir hikayesi bulunuyor oyunun. Nilfgaardian işgalinin politik durumu, Skellige, Novigrad ve No Man's Land'in de içinde bulunduğu her bölge için temel bir hikâye çizgisi üzerinden açığa kavuşmayı bekliyor. Geralt'ın asıl hikâyesi ise, sevdiği insanları bulmak adına yaptığı arayış ve Wild Hunt'ın peşine düşmesinden oluşuyor.

Hava durumu oyuna büyük etki edecek. Klasik sandbox oyunlarındaki gibi bir göz boyama durumu söz konusu olmayacak.

The Witcher 2'deki 20 adet dövüş animasyonu üçüncü oyunda 96'ya bırakıyor . Dövüşlere tek tuşla girseniz de düşmandan kurtulmak o kadar kolay olmayacak. Zamanlamaya dayalı pek çok hareket yapmak durumunda kalsanız da klasik yuvarlanmalar, bloklama, kontra atak gibi manevralar da her daim dikkat etmeniz ve yapmanız gereken hareketler arasında olacak. At üzerinde dövüş olup olmayacağı henüz belli değil. Envanter sistemi ise The Witcher 2'dekinin daha gelişmişi olarak tasarlanıyor.

Bunların haricinde de yeni bilgiler geldikçe buradan güncelliyor olacağız. CD Projekt ekibinin GameInformer için özel kamera karşısına geçtiği o videoyu ise şuradan izleyebilirsiniz.

Retro ve dövüş oyunlarına ekstra ilgi gösteren bu 29'luk editör arkadaşımız, bir de safkan sinefildir. Güney Kore filmleri ondan sorulur. Saatlerce carcar konuşabilir. Selam vermeden önce bir kez daha düşünmek gerek!

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Koreoyun
Görüş Bildir