Turabi Efendi Acıbadem

-

Turabi Efendi Acıbadem

Turabi Efendi Acıbadem

Tarihte Osmanlı mutfağını ilk defa dünyaya tanıtan kişi Turabi Efendi‘dir. Kendine özgü tarifleri ve sosları ile Anadolu’nun zengin ve farklı tatlarını sınırların dışına taşımakla kalmayıp, onları arşivleyerek günümüze kadar gelmesini de sağlamıştır. Hayatına dair bilgiler oldukça sınırlıdır. Kaynaklarda 18. yüzyılda yaşamış, yabancı dil bilgisi oldukça iyi, entellektüel birikimi ile tanınmış, saygıdeğer hünerli bir aşçı olarak geçmektedir.

Turabi Efendi ’nin kendine has kebap ve fırın tatlarının lezzetleri, etlerin ve tavukların fazla baharat kullanılmadan kendine özgü pişirme tekniğiyle ve tam kıvamında pişirilerek yarattığı farklılıktan kaynaklanmaktadır. Acıbadem’de lezzet sunan Turabi Efendi Restaurant olarak bizler de özenle seçtiğimiz etlerimizi ve tavuklarımızı, Turabi Efendi’nin öğretilerini aşçılarımızın maharetleriyle birleştirerek siz değerli misafirlerimizin beğenisine sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Özel kebap çeşitlerimiz yanında, künefe gibi geleneksel tatlılarımız da menümüzde yer almakta.

Yazılarımızı takip etmek istiyor fakat hergün sitemizi ziyaret edecek vakit bulamıyor musunuz? Haftalık e-posta bültenimize üye olarak yazıları kaçırmadan sitemizi takip edebilirsiniz.

Haberin Tamamı İçin:

ONEDİO YEMEK SUNAR!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

dil bilgisi
Görüş Bildir