Trafikte Kanlı Bilançomuz!

 > -

Trafikte Kanlı Bilançomuz!

Trafikte Kanlı Bilançomuz!

Güler, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Vali Galip Demirel Ankara Vilayetler Evi’nde düzenlenen Trafik Güvenliği Stratejisi Eşgüdüm Kurulu Toplantısı’na katıldı.

Trafik kazalarının, yaralama ve sakatlanmalar nedeni arasında dünyada ilk sırada yer aldığını belirten Güler, her yıl dünya genelinde trafik kazaları sonunda 1 milyon 300 bin insanını hayatını kaybettiğini, 50 milyondan fazla insanın yaralandığını ve 500 milyar doların üzerinde ekonomik kaybın meydana geldiğini söyledi.

TÜRKİYE, BU KONUYA İLİŞKİN ÇÖZÜM ÜRETMELİ

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre trafik kazalarından kaynaklanan ölüm oranlarının önümüzdeki yıllarda da artmasının beklendiğini ifade eden Güler, "Ülkemizde de trafik sorunu, öncelikli olarak çözülmesi gereken konuların başında gelmektedir. Son 30 yılda ülkemizde trafik kazaları nedeniyle olay yerinde yaklaşık 160 bin kişi hayatını kaybetmiş bulunmaktadır. Bu sayı terör olayları nedeniyle meydana gelen can kayıplarının 5 katına denk geliyor" diye konuştu.

Trafik kazaları nedeniyle maddi kaybının ise yaklaşık 20 milyar lira olduğunun değerlendirildiğini söyleyen Güler, 2011 yılına göre geçen yıl kazaların yüzde 2,02 oranında azaldığını ancak bu azalmanın çok yetersizliğine dikkati çekti.

Güler, Türkiye’nin 2020 yılına kadar, Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı’na göre trafik kazalarından kaynaklanan kayıpların yüzde 50 oranında düşürmeyi hedeflendiğini de işaret ederek, şunları kaydetti:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraTerörolay
Görüş Bildir