THY Pilotları 'Siyah Kurdele'yle Uçacak

-

THY Pilotları 'Siyah Kurdele'yle Uçacak

THY Pilotları 'Siyah Kurdele'yle Uçacak

Hava-İş Sendikasının aralıktaki genel kuruluna hazırlanan Gökkuşağı Hareketine mensup pilotlar, Atatürk Havalimanı'nda bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Lübnan'da kaçırılan pilotlar serbest bırakılana kadar, tüm THY pilotlarının siyah kurdele takacağı açıklandı.

Hava-İş Sendikası'nın aralıkta yapılacak genel kuruluna hazırlanan Gökkuşağı Hareketi, Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi.

Ali Sürmen Salonu'nda yapılan toplantıda Gökkuşağı Hareketi adına basın açıklamasını, Gülbeyaz Efe okudu.Gökkuşağı Hareketi Sözcüsü Kaptan Pilot Bahadır Altan da Lübnan 'nın başkenti Beyrut'ta iki Türk pilotunun kaçırıldığını hatırlatarak, bununla ilgili siyah kurdele eylemi başlattıklarını söyledi.

THY pilotunun, dün iki meslektaşının kaçırılmasını protesto etmek için uçuş yapmamasına da değinen Altan, "Bu arkadaşımızın tepkisini çok anlamlı buluyoruz. Bu bireysel bir tepkidir. Arkadaşlarımız özgürlüklerine kavuşuncaya kadar bu siyah kurdeleleri çıkarmayacağız ve bu işi takip edeceğiz" dedi.

Kaptan Pilot Mehmet Ayhan Günal ise iki meslektaşının kaçırılmasını protesto eden THY pilotuyla telefonda görüştüğünü belirterek, şunları söyledi: "O arkadaşımla konuştuğumda bana çok samimi olarak, 'Bunu önceden planlamadım. Hiçbir şey düşünmedim. Ama oraya gittiğimde bazı şeyler gücüme gitti. Ben neden buradayım diye düşündüm' dedi. Biz Kokpit camiası kaçırılma olayına tepkisiz değiliz. Dün yapılan eylem, bütün havayolu camiası tarafından çok iyi okunması gereken bir olaydır."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

LübnanTürk Hava Yolları
Görüş Bildir