SGK'de Bir Skandal Daha

-

SGK'de Bir Skandal Daha

SGK'de Bir Skandal Daha

AKP milletvekili aday adayı, Memur-Sen üyesi SGK çalışanı Şahin, şeflik sınavında 100 üzerinden 38 puan aldı ama SGK Adana İl Müdür Yardımcılığı'na atandı.

Cumhuriyet Ankara Bürosu'ndan Mustafa Çakır'ın haberine göre, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Büro-Sen, AKP’den milletvekili aday adayı olan ve Eskişehir Sosyal Güvenlik Kurumu’nda (SGK) çalışan Memur-Sen üyesi Emin Şahin’in SGK’nin şeflik sınavında başarısız olmasına karşın SGK Adana İl Müdür Yardımcılığı’na atandığını bildirdi. Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, “Şeflik sınavında 100 üzerinden 38 puan alan bir şahıs, nasıl oluyor da il müdür yardımcılığına atanabiliyor” diye sordu.

SGK’de bir skandal daha yaşandığını belirten Türk Büro-Sen, olayı şöyle özetledi: “Olay, Eskişehir Sosyal Güvenlik Kurumu’nda çalışan Emin Şahin’in görevinden istifa ederek AKP Eskişehir Milletvekilliği’ne aday adayı olmasıyla başladı. Milletvekilliği adaylık listesine giremeyen Emin Şahin, memur olarak çalıştığı kuruma geri döndü. 2012 Nisan ayında SGK’nin Görevde Yükselme Sınavı’na girerek sadece 38 puan alan Emin Şahin, 70 puan barajının dahi çok altında kalarak şefliği kazanamadı. Aynı zamanda Memur-Sen üyesi olan Emin Şahin için siyasi torpil devreye girdi ve şeflik sınavında başarısız olan Şahin, Adana İl Müdür Yardımcılığı görevine atandı.”

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAdanaAnkaraEskişehirSGKmemurolay
Görüş Bildir