Oyunlar İlk Önce Pilot Bölümlerde Denenmeli

Gamer-

Oyunlar İlk Önce Pilot Bölümlerde Denenmeli

Oyunlar İlk Önce Pilot Bölümlerde Denenmeli

Efsane video oyunları geliştiricisi Hideo Kojima EDGE dergisine verdiği röportajda oyun geliştirme ve maliyetleri düşürme üzerine bazı fikirler öne sürdü.

Kojima ’ya göre şimdiki sistemde gerçekten başarılı, 20-30 saat süren oyunları hazırlamak için büyük bir ekibe ve yaklaşık olarak 2-3 seneye ihtiyaç var. Bu durum pek çok riski de beraberinde getiriyor.

“Bu sorunun çözümü için farklı bir yol var. Projeye tamamen atlamadan, tıpkı TV dizilerinde olduğu gibi oyunun pilot bölümleri yayınlanabilir” diyor usta yapımcı. Hem zaman hem de bütçenin israf olmaması için ise “indirme kanalları sayesinde oyuncular, henüz yolun başındaki projeleri deneyebilir, başarılı olanlar yoluna devam edebilir” diyor.

Bu durumun sosyalleşmek için de iyi bir fırsat olduğunu düşünüyor. Projelere doğrudan yapılacak katkılar ve geri bildirimler hem daha sağlam oyunlar getirecek, hem de oyuncu ile şirket arasında daha sağlam bir ilişkiler oluşturacak.

Yeni nesil oyunlara giderek yaklaştığımız bu günler de bu konuyu gündeme getiren tek kişi Kojima değil. EA CFO'su Blake Jorgensen, PS4’ün gelmesiyle birilikte maliyetlerin oyun başına %5-10 kadar artacağını söyledi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

oyun
Görüş Bildir