Başbakan da Gazdan Etkilendi

 > -

Odtü Karıştı | Haberdesin

Odtü Karıştı | Haberdesin

Başbakan Erdoğan'ın Göktürk uydusunu uzaya gönderilişini canlı izlemek için ODTÜ'ya gelişini protesto eden öğrencilerle polis arasında çatışma çıktı. Biber gazı ve gaz bombalarının kullanıldığı çatışmada ODTÜ savaş alanına döndü.

Göktürk-2 uydusunun Çin’den fırlatılması nedeniyle ODTÜ Kampüsü'nde bulunan TÜBİTAK Uzay Yerleşkesi’nde tören yapılacak. Tören için yerleşkeye gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ODTÜ öğrencileri tarafından protesto edildi.

Törenin yapılacağı merkeze yürümek isteyen öğrencilere tazyikli su ve göz yaşartıcı gaz ile müdahale edildi. ODTÜ kampüsü içinde bulunan yaklaşık 2 bin 500 polis ve TOMA’larla olayın ardından bölgeye gitti.

Polisler ile öğrenciler arasında yerleşke içerisinde yaşanan kovalamaca halen devam ediyor.

Haberin Tamamı İçin:

Başbakan'ı Protesto Etme Girişimine Biber Gazlı Müdahale | Sondakika.com

Başbakan'ı Protesto Etme Girişimine Biber Gazlı Müdahale | Sondakika.com

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı protesto etmek isteyen gruba, polis biber gazı ile müdahale etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı protesto etmek isteyen gruba, polis biber gazı ile müdahale etti. Bölgedeki gerginlik devam ediyor.

Göktürk-2 uydusunun uzaya gönderilmesi nedeniyle ODTÜ yerleşkesindeki TÜBİTAK Uzay'da düzenlenecek programa katılacak olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı protesto etmek isteyen gruba, polis müdahale etti. Polise taş ve sopalarla saldıran gruba, polis biber gazı ile müdahale etti. Polisin müdahalesi sonucu dağılan grup, barikat kurarak bekleyişini sürdürüyor. Bölgede gerginlik devam ediyor.

Haberin Tamamı İçin:

ODTÜ'de Erdoğan'a Protesto | Ntvmsnbc

ODTÜ'de Erdoğan'a Protesto | Ntvmsnbc

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Sendika.org

Sendika.org

Öğrencilerin üzerine TOMA sürüldü! | Sol Haber

Öğrencilerin üzerine TOMA sürüldü! | Sol Haber

Başbakan Erdoğan’ın ODTÜ’ye gelecek olması nedeniyle kampüse iki bine yakın polis sokuldu. Öğrencilerin TÜBİTAK'a yürümesi üzerine polis herhangi bir uyarıda bulunmadan çok sert biçimde öğrencilere saldırdı. Polis öğrencilerin üzreine TOMA sürdü.

Polis öğrencilere zarar verebilmek için her yolu deniyor. Çok sayıda panzer barikatın önünden öğrencilere gaz sıkarken, bir panzerin barikatın arkasından dolaşarak öğrencileri çift taraflı gaza maruz bıraktığı görüldü.

Yaralanan ve baygınlık geçiren öğrenciler için gelen ambulansların kampüse girişi polis tarafından engelleniyor. İçeriye girebilen bir ambulansa ise polis gaz bombası attı. Gaz nedeniyle ambulanstaki sağlıkçılar da fenalaştı.

Güncelleme 16:55

Polisin saldırısı sırasında çok sayıda öğrenci yaralandı. Yaralı öğrenciler için ambulanslar geldi.

Öte yandan polis ses bombaları atarak öğrencileri dağıtmaya çalışıyor.

Güncelleme 16:48

Polis ve öğrenciler arasındaki çatışma Elektrik Elektronik Mühendisliği önünde aralıklarla devam ediyor.

Öte yandan olaylar nedeniyle Eskişehir Yolu trafiğe kapatıldı.

Güncelleme 16:14

Polis hiçbir uyarı yapmadan yürümekte olan öğrencilere panzerlerle çok sert biçimde saldırdı. Polisin gazlı saldırısı devam ediyor. Bazı öğrenciler yoğun gaz nedeniyle fenalaştı.

Kampüsteki bazı ağaçlar atılan gaz bombaları nedeniyle yanıyor.

Polis bazı öğrencileri üzerlerine TOMA sürerek kovaladı.

Güncelleme 15:57

Öğrenciler "Tayyip defol üniversiteler bizimdir", "AKP'den hesabı gençlik soracak" sloganlarını atarak Fizik Bölümü önünden "Bilimi satan emperyalist savaş çığırtkanı ODTÜ'den defol" pankartıyla TÜBİTAK'a doğru yürüyüşe geçti.

Güncelleme 15:30

TÜBİTAK civarında beklemekte olan polis, soL Gazetesi muhabirini göz altına almakta tehdit ederek görüntü almasını engellemeye çalıştı. Polis, makinesindeki fotoğrafları sildirmeye kalkıştığı muhabire "bu fotoğraflar örgütlere gidiyor. Benim polis arkadaşlarımın güvenliğini sağlamam gerekiyor" şeklinde konuştu.

SolHaber

Haberin Tamamı İçin:

Sol Haber

Sol Haber

Sol Haber

ODTÜ'de Erdoğan protestosu! | Vatan

ODTÜ'de Erdoğan protestosu! | Vatan

Başbakan Erdoğan'ı protesto etmek isteyen öğrencilere polis müdahale etti.

Göktürk-2 uydusunun uzaya gönderilmesi nedeniyle ODTÜ yerleşkesindeki TÜBİTAK Uzay'da düzenlenecek programa katılacak olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı protesto etmek isteyen gruba polis müdahale etti.

ODTÜ'de Fizik Bölümü önünde toplanan öğrenciler saat 15.30'da TÜBİTAK Uzay'a doğru yürüyüşe geçti.

Ellerindeki 'Bilimi satan, emperyalist savaş çığırtkanı Tayyip ODTÜ'den defol' pankartıyla yürüyüş yapan öğrencilere polis müdahale etti.

Haberin Tamamı İçin:

Erdoğan ODTÜ'de Protesto Edildi

Erdoğan ODTÜ'de Protesto Edildi

Çin'den fırlatılacak Göktürk-2 uydusu için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı ODTÜ Yerleşkesi'ndeki tören öncesinde olaylar çıktı.

Törenin yapılacağı ODTÜ Kampüsü'ndeki TÜBİTAK Uzay Yerleşkesi'ne yürümek isteyen grup, güvenlik güçlerinin barikatıyla karşılaştı.

Haberin Tamamı İçin:

ODTÜ'de Erdoğan'ı Protesto Eden 26 Öğrenci Gözaltına Alındı

ODTÜ'de Erdoğan'ı Protesto Eden 26 Öğrenci Gözaltına Alındı

Başbakan Erdoğan'ın ODTÜ'ye gelişini protesto eden 26 öğrenci gözaltına alındı.

ETHA Haber Ajansını verdiği bilgiye göre, ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar polisin öğrencilere uyguladığı şiddeti kınadıklarını açıklayarak, "Protesto her insanın olduğu gibi öğrencinin de en doğal hakkıdır" dedi.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nde görevli akademisyenler, öğrencilere yönelik polis saldırını protesto etti. Akademisyenler, üniversite yönetimini, üniversitenin özerkliğine sahip çıkmaya, siyasal iktidarı da demokrasi ilkelerine saygı göstermeye çağırdı.

Rektörlük önünde bir araya gelen 50 akademisyen adına açıklama yapan ODTÜ Öğretim Elemanları Derneği Başkanı Ali Gökmen, gençlerin şiddet içermeyen protesto eylemlerinin polis şiddeti ile dağıtılmasını, demokratik haklarını kullanarak eylem yapan öğrencilerin gözaltına alınmasını eleştirdi. Gökmen, "Polis güçleri tarafından üniversitenin savaş alanına çevrilerek gaz bombalarıyla basın mensuplarının, akademisyenlerin ve öğrencilerin yaralanmasını kınıyoruz" dedi.

Sendika.org'un verdiği bilgiye göre yaralı onlarca üniversiteli için yerleşkeye ambulanslar çağırıldı. Kimi öğrenciler ise kendi olanakları ile hastanelere gitmeye çalışıyor.

SoL Portal'ın haberine göre ise Erdoğan ODTÜ'yü terk etmesinin ardından polis kampüsten geri çekildi. Polisin müdahalesi sonucu yaralanan öğrenciler için kampüse ambulanslar gelmeye devam ediyor.

ETHA / Sol Portal /Sendika.org

Haberin Tamamı İçin:

Başbakan da Gazdan Etkilendi

Başbakan da Gazdan Etkilendi

Göktürk-2 uydusunun Çin ’den fırlatılması nedeniyle ODTÜ Kampüsü içinde yer alan TÜBİTAK Uzay Yerleşkesi’ne Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın gelmesi öğrenciler tarafından protesto edildi. Törenin yapılacağı merkeze yürümek isteyen bir grup öğrenciye tazyikli su ve göz yaşartıcı gaz ile müdahale edildi. ODTÜ kampüsü içinde bulunan yaklaşık 2 bin 500 polis ve TOMA’larla olayın ardından bölgeye gitti.

Polislerin kullandığı gaz rüzgarın da etkisiyle Başbakan’ın konvoyunun bulunduğu binaya kadar geldi. Konvoydakiler araçlardan indikten sonra gaza maruz kaldı. Birçoğu panikle binaya koştu. Başbakan Erdoğan ise sakin tavırlarıyla dikkat çekti. Hızlıca binaya girenlerin bile gözlerinin yaşarması ve genizlerin yanması, Erdoğan’ın da gazdan etkilenmiş olabileceği ihtimalini akıllara getirdi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanBiber GazıÇinEskişehirOrta Doğu Teknik ÜniversitesiPolisRecep Tayyip ErdoğanSavaşUzay
Görüş Bildir