Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Nihat Kahveci'den Çarpıcı Açıklamalar

-
4 dakikada okuyabilirsiniz

Nihat Kahveci'den Çarpıcı Açıklamalar

Nihat Kahveci'den Çarpıcı Açıklamalar

Beşiktaş'tan sıkıntılı bir şekilde ayrılarak geçtiğimiz yıl futbolculuk kariyerini noktalayan Nihat Kahveci çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kariyerini, bir dönem formasını giydiği İspanya'nın Villarreal ekibinin altyapı teknik direktörlüğü görevinde sürdüren eski milli futbolcu, bir çok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

Soru-cevap şeklindeki röportaj şöyle;

Villarreal'e geri dönmek nerden aklına geldi, bize o süreci anlatabilir mısın?

Beşiktaş'a gelmeden önce Villarreal'de oynuyordum, o yüzden burada bir düzen kurmuştum ailemle birlikte. Beşiktaş'a döndüğümde o düzenim halen İspanya'da bulunuyordu. Her an dönebilirim, yaşayabilirim diye. O yüzden Beşiktaş'tan ayrıldıktan ve futbolu bırakmaya karar verdikten sonra tekrar buraya yerleştim. Sonra da buraya yerleşince futbolun içinde yer almak isteyen birisi olarak Villarreal ile yapmış olduğum görüşmelerde yani antrenör olarak alışmak istediğimi, onlar da bana yardımcı olabileceklerini söylediler. Öyle bir süreç gelişti. Şu anda genç takımdayım. 16-18 yaş grubunda. Mutluyum çünkü tekrar futbolun içindeyim, antrenmana çıkıyorum çocuklarla, onlarla birlikte saha içi ve saha dışında vakit geçiriyorum. Sevdiğim işi yapıyorum, hem de bu arada kendimi geliştiriyorum. Hiç görmediğim hiç yaşamadığım şeyleri yaşıyorum. Ne kadar tecrübemiz de olsa kendini geliştirmenin yaşı yok. Şu an her şey yolunda, çok mutluyum. Dönme süreci böyle gerçekleşti. Dediğim gibi burada bir düzenim vardı ve gelip o düzene tekrar devam ediyorum.

TÜRKİYE'DEN KAÇMAK GİBİ BİR LAF BİZE YAKIŞMAZ, DOĞRU OLAN BURADA OLMAMDI

Villarreal'e dönme süreci Türkiye'de ve Beşiktaş'ta yaşadıklarından bir kaçış mıydı?

Yok Türkiye'den kaçmam; sonuçta her zaman alnım ak başım dik dolaşmışımdır. Beşiktaş'ta tabii ki 4 senelik bir kontrat imzalamıştım, ama maalesef hiç bir şey hem saha içinde hem saha dışında istediğim gibi gitmediği için 4 seneyi tamamlayamadım ve 2 sene sonunda ayrıldık. Belki ayrılma sürecinde çok konuşulanlar, yazılanlar oldu. Sonuçta her türlü kişilerin görüşlerine saygı duyuyorum. Dediğim gibi ben kendini bilen ne yaptığını bilen birisi olarak yapmış olduğum hiç bir şeyden pişman değilim, bu güne kadar da pişman olmadım. Onlara da çok başarılar diliyorum. Bu bir kaçış değildi. Benim zaten İspanya'da yaklaşık 6 sene 7 sene yaşamış biri olarak çocuklarımın geleceğini birazda kendi geleceğimi düşünerek İspanya'ya döndüm. Dediğim gibi bu bir kaçış değil. Türkiye'den niye kaçayım, orda doğdum büyüdüm, milli takımına hizmet ettiğim için Türkiye'den kaçmak gibi bir laf bize yakışmaz. Ama şu an doğru olan burada olmamdı ve buradayım. Yarın belki Türkiye'de olacağım. Şu an hiç bir şey bilemiyorum gelecekle ilgili.

BU BİR MARATON KOŞUSU VE GÜZEL BİR TEMPO İLE BAŞLADIM

Hedeflerin nedir?

Tabii ki şu an UEFA lisansı olan biriyim. Belli bir sene bu lisansla çalışıp, zannediyorum son zamanlarda kurallarda değişti, Türkiye'de 3 sene falan çalışmak gerekiyor bu lisansla en üstünü alabilmek için. Dediğim gibi en üstünü alabilmek için çalışacağız. Hedefimiz nasıl ki futbolda bir şeyler elde ettiysek teknik direktör olarak da bir şeyler elde etmek, başarılar elde etmek. Futbolun içinde bulunmak istiyorum. Bu uzun bir süreç, ben bu koşuya maraton koşusu diyorum ve ben bu koşuya güzel bir tempoyla başladığımı düşünüyorum. Çünkü önemli olan maratonu güzel bitirmek. Eğer deparla başlasaydım belki nefessiz kalırdım, bu maratonu bitiremezdim. Bazıları belki yadırgayabilir, altyapıda çalışıyor çok önemli değil, yakışmıyor gibi şeyler duyuyorum bazen, yorumlar mesajlar. Ama dediğim gibi bu çok uzun bir yol. Ben şahsen çok mutluyum böyle bir başlangıç yaptığım için.

NE KADAR TEKNİK DİREKTÖR YURT DIŞINA ÇIKARSA O KADAR DA FUTBOLCU ÇIKAR

Hedefin Türkiye'ye gelip Türkiye'de mi takım çalıştırmak yoksa Avrupa'da mı devam etmek?

Vallaha şunu her zaman belirtiyorum. Bizim ülkemiz çok büyük bir ülke, potansiyeli çok büyük bir ülke. Ama ülke dışında çalışan insan sayısına baktığımızda maalesef tam tersi. Kaç tane hocamız yurtdışında çalışıyor, kaç tane futbolcumuz yurtdışında oynuyor, malum fazla bir yorum yapmaya gerek yok ve ben her zaman şunu savunuyorum, ne kadar teknik direktör yurtdışına çıkarsa o kadarda futbolcu yurtdışına çıkar. Çünkü bakıyoruz Mourinho Real Madrid'e gidiyor, 4-5 tane Portekizli transfer ediyor, bir Alman başka bir takıma gidiyor 4-5 tane Alman futbolcu transfer ediyor. Bu işler futbolda böyle dönüyor. Maalesef bizim ülkemizde yurtdışında çalışan hoca sayısı yok denecek kadar az olduğu için Türk futbolcusu da zor çıkıyor. Pazarı yok çünkü. O yüzden inşallah tabii ki hedeflerim arasında yurtdışında çalışmak var. Nasıl yurtdışında futbol oynadım elimden geleni yaptım, başarılı olduysam bu yolda da böyle bir hedeflerim var. Bunlar tabi uzun hedefler, ben şu an günlük yaşıyorum, ileride ne olacağını tabii ki bilemiyorum.

BEŞİKTAŞ'TA BAŞARISIZ BİR FUTBOL VE ONUN NETİCESİNDE YAPILAN OLAYLAR, ELEŞTİRİLER VE İSTEDİĞİNİ SAHAYA VEREMEYEN BİR NİHAT'I GÖRDÜĞÜM İÇİN FUTBOLU BIRAKTIM

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Beşiktaş Jimnastik KulübüİspanyaReal MadridUEFAfutboltransfer
Görüş Bildir