Öcalan 'Bağımsız Doktor Heyeti' İstedi

 > -

Mehmet Öcalan İmralı'ya Gitti

Mehmet Öcalan İmralı'ya Gitti

İmralı Adası'nda ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılan bölücübaşı Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan, bu sabah diğer mahkum yakınları ile İmralı'ya gitti. Mehmet Öcalan, Ada'nın havasının nemli olduğunu, bu yüzden ağabeyinin kaldığı yerin değiştirilmesi gerektiğini söyledi.

İmralı Adası’na gitmek üzere Gemlik Jandarma Komutanlığı’na diğer mahkum yakınları ile gelen Mehmet Öcalan, ağabeyi Abdullah Öcalan ile 17-18 gün önce görüştüğünü hatırlatarak, "Oradaki koşullara göre kendisini iyi gördüm. Tabii denizin ortası. Nem oranı yüksek. Bundan sonra belki zorluklar da başlayabilir. 64 yaşında bir insan. Denizin ortasında ve dört duvarın arasında" dedi.

Devlet ve hükümetin Öcalan’ın içinde bulunduğu durumu dikkate alması gerektiğini ifade eden Öcalan, "Yerinin değiştirilmesini istiyoruz. Sürekli inişli ve çıkışlı durumu var. Yerinin değiştirilmesi bence daha faydalı olabilir" diye konuştu.

Bir gazetecinin, süreçle ilgili görüşlerini sorması üzerine Öcalan, "Yaşanan süreçle ilgili bir şey söyleyemem ama yapacağımız görüşmede süreçle ilgili bir şeyler konuşursak dönüşte açıklama yaparım. Zaten olan bitenler ortada. Herkes görüyor, izliyor" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

Öcalan 'Bağımsız Doktor Heyeti' İstedi

İmralı Cezaevi'nde ağabeyi Abdullah Öcalan ile bir araya gelen Mehmet Öcalan, görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu.

Mehmet Öcalan şöyle konuştu:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah Öcalanİmralı
Görüş Bildir