Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kurtulmuş, CHP'nin Alacağı Oyu Açıkladı!

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Kurtulmuş, CHP'nin Alacağı Oyu Açıkladı!

Kurtulmuş, CHP'nin Alacağı Oyu Açıkladı!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Suriçi Grubu Derneği'nin Barcelo Eresin Topkapı Otel'de düzenlediği 'İstanbul Toplantıları' konulu programa katıldı. Toplantıda ayrıca çok sayıda belediye başkanı, kaymakam, siyasetçi ve iş adamı da yer aldı. Kurtulmuş burada yaptığı konuşmada, 28 Şubat sürecinden dış politikaya, yeni anayasadan terör meselesine kadar bir çok konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Numan Kurtulmuş, milletin askeri vesayetin karşısında kimi görürse ona oy verdiğini savundu. Kurtulmuş, 1960 ihtilali, 12 Mart muhtırası ve 12 Eylül darbesinde bunun aynen gerçekleştiği tespitinde bulundu. Kurtulmuş, muhtıra olarak nitelediği 27 Nisan bildirisi sonrasında da AK Parti hakkında kapatma davası açıldığını ve cumhurbaşkanı seçtirmemek için baskı yapıldığını belirtti. Numan Kurtulmuş bunun karşılığında da halkın AK Partiye yüzde 47 oy verdiğini hatırlattı.

'CHP SEÇİME TEK BAŞINA DA GİRSE YÜZDE 25 YÜZDE 30 OY ALIR'

Numan Kurtulmuş halkın, askeri vesayetin sivil uzantısı olarak gördüğü Cumhuriyet Halk Partisi'nin karşısında kim varsa ona oy verdiğini belirterek, 'Keşke Cumhuriyet Halk Partisi askeri vesayetten medet uman alışkanlıklarını bir tarafa bıraksa, keşke halkın değerleriyle çelişir görüntüsünü bir tarafa bıraksa. Bütün bunları bırakıp yeni CHP olsa Türkiye siyaseti de başka bir noktaya gidecek. Ama ne yazık ki eski CHP'nin alışkanlıkları buna müsaade etmiyor. Sayın Kılıçdaroğlu zaman zaman bu denemeleri yaptı. Ama o eski sistemin unsurları tarafından nasıl sözlerinin hapsedildiğini kendisine görüyor' diye konuştu.

Numan Kurtulmuş, 'CHP bu haliyle devam etmesi halinde, bütün partileri kapatıp CHP'yi tek başına seçime soksanız bu millet yüzde 25'ten, yüzde 30'dan fazla oy vermez' dedi.

Türkiye'de uzun yıllar boyu şekil üzerinden siyaset yürütüldüğünü belirten Kurtulmuş, '28 Şubat sürecinde üniversitelerde 18-20 yaşlardaki gençlerden hınç alınmasının sebebi sadece o gençleri üniversiteye sokmamak değildir. Onun sebebi, bizim adam olmamız için kendi medeniyetimize ait hiçbir simgenin kamusal alanda görünmemesinden kaynaklanan bir ihtiyaçtır. Tesadüfen oluşmuş bir şey değildir. Üç tane adamın aklına gelmiş de 'Şu üç tane çocuğu okula sokmayalım' dedikleri için 28 Şubat'taki o zulmü yapmış değillerdir. 28 Şubat'taki zulümle 18 yıl ezanın Türkçe okunması zulmü arasında hiçbir fark yoktur mantık olarak' şeklinde konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiCumhuriyet Halk PartisiİstanbulKemal KılıçdaroğluNuman KurtulmuşTerör
Görüş Bildir