Kılıçdaroğlu Hükümete Alex'in Sözleriyle Vurdu

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Kılıçdaroğlu Hükümete Alex'in Sözleriyle Yüklendi

Kılıçdaroğlu Hükümete Alex'in Sözleriyle Yüklendi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İzmir İl kongresine katıldı. Kongrede yaptığı konuşmada Fenerbahçeli Alex'in sözlerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Alex, 'Düşüncelerimi açıklasam ben de süratle başkanın yanına giderim' diyor. Şu ülkenin geldiği hale bakın. Yabancı bir futbolcu ‘düşüncelerimi açıklarsam içeri atarlar’ diyor" diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Celal Atik Spor Salonu’nda yapılan, beş adayın yarıştığı, partisinin İzmir il kongresinde kürsüye iki kırmızı karanfille ve ’Kemal Başbakan’ sloganlarıyla çıktı ve partilileri selamladı. Kılıçdaroğlu, Ak Parti’nin CHP’li belediyelere siyasi baskı yaptığını, bu baskı nedeniyle CHP’li belediyelere "Baskın düzenlenirse ne yapacaksınız" konulu eğitim vermek zorunda kaldıklarını belirterek, şunları söyledi:

"Yeniden İzmir’deyiz. Sadece Akdeniz’in Türkiye’nin değil dünyanın incisi İzmir’deyiz. Aydınlık insanların yaşadığı düşünce özgürlüğünün olduğu belediyelerin özveriyle çalıştığı, insana saygının duyulduğu bir kentteyiz. Canım İzmir’deyiz. Demokrasinin bir yarış olduğu, birden fazla il başkanımızın aday olduğu, demokratik bir sürecin İzmir’de de yaşandığını biliyoruz. Bunun için İzmir’deyiz."

Kılıçdaroğlu dünkü Uşak gezisine değinirken, "59 yıl sonra Ulubey’de genç bir arkadaşımız belediye başkanı oldu. Yaklaşık 850 bin liralık borçla devraldı. Belediyeyi kazandığı andan itibaren geçmiş tüm borçları kendisinden, 15 gün içinde ödenmesini istediler. Geçmişte ödenmeyen borçlara sessiz kalan bürokrasi aslan kesildi, tüm borçları ödeyeceksiniz dedi. Belediye başkanı söz vermişti, çalışanların aylığını zamanında ödeyecekti. Haciz uygulandığı ilçenin belediye başkanı özel arabasını sattı çalışanların aylığını ödedi" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiİzmirKemal Kılıçdaroğlu
Görüş Bildir