Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kastamonu'da Kuyumcuların Yoğun Olarak Bulunduğu Bölgede Her Sokak Bir Polise Zimmetlendi

0PAYLAŞIM

Kastamonu'da Kuyumcuların Yoğun Olarak Bulunduğu Bölgede Her Sokak Bir Polise Zimmetlendi

KASTAMONU Anadolu Ajansı - Kastamonu Valisi Avni Çakır, kuyumcuların yoğun olarak bulunduğu Belediye Sokağı'nde her caddeyi bir polise zimmetlediklerini söyledi.

Geçtiğimiz ay cuma namazı sırasında Belediye Sokağı üzerindeki bir kuyumcuya giren maskeli soyguncu, kendisine dayanan kuyumcu Elif Pehlivan'ı 45 vurarak yaralamıştı. Vali Çakır kuyumcuyu ziyaret ederek Elif Pehlivan'ın eşi Nihat Pehlivan'a geçmiş olsun dileklerini iletti.

Çakır, burada yaptığı konuşmada, bu hadiseden kendilerinin de ehemmiyetli neticeler çıkardığını söyledi.

Kuşkuluyu bulmaya müteveccih çalışmaların sürdüğünü vurgulayan Çakır, şunları kaydoldu:

"Bir daha eş olayların vuku bulmaması noktasında biz de kendimizi gözden geçirdik, noksanlarımızı tamamladık. Özellikle kuyumcuların bulunduğu caddelerde vazifeli dostlarımız bulunacak. Karşılıklı iş birliği ile eş bir hadisenin olmaması noktasında beraber hareket edeceğiz. Biz de çok üzüldük, bundan büyük ders çıkardık. Eş hadiselerin önüne geçmek noktasında güvenlik önlemlerimizi artırdık. Kuyumcuların yoğun olarak bulunduğu bu bölgede her caddemizi, bölgemizi bir polisimize zimmetledik."

Elif Pehlivan'ın büyük bir fedakarlık gösterdiğini dile getiren Çakır, "Eşiniz o an dışarı çıkmış, kurtulmuş olmasına karşın içeride çalışan kızımızın maskeli bireyle yalnız kaldığını fark ederek onu kurtarmak için geri içeri giriyor. O gizeme yaralanıyor. Gösterdiği fedakarlık takdire şayan." dedi.

Nihat Pehlivan ise eşinin sağlık kurumunda gözlerini açar açmaz çalışanın sıhhat gidişatını sorduğunu belirtti.

Hırsızın bir an evvel bulunmasını istediklerini söyleyen Pehlivan, şöyle konuştu:

"Ben o gün dükkanda yoktum. İlk kere başımıza böyle bir şey geliyor. Bu birey elindeki torbayı doldurup götürse 3-4 milyon hasarımız var. Eşim zati 45 kilo, neden vurursun? O gün vurulmadan sonraki tüm hadiseler bizim lehimize işledi. O an buradan geçen bir hemşirenin müdahale etmesi, ambulansın süratlice gelmesi çok ehemmiyetliydi. Bu şahsın bulunup gereken cezayı almasını istiyoruz."

Eşinin şu anda sıhhat gidişatının iyi olduğunu dile getiren Pehlivan, konutta dinlendiğini kaydoldu.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir