İnce 'İnsan Yeter ki Beyin Fıtığı Olmasın'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

İnce 'İnsan Yeter ki Beyin Fıtığı Olmasın'

Yalova'da konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın duran adamlara yönelik 'Ya 8 saat bunlar nasıl duracak. Bunlarda boyun fıtığı, bel fıtığı yok mudur?' sözlerini eleştirerek, "Bir insan boyun, bel fıtığı olabilir yeter ki beyin fıtığı olmasın" dedi

Yalova’da özel bir anaokulunun yıl sonu etkinliğine katılan CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, programın çıkışında gazetecilere gündeme yönelik açıklamalarda bulundu.

"Bu ülkede bir duran adamlar, bir vuran adamlar, bir de götüren adamlar var" diyen İnce, "Vuran adamlarla götüren adamlar beraber, ortak. Koalisyon kurmuşlar bunlar. Bülent Arınç, Ya 8 saat bunlar nasıl duracak. Bunlarda boyun fıtığı, bel fıtığı yok mudur? Herhalde yok’ diyor.

Bir insan boyun, bel fıtığı olabilir yeter ki beyin fıtığı olmasın. ’8 saat çok, 8 dakika dursunlar’ diyor. 11 yıl durdunuz. Millet size 11 yıldır katlandı da sen 8 saat mi katlanamıyorsun?

Türkiye’de insanlar, gençler zekalarını, mizahın gücünü konuşturuyorlar. Gençlerin deyimiyle ’ti’ye alıyorlar iktidarı. Yani Türkiye’de hiçbir iktidar sokaklarda bu kadar küçümsenmemiştir.

Bu kadar kaba güce, gaza, TOMA’ya, copa rağmen bu ülkenin insanları direniyor. Bütün vilayetlerinde, Yalova’sında, İstanbul’unda, İzmir’inde, Antep’inde, Mersin’ninde direniyor. İktidar aklını başına toplamalı. Başbakan bu tavırlarından vazgeçmeli.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanBaşbakan YardımcısıBülent ArınçCumhuriyet Halk PartisiİstanbulİzmirMersinMuharrem İnce
Görüş Bildir