Etik Kurulu'nun Fatih Terim Kararı

 > -

Etik Kurulu'nun Fatih Terim Kararı

Etik Kurulu'nun Fatih Terim Kararı

Türkiye Futbol Federasyonu Etik Kurulu, Nisan ayından bu yana süren Fatih Terim - Emmanuel Culio davasını karara bağladı.

Kurul, yaptığı açıklamda Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in Orduspor'da kiralık olarak forma giyen Culio'yu 'ayartmadığını' ve oluşan durumda herhangi bir cezai yaptırımın söz konusu olmadığını belirtti.

Etik Kurulu, Mersin İdman Yurdu'ndan forma giyen Emmanuel Culio için ise "fairplay", "sportmenlik" ve "bağlılık" kavramları ile bağdaşmayan bir davranış sergilemesinden dolayı Arjantinli futbolcuya 'uyarma' yaptırımı uyguladı.

Yapılan açıklamada:

"Etik davranış ilkesi ihlali iddiasıyla Kurulumuza sevk edilen Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü futbolcusu Juan Emmanuel Culio ve Galatasaray A.Ş. Teknik sorumlusu Fatih Terim ile ilgili olarak Kurulumuz:

Galatasaray A.Ş. teknik sorumlusu Fatih Terim hakkında, Etik Kurulu Talimatı çerçevesinde YAPTIRIM UYGULANMASINA YER OLMADIĞINA,
Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü futbolcusu Juan Emmanuel Culio'nun Etik Kurulu Talimatı'nın 10. maddesinde yazılı olan "fairplay", "sportmenlik" ve "bağlılık" kavramları ile bağdaşmayan bir davranış sergilediği kanısına ulaşmış ve Etik Kurulu Talimatı'nın 22. maddesinin 1. ve 2. fıkraları uyarınca, futbolcuya ölçülü ve orantılı olan UYARMA yaptırımının uygulanmasına oybirliği ile karar vermiştir." ifadeleri kullanıldı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Arda TuranFatih TerimGalatasaray Spor KulübüMersinMersin İdman YurduTFF
Görüş Bildir