Erdoğan: Geziciler Adıyaman'a Gelemedi Çünkü Maya Sağlam

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Erdoğan Adıyaman'da Konuşuyor

Adıyaman Havalimanı'nın açılışını gerçekleştiren Başbakan Erdoğan, katıldığı toplu açılış töreninde halka sesleniyor

Biz bu uzun yolculuğa çıkarken ilk duraklarımızdan birisi neresiydi? Adıyaman'a geldik. Ne dedik durmak yok yola devam dedik. Olmaz dediler. Yapamaz dediler. Ama sizler de gördünüz ki hepsi teker teker yapılıyor. Sizlerin desteği ve hayır duasıyla, rabbim ömür verdiği sürece ülkemize hizmet vermeye devam edeceğiz.

Hiçbir zaman yılgınlığa düşmedik. Azimle kararlılıkla yola devam ettik. Sırtımızı dönüp geri adım atmadık. Siz bize bir emanet verdiniz. Biz de o emaneti namusumuz bildik. Şunu buradan Adıyaman'dan tüm Türkiye'ye ilan etmek istiyorum. Bizim millete ve ülkeye hizmet etmekten başka hiçbir gayemiz yok.

Bizim derdimiz kardeşlik. Bizim derdimiz muhabbet ve sevgi. Tüm dünyada sadece ve sadece barış, dostluk kardeşlik. Adları Gezici midir nedir? Adıyaman'a gelebildiler mi? Niye gelemediler? Maya sağlam maya!

Kardeşlerim ülkenin hayallerini örseleyen iktidar olmadık olmayacağız. Tek derdimiz millete hizmettir.

Sandık demokrasinin namusudur. Bu meydanlarda ellerinde molotof kokteyli olan gençlere ve onun arkasındaki CHP'ye sesleniyorum. Demokraside sandık bu işin namusudur. Sen sandıktan netice alırsan seni alkışlarız.

Başka yollara girip bu milleti zorlamayın. Partimiz demokrasinin teminatıdır. Bunlar derdi başka darbe çağrısı yapıyorlar. Allah'ın izniyle burası ne mısır'dır ne Suriye'dir. Sandıktan çıkan sonuç takdire şayan bir ülkedir.

Ayrıntılar gelecek...

Haberin Tamamı İçin:

'Kürtlerin Doğuda Gördüğü Zulmü Biz Diğer Yerlerde Gördük'

Başbakan Erdoğan: Kürtlerin zamanında doğuda gördüğü zulmü biz de batıda, kuzeyde, güneyde gördük. Çünkü zalim aynıydı, sadece tonu farklıydı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Adıyaman’da açıklamalarda bulunuyor.

Başbakan’ın açıklamalarının satırbaşları şöyle:

"Türkiye’de elinde güç olanın millete dayatma yapma devri artık kapanmıştır. Halka rağmen iktidar mümkün değildir. Milletin isteklerine taleplerine beklentilerine kulak tıkamak, sırt dönme zamanları asla geri gelmemek üzere geçmişte kalmıştır.

Türkiye’de ret, inkar, asimilasyon politikaları da artık ayaklarımızın altındadır. O devir de kapanmıştır. Bu topraklar üzerinde her ne yaşandıysa hep birlikte yaşadık. Bu topraklarda acıyı birlikte yaşadık, hüznü kederi birlikte yaşadık. Öyle dönemler oldu ki, siz kendi anadilinizde kendi annenizle telefonda bile konuşamadınız. Kendi şarkılarınızı türkülerinizi dahi gizli gizli dinlemek zorunda kaldık.

Siz burada ne yaşadıysanız, farklı şekilde biz de batıda, kuzeyde güneyde bunları yaşadık. Zulmün biçimi, rengi tonu değişikti ama zalim aynıydı, zulüm aynıydı. 3 Kasım 2002 seçimleriyle birlikte biz bu zulme, bu ayrımcılığa, inkar ve asimilasyon teşebbüslerine sizin verdiğiniz yetkiyle son verdik.

Bizi ayırmaya çalışanlara prim vermedik, vermeyeceğiz. Ben Türk’ü Türk olduğu için sevmiyorum, Kürt’ü Kürt, Arap’ı Arap olduğu için sevmiyorum, bizi yaratan Allah onları da yarattığı için sevmiyorum. Biz kardeşliğimizi güçlü tuttuğumuz sürece inanın bizi kimse yıkamaz, yıkamayacaklar da."

T24

Haberin Tamamı İçin:

Erdoğan: Geziciler Adıyaman'a Gelemedi Çünkü Maya Sağlam

Havalimanı ve toplu açılış töreni için geldiği Adıyaman'da halka hitap eden Başbakan Erdoğan, Gezi eylemleri nedeniyle CHP'yi eleştirerek, "Demokraside sandık bu işin namusudur. Sandıktan neticeyi alırsan biz de seni alkışlarız. Ama başka yollara başvurarak bu milletin huzurunu kaçırma" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , "Bizim derdimiz kardeşlik. Bizim gayemiz hem ülke içinde hem bölgede hem de dünyada sadece ve sadece barış, dayanışma, kardeşlik. 11 yıl boyunca işte bu gayelerle sizin hizmetkarınız olduk. Biz sanal gündemlere takılıp kalmayacağız. Sanal gündemleri oluşturanlar zannettiler ki bizi meşgul edecekler. Soruyorum hani şu adları ‘Gezici’ midir nedir bilemiyorum... Adıyaman'a bunlar gelebildi mi? Niye gelemediler? Maya sağlam maya... Yapay tartışmalara Adıyaman prim vermedi" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Havalimanı ve yapımı tamamlanan diğer tesislerin toplu açılış töreni için geldiği Adıyaman’da halka hitap etti.

Gezi eylemleri üzerinden CHP 'yi eleştiren Başbakan Erdoğan şunları söyledi:

“Bizim derdimiz kardeşlik. Bizim gayemiz hem ülke içinde hem bölgede hem de dünyada sadece ve sadece barış, dayanışma, kardeşlik. 11 yıl boyunca işte bu gayelerle sizin hizmetkarınız olduk. Biz sanal gündemlere takılıp kalmayacağız. Sanal gündemleri oluşturanlar zannettiler ki bizi meşgul edecekler. Soruyorum hani şu adları ‘Gezici’ midir, nedir bilemiyorum... Adıyaman'a bunlar gelebildi mi? Niye gelemediler? Maya sağlam maya... Yapay tartışmalara Adıyaman prim vermedi. Biz ülkeye zarar veren, yakıp yıkan, ellerinde molotofkokteylleriyle, benim halkımın vatandaşımın, milletimin huzurunu kaçıranlardan olmadık, olmayacağız. Tek bir derdimiz var o da sizlere hizmet etmek. Bizi hiç kimse millete hizmetten alıkoyamaz. Sandık demokrasinin namusudur. Bu meydanlarda molotofkokteylleriyle dolaşan gençlere sesleniyorum. Onların arkasında olan CHP ve onun milletvekillerine sesleniyorum. Eğer siz kendinize güveniyorsanız, inanıyorsanız, demokraside sandık bu işin namusudur. Sandığa hazırlanırsın. Sandıktan neticeyi alırsan biz de seni alkışlarız. Ama sandıktan netice alamıyorsan, başka yollara başvurarak bu milletin huzurunu kaçırma. Sandık sonuçlarına saygı duymak her siyasi parti için zorunludur. İşte AK Parti bunun teminatıdır. Ama bunlar geçmişte hep darbecilerle el ele oldukları için hala darbe çağrısı yapıyor. Dertleri başka. Allah'ın izniyle burası ne Mısır'dır ne Suriye'dir. Çünkü Türkiye artık bu işin olgunluğuna ulaşmıştır. Dolayısıyla sandıktan çıkan neticenin takdire şayan olduğu bir ülke durumundadır. Dünyada demokrasinin örneği olan bir ülke sınıfındadır.”

6 yaşındaki Suriyeli mülteci çocuk Abdullah Nasır'ın okuğu mani tarzındaki şiir törene katılanlar tarafından ilgiyle dinlendi. Başbakan Erdoğan, Abdullah Nasır'a oyuncak vererek teşekkür etti. Başbakan Erdoğan'a, eşi Emine Erdoğan, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de eşlik ediyor.

HAKİME TORUN / DHA

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanBinali YıldırımCumhuriyet Halk PartisiDarbeFatma ŞahinMehmet ŞimşekMısırRecep Tayyip ErdoğanSuriyeTaner Yıldız
Görüş Bildir