Bugün Hava Nasıl Olacak? Bölgelere ve İllere Göre Hava Durumu

 > -
5 dakikada okuyabilirsiniz

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Raporlar

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Raporlar

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinde görülecek yağışların; Aydın'ın kıyı kesimleri, Muğla, Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde kuvvetli (20-50 Kg/Metrekare) sağanak, Antalya'nın doğu ilçelerinde (Alanya, Manavgat, Gazipaşa, Serik) çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-75, yer yer 76-100 Kg/Metrekare) sağanak ve gök gürültülü sağanak, Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli (5-20 cm) kar şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 Km/S) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

 • KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Ülkemiz genelinde görülecek yağışların; Aydın'ın kıyı kesimleri, Muğla, Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde kuvvetli (20-50 Kg/Metrekare) sağanak, Antalya'nın doğu ilçelerinde (Alanya, Manavgat, Gazipaşa, Serik) çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-75, yer yer 76-100 Kg/Metrekare) sağanak ve gök gürültülü sağanak, Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli (5-20 cm) kar şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, yerel su baskını, görüş mesafesinde azalma, deniz ve kara ulaşımında aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

 • KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rügarın Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 Km/S) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

 • BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde ülkemizin kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere Doğu Anadolu Bölge genelinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden başta sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

 • BÖLGELERİMİZDE HAVA

 • MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde güney ve doğusu ile öğle saatlerinden itibaren bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 Km/S) olarak esecek.

BİLECİK Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 8

BURSA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11

ÇANAKKALE Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 12

 • EGE

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak, gece saatlerinde iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Muğla ile Aydın'ın kıyı ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

A.KARAHISAR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 7

AYDIN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren kıyı ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 13

DENİZLİ Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11

İZMİR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 15

 • AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak, Kahramanmaraş ve Göller Yöresi'nin yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya'nın doğu ilçelerinde (Alanya, Manavgat, Gazipaşa, Serik) çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-75, yer yer 76-100 Kg/Metrekare), Hatay, Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 Km/S) olarak eseceği tahmin ediliyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu, il genelinde kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 13

ANTALYA Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; doğu ilçelerinde (Alanya, Manavgat, Gazipaşa, Serik) çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor. 15

BURDUR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur, sabah ve gece saatlerinde yüksek kesimleri karlakarışık yağmurlu 9

MERSİN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 13

 • İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin kuzeydoğusunda karla karışık yağmur, yükseklerinde kar, diğer yerlerde yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor.

ANKARA Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmur, yüksekleri karla karışık yağmurlu 7

ESKİŞEHİR Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmur, yüksekleri karla karışık yağmurlu 7

KARAMAN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 10

SİVAS Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 3

 • BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu 5

KARABÜK Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 8

KASTAMONU Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu 4

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve akşam saatlerinde aralıklı yağmurlu 11

 • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, iç kesimlerin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

GİRESUN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 11

RİZE Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 10

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 11

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 11

 • DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Malatya, Elazığ, Tunceli, Erzincan ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ERZİNCAN Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı kar yağışlı geçecek. İl genelinde sabah ve akşam saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 3

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçecek. İl genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. -2

IĞDIR Parçalı ve çok bulutlu sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı 1

VAN Parçalı ve çok bulutlu sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı olarak geçecek. İl genelinde sabah ve akşam saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 3

 • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Diyarbakır, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, genellikle yağmur ve sağanak kuzeyinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

ADIYAMAN Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu 4

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 3

ŞANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 6

SİİRT Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 4

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraAntalyaAydınBingölBursaDiyarbakırErzurumHatayİstanbulKahramanmaraşKilisMalatyaMuğlaOsmaniyeSamsunTunceliVan
Görüş Bildir