Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Benim Çocuğum Sinemalarda

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Benim Çocuğum Sinemalarda

LBGT bireylerin ebeveynlerin hikayelerini konu alan Benim Çocuğum belgeseli 7 Haziran Cuma gününden itibaren sinemalarda.

Muhafazakâr, homofobik, transfobik bir toplumda bir yandan aile, bir yandan da aktivist olmanın ne anlama geldiğini yeniden tanımlayan yedi ebeveynin deneyimlerinin aktarıldığı Benim Çocuğum'un dağıtımı M3 tarafından yapılacak. Yönetmenliğini Can Candan'ın, yapımcılığını Surela Film’in üstlendiği 82 dakikalık belgesel, Diyarbakır'da düzenlenen 3. Filmamed Belgesel Film Festivali'nde Jüri Özel Ödülü aldı.

Film, üniversite gösterimleri ve festivaller sayesinde bugüne kadar 7 bin 500'ü aşkın seyirciye ulaştı. Film, AP Hollanda Milletvekili, ARDI Başkanı Emine Bozkurt ile AP İngiltere Milletvekili, LGBT Hakları Grubu Başkanı Michael Cashman’ın sunumuyla Avrupa Parlamentosu’nda da gösterildi.

Film haziran ve temmuz ayı boyunca bir dizi festivale de konuk olacak. Benim Çocuğum 07 -11 Haziran'da Hindistan’ın Kerala şehrinde düzenlenecek olan 6. Kerala Uluslararası Belgesel ve Kısa Film Festivali'nde, 21 Haziran'da Londra'da düzenlenecek olan “Open City Docs Fest” Belgesel Film Festivali'nde, 21-30 Haziran'da Roma'da düzenlenecek olan 19. MedFilm Festivali'nde, 11-13 Temmuz'da yine Hindistan'da düzenlenecek olan Chennai Uluslararası Queer Film Festivali'nde, 22 Ağustos-02 Eylül tarihleri arasında Montreal'de düzenlenecek olan Montreal Dünya Filmleri Festivali'nde, 01-08 Ağustos tarihleri arasında Kıbrıs’ta düzenlenecek olan 8. Limasol Uluslararası Belgesel Film Festivali'nde, 20-29 Eylül'de de Selanik'te düzenlenecek olan 15. LGBTQ Filmleri Festivali'nde gösterilecek.

Filmi vizyondan önce yakalamak isteyen Türkiyeli sinemaseverler ise Benim Çocuğum’u 02 Haziran'da Documentarist Belgesel Film Günleri'nde, 05 Haziran'da da Balıkesir Sinema Günleri'nde izleyebilecek.

Bundan sonraki festival gösterimleri

07-11 Haziran 2013: 6th International Documentary and Short Film Festival of Kerala (Hindistan, 6. Kerala Uluslararası Belgesel ve Kısa Film Festivali)

21 Haziran 2013: Open City Film Festivali (London School of Economics İnsan Hakları Çalışmaları Merkezi ile ortak gösterim)

11-13 Temmuz 2013: Reel Desires: Chennai International Queer Film Festival, Chennai, India (Chennai Uluslararası Kuir Film Festivali, Hindistan)

01- 08 Ağustos 2013: Kıbrıs, 8th Lemesos International Documentary Film Festival (8. Limasol Uluslararası Belgesel Film Festivali)

20-29 Eylül 2013: 15th Thessaloniki International LGBTQ Film Festival (15. Selanik LGBTQ Filmleri Festivali). (ÇT)

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

DiyarbakırFestivalHindistanİngiltereSinemadizi
Görüş Bildir