Açlık Grevi Yapılan Tutukevinde Yangın

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Bakırköy Cezaevi'nde Hareketlilik

Bakırköy Cezaevi'nde Hareketlilik

Bakırköy'deki Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na hareketlilik yaşanıyor. Yaklaşık 15 dakika önce itfaiye ekipleri cezaevinin içine girdi. Cezaevi dışında da çevik kuvvet ekipleri önlem aldı

Sebahat Tuncel; "Bir yangın çıkmadığı görülüyor. İtfaiye araçları tedbir olsun diye içeri girmiş olabilir. Çocuk koğuşunda bir durum olduğuna dair bir bilgi var ama net bir bilgi yok."

Haberin Tamamı İçin:

Cezaevinde yangın: 4 kadın hastaneye kaldırıldı

Cezaevinde yangın: 4 kadın hastaneye kaldırıldı

Bakırköy Kadın ve Çocuk Tutukevi'nde çıkan yangında dumandan etkilenen 4 kadın hastaneye kaldırıldı.

Tutukevindeki koğuşlardan birinde bir yatağın yandığı yönünde itfaiyeye ihbarda bulunuldu. İhbar üzerine Bakırköy itfaiye grubuna bağlı 4 araç ile ambulanslar tutukevine yönlendirildi İtfaiye ekipleri yangını kısa sürede söndürürken, dumandan etkilenen 4 kadın Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Bu arada, tutukevinde açlık grevinde olanlara destek vermek amacıyla dışarıda bekleyen grupta yer alanlardan BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisi buradayken itfaiye ve ambulansların tutukevine girdiğini söyledi. Bilgi almak amacıyla içeriye girdiğini kaydeden Tuncel, ''Çocuk koğuşunda bir durum olduğuna dair bilgi var ama net değil. Ambulansla yaralılar hastaneye taşındı'' dedi.

Bakanlık'tan açıklama

Adalet Bakanlığı, Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'nde birlikte kalan adli tutuklu iki kadın arasındaki kavga sonucu küçük çaplı yangın çıktığını ve cezaevi çalışanlarınca söndürüldüğünü bildirdi.

Haberin Tamamı İçin:

Açlık Grevi Yapılan Tutukevinde Yangın

Bazı cezaevlerinde devam eden açlık grevleri nedeniyle, akşam saatlerinde gözler Bakırköy Kadın ve Çocuk Tutukevi'ne döndü. BDP'lilerin de yakından takip ettiği gelişmenin ufak çaplı bir yangın olduğu açıklandı

Türkiye'nin gündem maddelerinden biri de, KCK tutuklularının bazı cezaevlerinde yaptığı açlık grevleri.

BDP cephesinden, '58 cezaevinde 800 tutuklu ve hükümlü 44 gündür açlık grevinde' açıklaması gelirken, akşam saatlerinde adı geçen cezaevlerinden birinde hareketli saatler yaşandı.

Bakırköy Kadın ve Çocuk Tutukevi'nde yangın çıktığı, itfaiye ve ambulans sevk edildiği haberlerini, dışarıda bulunan BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel'in açıklamaları izledi. Son açıklama ise Adalet Bakanlığı'ndan geldi ve 'kadın kavgası sonucu küçük çaplı yangın..." denildi.

BDP'li Tuncel'in ilk izlenim olarak, 'yangın olmadığı anlaşılıyor' şeklinde açıkladığı olayın, tutukevindeki koğuşlardan birinde bir yatağın yanması sonucu bazı mahkumların dumandan etkilenmesi olduğu anlaşıldı.

Tutukevinde açlık grevinde olanlara destek vermek amacıyla dışarıda bekleyen grupta yer alanlardan Tuncel, gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisi buradayken itfaiye ve ambulansların tutukevine girdiğini söyledi.

Bilgi almak amacıyla içeriye girdiğini kaydeden Tuncel, ''Çocuk koğuşunda bir durum olduğuna dair bilgi var ama net değil. Ambulansla yaralılar hastaneye taşındı'' dedi.

"İKİ KADININ KAVGASI"

Olayla ilgili Adalet Bakanlığı'ndan bir açıklama geldi. 'Kamuoyunu doğru bilgilendirmek amaçlı' denilen açıklamada şunlar kaydedildi:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Açlık greviBarış ve Demokrasi Partisiİstanbulgündem
Görüş Bildir