Assange'ın Annesi: İadeden Vazgeçin

-

Assange'ın Annesi: İadeden Vazgeçin

Assange'ın Annesi: İadeden Vazgeçin

Wikileaks internet sitesinin kurucusu Julian Assange'ın annesi, İngiliz mahkemelerinin oğlunu İsveç'e iade etme kararını geri alması gerektiğini söyledi.

Ekvador'da Cumhurbaşkanı Rafael Correa ile görüşen Christine Assange, İsveç'te tacizle suçlanan oğlunun iade kararını "gülünç" olarak niteledi.
İlgili Konular

İngiltere,
Amerika Birleşik Devletleri,
Sosyal medya

On binlerce Amerikan gizli belgesini sızdıran Wikileaks'in kurucusu Assange 19 Haziran'da Londra'da Ekvador elçiliğine sığınmıştı. Assange, İsveç'in ABD'nin baskısıyla hareket ettiğini, buradan Amerika'ya iade edilmesi halinde idam cezasıyla yargılanabileceğini söylüyor.

Christine Assange İngiliz milletvekillerine ''politik görüşlerini bir kenara bırakarak vicdanlarını dinlemeleri ve Julian Assange hakkındaki iade kararını geri almaları''çağrısında bulundu.

Assange'ın annesi İngiliz halkından da oğluna destek olmalarını istedi.

Christian Assange oğlunun elçilikte iyi muamele gördüğünü söyledi.

Assange ''Elçilikte oğluma iyi davranıyorlar. Ancak orası küçük bir yer ve Julian dışarı çıkıp gün ışığını bile göremiyor. Sağlığı ile ilgili kaygılarım var ancak bunun sorumlusu Ekvador değil. Avustralya, İsveç ve İngiltere hükümetleri'' dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriİdamİngiltereİsveçJulian AssangeSosyal MedyaWikileaks
Görüş Bildir