Ankara'da Mısır Protestosu

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Ankara'da Mısır Protestosu

Ankara'da Mısır Protestosu

Mısır'ın Rabiatul Adaviyye ve Nahda meydanlarındaki demokrasi yanlılarına yönelik katliam, Ankara'da protesto edildi.

Abdi İpekçi Parkı'nda akşam saatlerinde toplanan bir grup, akşam ve yatsı namazlarını parkta cemaatle kıldı. Protesto gösterisine katılan bir grup çocuk da Mısırlı akranlarına yazdıkları mektupları ve yaptıkları resimleri balonlara iliştirerek havaya bıraktı.

"Darbeciler yenilecek, İslami hareket kazanacak", "Defol Sisi, yanındayız Mursi", "Darbeci firavunlar, döktükleri kanda boğulacak" yazılı dövizler taşıyan gruptakiler, "İhvan'a selam, direnişe devam", "İslami hareket engellenemez", "Şehit Esma, yolun yolumuz" sloganları attı.

Eyleme, Mazlumder Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal, Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkan Vekili Günay Kaya, İHH üyeleri, Asma Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkan Vekili Günay Kaya, Mısır'da yaşananların yüzyıllardır planlanan bir oyunun parçası olduğunu, hayatını kaybedenler için üzgün olduklarını söyledi.

Mazlumder Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal yaptığı açıklamada, Mısır'da seçimle göreve gelen tek cumhurbaşkanının Muhammed Mursi'nin büyük bir komployla görevden alındığını ifade etti. Ünsal, Mısır'da yok edilmek istenen iradenin sadece Mısır halkının iradesi olmadığını belirterek, "Sadece Mısırlıların iradesi değil bizlerin iradesi de yok edilmek isteniyor. Mısırlı kardeşlerimiz mazlum durumuna düşürüldüğü zaman bizler de mazlum durumuna düşürülüyoruz. Onlar katledildiğinde bizler de katlediliyoruz. Bu yüzden burada aslında kendi irademize sahip çıkıyoruz" dedi.

Yatsı namazının ardından gruptakiler, Mısır'daki şehitler için dua etti, Adeviye Meydanı'na selam gönderdi.

(AA)

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraMısırŞehitmemur
Görüş Bildir