Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

2000'li Yılların Kaliteli Ama Az Bilinen 55 Romantik Filmi

Sanat-

Az bilinen film serilerine 2000'li yıllarda yapılmış 55 romantik film ile devam ediyorum.

Not: Listede '00-'09 arası romantik, romantik/komedi, romantik/dram filmleri konu edinilmiş, yıllarına göre sıralanmıştır. Film açıklamaları film sitelerinden derlenmiştir.

1. The Last Station / Aşkın Son Mevsimi (2009) | IMDB: 7,0

Paparazziler gece gündüz Tolstoy'un malikanesinin dışında beklemekte, maddiyattan uzak bir yaşam sürmeye çalışan Tolstoy (Christopher Plummer) ile karısı ve esin perisi kontes Sofya (Helen Mirren,) arasındaki kavga dedikodularını doğrulayacak bir fotoğraf yakalamanın peşindedir...

Sofya'dan nefret eden Chertkov(Paul Giamatti), Tolstoycu düşüncenin daha fazla yayılması için vasiyetinde kitaplarının haklarının Sofya'ya değil halka bırakılması için Tolstoy'u ikna etmeye çalışmaktadır. Sofya, Chertkov'un planlarını öğrenmek ve Tolstoy'u vasiyetini değiştirmemesi için ikna etme peşindedir.

Bu çekişmeler yumağının ortasında ise Tolstoy'un sekreteri olma şansına erişmiş Tolstoycu presinplere katı bir şekilde bağlı olan genç ve naif bir delikanlı olan Valentin (James McAvoy) vardır. Burada hayatında ilk kez aşkla tanışan Valentin olaylara herkesten farklı bir gözle bakmaya başlayacak, hayat ve aşka dair düşünceleri derinden değişecektir...

IMDB: 7,0

2. Mother and Child / Anneler ve Kızları (2009) | IMDB: 7,2

Yıldız oyuncuların bir araya geldiği, üç kadının kesişen hayatlarını konu alan dokunaklı bir dram: Gabriel Garcia Marquez'nin oğlu Rodrigo Garcia'nın son filmi, kadınlık ve annelik kavramlarını mercek altına alıyor. Üç ünlü Meksikalı yönetmenin, Alfonso Cuaron, Alejandro Gonzalez Inarritu ve Guillermo del Toro'nun yürütücü yapımcılığını üstlendiği Anneler ve Kızları üç kadını izliyor: Ellili yaşlarındaki Karen, otuz beş yıl önce evlâtlık verdiği kızı Elizabeth ve bir çocuk evlat edinmek isteyen yirmi yaşındaki Lucy.

IMDB: 7,2

3. I Am Love / Benim Adım Aşk (2009) | IMDB: 7

Milan'da tekstil işiyle uğraşan zengin bir ailenin hasta olan büyükbabası, işi oğluna ve torununa bıraktığını ilan eder. Evin hanımı Emma (Tilda Swinton) kocasının iş seyahatleri ve kızının okul için evi terk etmesiyle kendini yalnız hissetmeye başlar. Rus asıllı olan Emma oğlunun aşçı arkadaşıyla bir ilişki yaşamaya başlar ve kendini bir anda yeni bir dünyanın içinde bulur. Burjuvazi, yasak aşk ve tutku üçgeninde gelişen trajik bir aşk hikayesi...

IMDB: 7,0

4. Contracorriente / Akıntıya Karşı (2009) | IMDB: 7,8

Bize aşkın evrensel olduğunu hatırlatan bu farklı ve etkileyici hayalet filmi Peru'da geçiyor. Miguel küçük, dindar insanların yaşadığı küçük bir kıyı köyünde yaşayan genç ve sevilen bir balıkçıdır. Karısı Mariela hamiledir. Ancak Miguel'in gizli aşkı, köylülerin dışladığı, aslen Limalı olan ressam Santiago'dur. Bir kaza sonucu Santiago boğulur. Geleneğe göre, ruhunun serbest kalması için âşığı tarafından gömülmelidir. Ancak bunun gerçekleşebilmesi için Miguel'in Santiago'ya olan aşkını ifşa etmesi gerekecektir.

IMDB: 7,8

5. Cairo Time / Kahire Zamanı (2009) | IMDB: 6,7

Juliette, kocasını ziyaret etmek amacıyla Kahire'ye gelir. Ancak kocasının beklenmedik işleri dolayısıyla, bir süre tek başına şehirde zaman geçirmek zorunda kalır. Kocasının arkadaşı Tareq, kocası tarafından Juliette ile ilgilenmesi için görevlendirilmiştir. Hemen hemen tüm zamanını Tareq ile geçiren Juliette, elinde olmadan Tareq'dan hoşlanmaya başlar.

IMDB: 6,7

6. The Yellow Handkerchief (2008) | IMDB: 6,8

Film, bir mahkumun ceza evinden çıktıktan sonra eşine ve eski yaşamına dönme çabasını anlatıyor.

IMDB: 6,8

7. Gigantic / Dönence (2008) | IMDB: 6,1

Pahalı İsveç yatakları satan bir mağazada çalışan 28 yaşındaki Brian Weathersby (Paul Dano) hayattaki amacını arayan bekar bir gençtir. İşiyle tatmin olamayan Brian, vaktinin çoğunu bir gün Çin'den evlat edineceği bebeği düşünerek geçirmektedir. Yine öyle bir günde, tatlı Harriet Lolly (Zooey Deschanel) Brian'ın mağazasına gelir ve yataklardan birinde uyuyakalır. Brian, Harriet'in kalbini kazanmak için onun çok konuşan, resim koleksiyoncusu ve sürekli bel problemlerinden şikayet eden varlıklı babasıyla iyi geçinmek zorundadır.

Birbirinden çılgın aileleri olan iki gencin ansızın tanışıp, birbirlerine aşık olmasını anlatan komik ve eğlenceli bir aşk hikayesi.

IMDB: 6,1

8. Caos calmo / Sessiz Kaos (2008) | IMDB: 6,9

Pietro karısı ve küçük kızıyla birlikte yaşayan başarılı bir iş adamıdır. Bir gün, kardeşiyle birlikte sahilde iki kadını boğulmaktan kurtarır. Eve döndüğünde ise karısını ölü bulur. Osaatten sonra kızını tek başına büyütmek zorunda olan Pietro sessiz birkaosun içine düşer.

Kızının okuldaki ilk gününde onu okula bırakırken akşama kadar beklemeye karar verir. O günden sonra bu her gün tekrarlanmaya başlar. Her gününü parkta geçirmeye başlayınca iş arkadaşları, patronu, tanıdıkları onu ziyaret eder, işini buradan yürütmeye başlar. Kardeşi ise yeni şirketin başına geçmesini ummaktadır; fakat işler pek de yolunda gitmeyecektir.

IMDB: 6,9

9. Brideshead Revisited / Brideshead'e Son Gidiş (2008) | IMDB: 6,7

İkinci Dünya Savaşı öncesinde İngiltere'de yasak bir aşk ekseninde şekillenen hikaye, acımasız İngiliz sınıf düzeniyle masumiyetin kayboluşunu anlatıyor.

Evelyn Waugh’nun romanından uyarlanmış film, bir aşk hikayesi etrafında İngiliz sınıf sistemini anlatıyor. Aynı öykü 1981 yılında da dizi olarak çekilmişti.

IMDB: 6,7

10. Northanger Abbey / Manastırda Aşk (2007) | IMDB: 7,3

Catherine Morland (Felicity Jones), soylu bir aile olan Allen’larla birlikte yaşama fırsatını elde eder ve onların yanına taşınır. İstediği kitapları okumak ve başka bir çok aktivitede bulunmak gibi fırsatlar ayağına kadar gelir. Zaman içinde de sosyete içindeki insanlarla tanışır ve Eleanor isimli bir arkadaşının erkek kardeşi olan Henry Tilney ile aralarında etkileşim doğar. Daha sonra Northanger Manastırı’na davet edilen Catherine, burada bir aşk başlayacağı umuduyla hareket eder. Fakat zamanla maddiyatın bu tip insanlar için daha önemli olduğunu görecektir.

IMDB: 7,3

11. Elvis and Anabelle / Elvis ve Anabelle (2007) | IMDB: 7,4

"Elvis ve Anabelle", içinde her korkunç trajedinin beraberinde aynı büyüklükte mucizevi bir şeyler getirdiği bir film. Aşırı hırslı annesi tarafından yetiştirilen Anabelle, Miss Texas Rose tacını kazanma yolunda ilerlerken talihsizce bir geçit töreninde hayatını yitirir. Ölümü onu, hayata küsmüş bir genç olan, ailevi görevleri ve rahatsız babasına olan sevgisi nedeniyle kendi hayallerinin peşinde koşamayan Elvis'in mumyalama masasına yatırır. Anabelle, Elvis'in mumyalama masasında mucizevi şekilde yaşama dönünce, ikisi beklenmedik biçimde birbirine bağlanır ve kıvılcımlar uçuşmaya başlar. Elvis'in babası, ve birbirlerine olan destekleri sayesinde, gerçek hayat ve kendi şeytanları onları ayırmaya çalışırken; aşkı,özgürlüğü ve mutluluğu keşfederler...

IMDB: 7,4

12. Eagle vs Shark / Kartal Köpek Balığına Karşı (2007) | IMDB: 6,8

Lily McKinnon hamburgercide çalışan, ortama uyum sağlayamadığı için dışlanan biraz tuhaf bir kız. Sosyal beceriksizliği diz boyu olan Jarrod ise toplum içerisinde bir türlü aradığı saygıyı bulamayan bir video oyun şampiyonu. Gerçek aşkı arayan iki sakar lisedeki zorbalardan intikam almak, köfteler ve video oyunları arasındaki dünyalarında garip yollardan geçmek zorundadır.

IMDB: 6,8

13. Partition / İki Dünya Arasında (2007) | IMDB: 7,0

Film 38 yaşında Hintli bir adam ile 17 yaşındaki genç bir Müslüman kızın imkansız aşkı konu alınıyor.

IMDB: 7,0

14. Sukkar banat / Karamel (2007) | IMDB: 7,2

Beyrut’ta 5 kadın düzenli olarak bir güzellik salonunda buluşurlar...Bu güzellik salonu birkaç neslin bir araya gelip dertleştiği ve birbirleri ile sırlarını paylaştığı, şehrin en renkli mekanıdır...

Lalale Rabih i sevmektedir ancak Rabih evlidir...

Nisrine Müslüman’dır...Ve yaklaşan nikah günü onu ölesiye korkutmaktadır...Çünkü bakire değildir...

Rima kendisini müşterilerine asılmaktan alıkoyamamaktadır...

Özellikle de uzun saçlı güzel olanına...

Jamale yaşlandığını reddetmektedir...

Rose hasta ablasına bakarken hayatını harcamış bir kız kurusudur...

Kuaför dükkanı, bu birbirinden değişik ve güzel kadınların annelik, aşk ve seks hakkındaki konuşmaları ve bitmek bilmeyen güzelleşme çabaları ile şehrin en eğlenceli yeridir...

IMDB: 7,2

15. Starting Out in the Evening (2007) | IMDB: 7,0

Bir yazar olan Leonard Schiller, on senedir yazmakta olduğu kitabı bitirmeye çalışmaktadır. İlham eksikliği çeken Schiller, ilerleyen yaşı yüzünden yavaş yavaş yeteneğini kaybetmeye başladığına inanmıştır. Edebiyat camiasının da adını unuttuğu Schiller'in umutsuz yaşamı, bir üniversite öğrencisinin tezi sayesinde değişecektir.

IMDB: 7,0

16. Keinohrhasen (2007) | IMDB: 6,6

Çapkın bir paparazzi olan Ludo, ünlü bir futbolcunun nikahını kendine has yöntemlerle görüntüler ve bu yüzden mahkemelik olur.. Hakim Ludo’ya verilecek 8 ay hapis cezasını, 300 saat bir anaokulunda çalışmasına karar verir. Bu anaokulunda Anna ile karşılaşır.. ve olaylar komik şekilde devam eder.

IMDB: 6,6

17. Dedication (2007) | IMDB: 6,8

New York'ta yaşayan Henry Roth çocuklar için kitaplar yazmaktadır. Ancak Henry'nin bir çocuk yazarı için fazla gerçekçi bir üslubu vardır; kitaplarında Noel Baba'nın gerçek olmadığını söyleyecek denli farklı bir üslup. Onun bu gerçekçi ve karamsar bakış açısı ikili ilişkilerinde de mevcuttur. Örneğin yaşamında kendini merkeze koyan Henry kimseyle beraber uyuyamamaktadır, ki buna kendi kız arkadaşı da dahildir. Hayatını hep korumacı bir bakış açısıyla sürdüren Henry kitaplarının illüstrasyonunu yapması için Lucy ile çalışmak ve hayatını Lucy'ye açmak zorunda kalır.

IMDB: 6,8

18. Griffin & Phoenix (2007) | IMDB: 7,1

Bir kadın ve bir erkek, ölüme en çok yaklaştıkları dönemde birbirine yaslanıyor.

Kansere yakalanan Henry Griffin tedavinin imkansız olduğunu ve fazla zamanı olmadığını öğrenince, son günlerini hayattan zevk alarak geçirmeye karar verir; işini bırakır, bir üniversitede psikoloji dersi almaya başlar. Sınıfta tanıştığı Sarah Phoenix pozitif enerjisi ve her daim gülen yüzüyle çok geçmeden Phoenix'in tam da ihtiyacı olan kişiye dönüşür. Ne var ki, Phoenix’in de ölümcül bir sırrı olduğu ortaya çıkar. Genç kadın yaşayacak çok fazla zamanı olmadığını itiraf eder. O andan sonra Griffin ve Phoenix birbirlerine daha çok bağlanırlar ve son günlerini diledikleri gibi geçirmeye karar veriler.

IMDB: 7,1

19. Coeurs / Kalpler (2006) | IMDB: 7,0

Eski bir asker olan Dan alkol problemi yaşamaktadır; nişanlısı Nicole ise hala iyi bir çift olduklarına inanmaktadır. Gaelle umutsuzca aşkı aramakta ama başarılı olamamaktadır. Erkek kardeşi Thierry, iş arkadaşı Charlotte'tan çok hoşlanmaktadır. Barmenlik yapan Lionel, bakmak zorunda olduğu babası  Arthur ile uğraşmaktadır. Paris'te yalnız yaşayan bu altı kişi aslında birbirlerine ilginç bir şekilde bağlıdır ve hepsi de korkularını aşıp kalplerine açmak konusunda bir sınava vereceklerdir.

IMDB: 7,0

20. Baekmanjangja-ui cheot-sarang / Bir Milyoner'in Aşkı (2006) | IMDB: 7,4

18 yaşına basan Kang Jae-kyung, büyükbabasının mirasının tek varisidir. Nefes aldığı her saniye daha da zenginleşen Kang Jae-kyung şımarık ve sorumsuzdur. Dostluklara, aşka, eğitime ve adalete duygusuna ihtiyaç duymaz. İhtiyaç duyduğu duyguların kapısını ona, sahip olacağı mirasın kolayca sağlayacağını düşünür.

18 yaşına bastığının ertesi günü büyükbabasının vasiyeti kendisine okuna Kang Jae-kyung büyük şaşkınlık yaşar. Mirasın hepsinin koşulsuz olarak tek varis olan kendisine verileceğini düşünen Kang Jae-kyung vasiyetname içerisindeki şartları sağladığı taktirde mirasın sahibi olabilecektir. Aksi taktirde mirasın hepsi hayır kurumlarına bırakılacaktır.

Vasiyetnameye göre; varis GangWondo'daki Boram Lisesi'ne nakledilecek ve bir yıl sonra mezun olacaktır. Bu süre zarfında altındaki spor arabasını, kral dairesini, yazlık evini, kredi kartlarını ve miras kapsamındaki diğer tüm varlıklardan mahrum olacaktır.

Kang Jae-kyung mirasa sahip olmak için vasiyetnamede yazan Kore'nin uzak taşralarından Boram'a otobüsle uzun bir yolculuk yapar. İlk başlarda eski alışkanlıklarını devam ettirmek istese de Boram kasabasında geçireceği bir yıl, Kang Jae-kyung'un mirasa uzandığı değil geçmişine, hatıralarına, aşkına ve çocukluğuna uzandığı bir yıl olacaktır.

IMDB: 7,4

21. The Secret Life of Words / Kelimelerin Gizli Dünyası (2005) | IMDB: 7,5

Film, bir petrol platformunda meydana gelen kazada vücudunun bir bölümü yanan bir adamla,onu tedavi için gönderilen bir hemşire arasında doğan aşkın öyküsünü anlatıyor...

IMDB: 7,5

22. Mozart and the Whale / Mozart Ve Balina (2005) | IMDB: 6,9

Donald (Josh Hartnett) ve Isabelle (Radha Mitchell) ender görülen bir otizm olan Asperger Sendromlu iki gençtir. Taksi şoförlüğü yapan Donald, bir hasta buluşmasında Isabelle´le tanışır. Daha ilk buluşmalarında gerçek dünyadan ne kadar farklı dünyalarda yaşadıkları ortaya çıkacaktır.

IMDB: 6,9

23. La tigre e la neve / Kar Ve Kaplan (2005) | IMDB: 7,2

Attilio başarılı bir edebiyatçıdır ve Roma'daki Yabancılar Üniversitesi'nde dersler vermektedir. Hayranı olduğu şair ve yazarların hayali sesleriyle yaşayan, aşık olduğu kadın rüyalarından asla çıkamayan bu delişmen yazarın son kitabı Kar ve Kaplan yeni yayınlanmıştır.

Bunun da heyecanı ile hayatının aşkı Vittoria'ya bir kez daha evlenme teklif etse de sonuç değişmez. Kendisi gibi bir edebiyatçı olan Vittoria, Attilio ile evlenmeyi aklının ucundan bile geçirmemektedir. Güzel kadının tek amacı, Amerikalılar işgal etmeden önce vatanına dönmek isteyen Iraklı şairin biyografisini tamamlamaktır.

Günün birinde Attilio'nun telefonu çalar. Vittoria biyografiyi tamamlamak üzere şairle beraber Bağdat'a gitmiş ve ilk Amerikan saldırısında başından ağır yaralanmıştır. Aşk ölmek üzeredir. Ancak inatçı Attilio'nun sözlüğünde umutsuzluk kavramına yer yoktur.

IMDB: 7,2

24. Die weisse Massai / Beyaz Massai (2005) | IMDB: 6,5

Carola'nın bir Masai'ye aşık olmasıyla, Kenya tatili ilginç bir hal alır.

IMDB: 6,5

25. Conversations with Other Women / Başka Hatunlarla Muhabbetler (2005) | IMDB: 7,1

Bir otelin balo salonunda bir düğün yapılmaktadır. Gelinin nedimelerinden bir kadın ve damadın arkadaşlarından bir adam karşılaşırlar sohbet eder ve gecenin ilerleyen saatlerinde kendilerini aynı yerde bulurlar ve komedi başlar.

IMDB: 7,1

26. We Don’t Live Here Anymore / Aşk Artık Burada Oturmuyor (2004) | IMDB: 6,4

Linden ve Evans aileleri kapı komşularıdır. Hank ve Edith Evans evliliklerinin tüm heyecanı sönmüş orta yaşların başındaki bir çifttir. Hank'in bütün ilgisi yazdığı kitabına yönelmiştir ve karısının ihtiyaçlarını görmezden gelmektedir.

Edith ise evliliğinde kaybettiği heyecanı kapı komşusu Jack ile yaşadığı kaçamaklarla gidermeye çalışır. Ancak bu kaçamaklar Jack için pahalıya patlayacaktır. Jack'in karısı Terry olanları öğrendiğinde sessiz kalmak yerine, kocasının sadakatsizliğine aynı şekilde cevap vermeyi seçer. Amerikan banliyölerinden birisinde yaşayan dörtlü, içlerine düştükleri çapraz ilişkilerden sıyrılmaya çalışırken, bir yandan da hayata karşı duruşlarıyla da yüzleşirler.

IMDB: 6,4

27. Somersault / Tepetaklak (2004) | IMDB: 6,8

Annesiyle beraber kaldığı Canberra'daki evden annesinin sevgilisine asıldığı için utanç ve suçluluk içinde kaçan Heidi, bir kayak yöresinde zengin bir çiftçinin oğlu olan Joe ile tanışır. Aralarında karmaşık bir aşk doğar ama bu ilişki ve Heidi'nin varlığı, Joe'nun zihninde kendi cinselliği, sınıfı ve geleceği hakkında bazı kuşkular doğmasına yol açar. Dahası Heidi, aşk ve samimiyeti ayırt edemeyecek, hatta bu ikisini karıştıracak kadar naiftir. Başka insanların yaşam tarzları ve affetmenin gücüyle aydınlanınca, aslında ayaklarının yere sandığından da sağlam bastığını anlar.

IMDB: 6,8

28. Sekai no chûshin de, ai o sakebu / Dünyanın Orta Yerinde Aşk İçin Ağlıyorum (2004) | IMDB: 7,3

Aki ve Ritsuko (Masami Nagasawa ve Kou Shibasaki) nişanlıdırlar. Ritsuko ansızın ortadan kaybolur. Aki Ritsuko'nun peşinden çocukluğunun geçtiği kasabaya gider. Genç adam kasabaya vardığında on yedi sene önce yaşadığı ilk aşkı düşünür. Aki yıllar önce okullarındaki en güzel kızlardan birisi olan Sakutaro (Mirai Moriyama) ile ilk aşkı yaşamıştır. Aki ve Sakutaro'nun ilişkilerinde birbirleri için kaydettikleri kasetler çok önemli yer tutmaktadır.

Henüz 16 yaşında olan iki gencin arasındaki romantik ilişki Sakutaro'nun hastalanıp ölmesi ile son bulur. Aki yıllar önce kaybettiği sevgilisini anarken, o zaman farkında olmadığı bir şekilde Ritsuko'nun da hikayeye dahil olduğunu öğrenir. Ritsuko şehirden ayrılmaya karar vermiştir ve en az genç adamın duyguları kadar güçlü bir tayfun şehri vurmak üzeredir. Geçmişteki aşkını gözden geçiren Aki şimdiki aşkını kaybetmemek için elinden geleni yapmaya kararlıdır.

IMDB: 7,3

29. Saving Face / Sevgiyi Ararken (2004) | IMDB: 7,5

Wil mesleğinde başarılı bir cerrahtır. Zamanın büyük bir bölümünü işinde geçirir,geri kalan zamanlarda da ailesini ziyaret eder. Annesinin çevresi ve kendi çevresi arasındaki tutarsızlıklar yüzünden genç kadın,iki farklı rol arasında gidip gelmektedir.

Annesi Ma başına gelen talihsiz bir olaydan sonra kızının yanına taşınır. Kısa bir zaman sonra anne-kız arasında anlaşmazlıklar başlar.

IMDB: 7,5

30. Rois et reine / Krallar Ve Kraliçe (2004) | IMDB: 7,2

Arnaud Desplechin'in bu zekice kotarılmış filmi, Ismael ve Nora'nın birbirleriyle kavuşan öykülerini geri dönüşler ve ani geçişlerle anlatıyor.

Ismael'in öyküsü, karabasan kadar komik bir vodvili andırıyor. Beyazlar giymiş adamlar onu akıl hastanesine götürüyor ve o da orada görevli psikiyatrist ile akıl yarıştırıyor.

Bu arada eski karısı Nora, iki kocası, yeni âşığı, ihmal ettiği oğlu ve ölmekte olan babasıyla kendini romantik bir dramın ortasında buluyor.

Krallar ve Kraliçe, cinselliğin siyaseti, psikoloji ve aile içi roller üzerine harika bir film.

IMDB: 7,2

31. Non ti muovere / Kal, Gitme (2004) | IMDB: 7,1

Baş cerrah olarak çalıştığı hastanenin bekleme odasında, talihsiz bir kaza geçiren ve hayatta kalma mücadelesi veren kızı için dua eden Doktor Timoteo, istemsiz bir şekilde on beş yıl öncesinin hatıralarına gider ve Italia ile olan tutkulu ilişkisini hatırlar. Italia ile sert ve şiddet dolu bir şekilde başlayan ilişkisi, sürpriz bir şekilde tutkulu bir aşka dönüşerek mutlu bir evliliği olan Timoteo'nun duygusal dengesini alt üst eder. Gençliğin verdiği korkusuzlukla kendini tutkunun pençesine bırakan Timoteo, şimdi yapayalnız olduğu bekleme odasında, geçmişle farklı bir hesaplaşma içine girmekten kaçamayacaktır.

IMDB: 7,1

32. Kammerflimmern (2004) | IMDB: 7,2

Yedi yaşında iken geçirdiği kaza sonucu ailesini kaybeden Crash (Matthias Schweighöfer) bu kaza sonucu oluşan travma ile baş etmeye çalışırken, günlük yaşamını acil ilk yardım aracında aldığı görev ile sürdürmektedir. Yine bir görev sırasında November (Jessica Schwarz) ile karşılaşmasıyla yaşamının akışı değişir.

IMDB: 7,2

33. Being Julia / Julia Olmak (2004) | IMDB: 7,1

Tiyatro sahnesinde çok önemli bir kadın oyuncu olan Julia, başta evliliği olmak üzere artık hayatındaki pek çok şeyin eskisi gibi yolunda gitmediğini hissetmektedir. Karışık duygular içerisinde olduğu bu evrede karşısına çıkan genç bir aktör, her şeyi daha da karıştırmaya yetmiştir. Kendini bir yasak aşkın içerisinde bulan Julia, gerçek mutluluğu bulduğunu düşünmeye başlar lakin durumlar tam olarak öyle değildir. Kocası ve genç sevgilisi başta olmak üzere pek çok kişinin en başından beri arkasından türlü işler çevirdiğini öğrenen Julia, bu sefer intikamını almak için tiyatro sahnesine çıkar.

IMDB: 7,1

34. Be with You / Seninle Olmak (2004) | IMDB: 8,0

Küçük Yuji, bir yılı aşkın bir süredir yağmurların yağmaya başlamasını beklemektedir. Çünkü annesi Mio, ölmeden önce Yuji 'ye, yağmur mevsimi geldiğinde geri döneceğine dair söz vermiştir. Babası Takumi 'de son zamanlarda bu bekleyişe kendisini iyiden iyiye kaptırmıştır...

Başlarda, Yuji 'nin umudunu yok etmemek üzerine kurulu olan bu oyun, Takumi 'nin Mio 'ya duyduğu özlem günden güne artınca; gerçeğe dönüşmüş ve baba oğul, büyük bir hasretle toprağa yağmur düşmesini beklemeye başlamıştır. Meteorolojinin, yağmur mevsiminin kapılarına dayandığını müjdelediği hafta sonu, ormana yürüyüşe çıkan baba oğul Mio ile karşılaşır...

Mio, söylediği gibi dönmüştür. Fakat ne kimliğini, ne oğlu Yuji 'yi ne de eşi Takumi 'yi hatırlamamaktadır. Takumi ve Yuji 'nin kendilerini hatırlatmak, Mio 'ya kendisini hatırlatmak, hasret gidermek, "keşke şimdi burada olsaydı"lı cümlelerini gerçekleştirmek için yağmur mevsimi dinene kadar vakitleri vardır.

IMDB: 8,0

35. Ae Fond Kiss... / Duygudan da Öte (2004) | IMDB: 7,2

Casim Glasgow’da yaşayan ikinci kuşak bir Pakistanlı’dır. Glasgow’un en iyi kulüplerinde DJ olarak çalışan Casim, günün birinde kendi kulübünün sahibi olmak istemektedir. Ailesi Tariq ve Sadia imanli Müslümanlardır ve Casim’i yakında İngiltere’ye gelecek olan güzel kuzeni Jasmine ile evlendirmek istemektedirler. Casim Roisin ile tanışınca planlar alt üst olur. Kız kardeşi Tahara’nın okulunda öğretmen olan Roisin, şimdiye kadar karşılaştığı bütün kızlardan farklıdır. Çok güzel, zeki ve kendi fikirlerine sahip bir insandır. Casim ve Roisin sırılsıklam aşık olurlar. Fakat Casim gayet iyi bilmektedir ki, evlenmeye niyeti olmasa bile ailesi asla bir beyaz kadını, bir “goree”yi kabul etmeyecektir. Bir Katolik olarak Roisin de fark eder ki kendi camiası da pek destek çıkmayacaktır. İlişkileri ortaya çıktığında, skandalın yankıları ve kıvılcımları kültür çatışmaları ve kişilik zıtlaşmaları olarak yayılır.

IMDB: 7,2

36. A Good Woman / Gizemli Kadın (2004) | IMDB: 6,5

Genç bir çiftin evliliği, yüksek sosyetenin dedikodusu ile ortaya çıkan gizli bir ilişki yüzünden tehlikeye girer. Robert Windermere (Mark Umbers), vamp ve kendisinden yaşça büyük bir dul olan Mrs Erlynne (HelenHunt)'a gizlice yüksek miktarlarda para yardımı yapmakla suçlanırken, karısı Meg Windermere (Scarlett Johansson) sosyetenin hızlı çapkını Lord Darlington (Stephen Campbell Moore)'un dikkatini çeker. Mrs Erlynne'in Amalfi sahiline gelişi Riviera'daki tüm erkeklerin dikkatini çekmiştir. Bu erkekler arasında Lord Augustus "Tuppy" (Tom Wilkinson)'ın Mrs Erlynne'e duyguları ciddidir ve ilk fırsatta kendisine evlenme teklif eder.

Olaylar, Meg'in 21'inci yaşgünü partisi ile su yüzüne çıkmaya başlar. Meg, Lord Darlington ile kaçmak uğruna kendi partisini terk eder. Esrarengiz geçmişe sahip Mrs Erlynne, Lord Augustus ile mutlu olma şansını, Meg'in Lord Darlington ile kocasını terk etme hatasından kurtulma ihtimali uğruna göz ardı eder.

IMDB: 6,5

37. Reconstruction / Yeniden Sev Beni (2003) | IMDB: 7,4

Alex düzenli bir hayatı, güzel bir sevgilisi olan Danimarkalı genç bir adamdır. Bir akşam metroda karşılaştığı Aimee'nin peşinden gitme arzusunu bastıramaz ve kız arkadaşı Simone'ye bile hiçbir şey söylemeden çekip gider.

Aimee bir bara girer, Alex de peşinden. Birbirlerini daha önce tanımışlar mıdır ya da bu ilk karşılaşma mıdır? Alex içinde Aimee'yi ömrü boyunca tanıyormuş gibi bir his duyar. Sanki yıllardır birbirlerini tanıyormuş gibi konuşmaya başlarlar, gecenin sonunda ertesi gün buluşmak üzere sözleşirler ve Alex evine döner. Ancak yaşadığı ev artık yoktur, ne ailesi ne sevgilisi kimse O'nu tanımamaktadır. Alex tüm geçmişini, kimliğini yitirmiş bir adamdır, O'nu tanıma şansı olan ve kim olduğunu ispat edebilecek tek insan Aimee'dir.

Fakat sorun düşündüğü kadar kolay çözülmeyecektir. Aimee, O'nu ilk gördüğü andaki gibi kendi hayatına bir anda alabileceği, hayatının tüm boşluklarını doldurabilecek bir kadın değildir. Evlidir ve kocası Augustaynı Alex'in yaşadıklarını anlatan bir roman üzerinde çalışmaktadır. 24saatte hayatı altüst olan Alex her şeyi eski haline getirebilecek midir? Ya da her zaman söylendiği gibi; aşk, o güne kadar var olan her şeyi unutmak ve yeni bir hayat yaratmak mıdır?

IMDB: 7,4

38. O Homem Que Copiava / Kopyalayan Adam (2003) | IMDB: 7,7

André, bir kırtasiyede fotokopici olarak çalışan fakir bir gençtir. Bir gün evinin penceresinden dürbünle etrafa bakarken gözü karşı apartmandaki bir daireye ilişir. Dairesinin penceresinden birkaç saniyeliğine gördüğü Silvia'ya aşık olur.

Silvia'yla konuşmak için mağazasına giden André'nin mağazadan bir şey satın almak için paraya ihtiyacı olur. Çalıştığı kırtasiyede bir ellilik kopyalar. Devamı da gelir, hatta parayı elde etmenin daha tehlikeli yollarını arar.

IMDB: 7,7

39. Japanese Story (2003) | IMDB: 6,7

Otuzlu yaşlarında doyumsuz, işkolik bir jeolog olan Sandy Edwards'a, demir cevheri yatakları yönünden zengin Pilbara Çölü'nde önemli bir Japon iş adamına eşlik etme görevi verilir. Birbirlerinin dillerini konuşmadıkları anlaşılınca ilişkileri daha başlangıçta sallantıya girer,üstelik adam Sandy'nin sadece şoförü olduğunu varsayarak kadını büsbütün kızdırır. Hiromitsu, muazzam bir demir cevheri madenini gezdikten sonra, Sandy'den kendisini çölde ıssız ve uzak bir alanda dolaştırmasını ister ve hararatli bir tartışmanın ardından kadın bunu kabul etmek zorunda kalır. Sonunda kuma gömülen araçlarında mahsur kalırlar; çölde tek başlarına o geceyi atlatmak zorundadırlar. Çoğu kez,katlanılan zor şartlar insanları bir araya getirir ve Sandy ile Hiromitsu da birbirlerini yeni baştan tanımış ve takdir etmiş olarak sabahı ederler. Yolculuğun sonunda her ikisi de başladıkları yere dönecek halde olmayacaktır…

IMDB: 6,7

40. La finestra di fronte / Karşı Pencere (2003) | IMDB: 7,4

İtalya'da yaşayan Ferzan Özpetek'in ödül rekoru kıra filmi 'Karşı Pencere', dokuz yıldır evli ve iki çocuklu genç bir kadın olan Giovanna ile kocası Filippo'nun tesadüfen yolda yaşlı bir adamla karşılaşmalarıyla başlıyor. Hafızasını kaybeden yaşlı adamın hayatlarına girmesiyle genç kadının da yaşamı değişmeye başlıyor. Evliliği pek yolunda gitmeyen genç kadının karşı pencereden gözlediği komşusuna duyduğu platonik aşk ve yaşlı adamın geçmişten yansıyan kırık aşk hikayesi ikisinin de yaşamlarını etkilemeye başlıyor.

Genç kadın için artık yaşamını sorgulama zamanıdır. Acaba karşı pencerelerden bize görünen yaşamlar neden cazip gelir, kendi yaşamlarımızı değiştirmek o kadar zor mudur?

Ferzan Özpetek bu dördüncü filmde, hafıza, aşk ve yaşam üzerine duygusal bir sorgulamaya giriyor.

IMDB: 7,4

41. Keulraesik / Klasik (2003) | IMDB: 7,9

Üniversitede okuyan bir genç kız olan Ji-hae 'nin babası, O henüz küçük bir kızken ölmüş; annesi de, Ji-hae yeniden evlenmesini istese de bu fikre hiçbir zaman cazip bakmamış ve bir süre önce çalışmak için yurt dışına gitmiştir. Edebiyatı seven, duygusal bir kız olan Ji-hae, annesine olan özlemini onun geçmişine ait hatıraları tekrar gün yüzüne çıkararak gidermektedir...

En sevdiği hatıralar ise annesinin, babasıyla evlenmeden önceki flörtü ve ilk aşkı olan Jun-ho ile birbirlerine gönderdikleri mektuplardır. Ji-hae 'nin buram buram sevda kokan bu mektupları sevmesinin bir nedeni daha vardır: Genç kız, içinde kopan fırtınadan bu mektuplara dalarak kaçmaktadır. Çünkü, en yakın kız arkadaşına, hoşlandığı çocuğu tavlayabilmesi için e-postalar yazarak yardımcı olmuş; amma velâkin, arkadaşı Soo-gyung ile Sang-min 'in arasını yaparken, kendisi de Sang-min 'e aşık olmuştur...

IMDB: 7,9

42. I Capture the Castle / Kaleyi Fethetmek (2003) | IMDB: 7,1

İlk aşk unutulmaz derler Peki ya 30’larda yaşanan bir aşk dörtlemesine ne demeli? Norma Jean & Marilyn filminin yönetmeni Tim Fywell 1930’ların İngiltere kırsallarında aşkın nasıl başka olduğunu anlatan I Capture the Castle’la ekranımıza konuk oluyor. Fakir Mortmain ailesinin yaşadıkları şatoya gelen Amerikalı Cotton’larla değişen hayatını, ailenin yetenekli ve yakaladığı her detayı günlüğüne yansıtan 17 yaşındaki kızı Cassandra’dan dinleyeceğimiz filmde, genç kızların ilk aşklarına da tanıklık edeceğiz. Filmin en dikkat çeken yanının Tara Fitzgerald, Rose Byrne, Marc Blucas ve Romola Garai gibi genç yetenekleri bir araya getirmesinin yanı sıra Bill Nighy gibi emektar yıldızları da kadrosuna eklemiş olması.

IMDB: 7,1

43. Elsker dig for evigt / Açık Kalpler (2002) | IMDB: 7,6

Dogma kurallarına uyularak çekilen Açık Kalpler, yerine getirilemeyen sözlerden, yaşamın planlanmaması gerektiğinden bahsediyor. Kısmen romans, kısmen trajedi olan bu film, aşk ve acı, şüpheler ve değişimler, başlarına her şeyin gelebileceği açık kalpler üzerine tam anlamıyla yürek parçalayıcı bir öykü.

IMDB: 7,6

44. L’ultimo bacio / Son Öpücük (2002) | IMDB: 7,0

Bütün kadınlar vaatlerden hoşlanır. Bütün erkekler bundan kaçar! Son Öpücük, aşkı bulmak sonra da unutmak üzerine bir film.

Geniş bir ailenin fertleriyle tanışmaya hazır olun: Bebek bekleyen Giulia ile evli olan Carlo, zihni, evlilik ve özgür yaşam arasında ikiye bölünmüş bir genç adam. Giulia'nın orta yaşı geride bırakmak üzere olan annesi Anna, 30 yıllık evliliği canına tak etmiş, aileyi terk etme planları yapan bir kadın. Yeniyetme Francesca Carlo'ya aşık. Adriano, erken yaşta evlenmiş ve bir daha evliliğin adını duymak istemeyen bir genç adam. Paolo ve Alberto, Adriano ile Carlo'nun yakın dostları. İkisi de her şeyden kaçıp yeni bir yaşama başlamak istiyorlar. Herkesin bir planı var, gelin görün ki hareket yok!

Son Öpücük, gerçek hayattan çok da farklı olmayan bir tonda ilerliyor: komedi ve dram aynı anda, karakterlerin hayatlarından eksik olmuyor. Bir yanda şehvet, bir yanda sevgi. Bir yanda aile bağları, bir yanda özgürlük. Bir yanda sadakat, bir yanda eğlence.

IMDB: 7,0

45. Failan / Kayıp Ruhlar (2001) | IMDB: 7,8

Anne ve babasını kaybeden Failan (Cecilia Cheung) geriye kalan tek akrabalarını bulmak için Kore’ye göç eder. Ancak varışında akrabalarının kısa bir süre önce Kanada’ya gidip yerleştiklerini öğrenir. Çaresizlik içindeki Failan Kore’de kalabilmek ve geçinebilmek için düzmece bir evlilik yapmak zorunda kalır ve bir çöpçatan bürosuna başvurur.

Kang Jae (Choi Min Shik) ise çaptan düşmüş kimsenin iplemediği ve herkesin itip kaktığı eski bir gangsterdir. Bu boş ve anlamsız hayatındaki tek amacı bir balıkçı teknesi satın alıp köyüne dönmektir. Bir gün tam kumar oynamak için paraya ihtiyacı varken çöpçatan bürosundaki arkadaşı bir düzmece evlilik için koca rolünü üstlenmesini ister. Büronun kapısı önünde belgelere imza atarken arkadaşı “düzmece deolsa karın olacak kadını görmek ister misin?” diye sorduğunda “gerek olmadığını” söyler ve boynundaki boyun bağını çıkarıp bir hediye olarak kadına vermesini ister esprili bir dille.

Kang Jae’nin hemen unuttuğu bu evlilik Failan için yaşamının en önemli şeyidir ve bir gün kocasının kendisini ziyarete gelmesi dileğiyle yaşar.Elinde ona ait bir resim ve hediye olarak yolladığı bir boyun bağından başka bir şey olmayan Failan yalnız ve kederli gecelerini kocasına kendisiyle evlenmeyi kabul ettiği için dünyadaki en iyi insan olduğunu düşündüğünü onu ne kadar çok özlediğini ne kadar çok sevdiğini anlatan mektuplar yazar ama bunları asla gönderemez.

IMDB: 7,8

46. Baran (2001) | IMDB: 7,8

17 yaşındaki Azeri Latif, Tahran'daki bir inşaatta ameledir. Aynı inşaatta kaçak olarak çalışan bir Afganlı iş kazasında yaralanınca Latif'in hayatı da beklenmedik bir yön alır. Sakatlanan işçinin yerine oğlu Rahmat çalışmaya başlar. Kalabalık ailesini geçindirme derdindeki bu çekingen genç, bir süre sonra istemeden de olsa Latif'in kantindeki işini elinden alır. O andan itibaren Latif, Rahmat'a karşı büyük bir kin beslemeye başlar. Ancak bu büyük kin, bir sırrın açığa çıkmasıyla büyük bir aşka dönüşecektir.

IMDB: 7,8

47. Trolösa / Sadakatsiz (2000) | IMDB: 7,5

Marianne, kocası Markus ve küçük kızı Isabelle ile dışarıdan eksiksiz gibi görünen bir hayat sürdürmektedir. Marianne ve Markus'un en iyi arkadaşları olan David ise, ikilinin sergilediği mutluluk tablosunun aksine, içine kapanık, bunalımlı ve iyileştirilemeyeceğine inandığı bir takım davranış bozukluğu sorunları yaşamaktadır.

David'e arkadaşça yaklaşan Marianne, genç adamın gün geçtikçe kendisine daha fazla yakınlaşmasına karşı koyamaz ve ikili, Markus'dan gizli tutmak için anlaştıkları bir ilişki yaşamaya başlarlar..

Paris'te başbaşa geçen iki haftanın sonrasında çift, yasak ilişkilerini bitirmeye karar verdilerse de, birbirlerine karşı duydukları aşk bunu imkansız ve ikili, Markus'un yokluğunda görüşmeye devam ederler.

Birlikte geçirdikleri bir gecenin sabahında, Markus'un 'haberli baskın'ıyla irkilen çift, birlikteliklerini artık saklayamayacakları konumdadırlar ve bu gelgit döneminde en çok etkilenen küçük Isabelle olacaktır.

IMDB: 7,5

48. Things You Can Tell Just by Looking at Her / İlk Bakışta (2000) | IMDB: 6,6

Hayatlarındaki boşlukları kapatmak için arayışlar içerisinde kadınların hikayesi. İlişkilerindeki hayal kırıklıkları umutları ve heyecanlarıyla her ne kadar birbirlerinden uzak hayatlar yaşasalar da çok ilginç tesadüflerle kesişecektir.

IMDB: 6,6

49. The House of Mirth / Keyif Evi (2000) | IMDB: 7,1

Edith Wharton'ın 1905 tarihli çok sevilen romanından uyarlanan House of Mirth / Keyif Evi, zengin koca arayışındaki bir genç kadının dramatik öyküsünde, 20. yüzyılın başında New York'taki yeni zenginlerin dünyasını yansıtıyor. New York, 1905. Zengin halası tarafından lüks içerisinde yetiştirilen çekici ve hayat dolu Lily Bart'ın kendine ait geliri yoktur ve alıştığı yaşam tarzını sürdürebilmesi için zengin bir koca bulması gerekmektedir. Uygun bir bekar bulmak amacıyla New York seçkinlerinin oyun alanlarını -şehirdeki malikaneleri, sayfiyedeki evlerini oyun alanlarını sık sık ziyaret eder. Ancak Lily'nin gönlü aslında bu duruma razı değildir ve kalbiyle beyni arasında sıkışıp kaldığında, yanlış zamanda doğru şeyi yapmaya meyillidir. Toplumsal beklentilere uymaya çalışırken, hali vakti yerinde ama zengin sayılamayacak avukat Lawrance Selden'la gerçek aşkı yakalama fırsatını kaçırır. Bir tartışmadan sonra halasının vasiyetinden de mahrum kalan Lil'nin zengin koca ihtiyacı daha da acil hale gelir. Tam bu sırada bir facia gerçekleşir ve Lilly evli bir adamla ilişki yaşadığına dair asılsız bir suçlama sonucunda toplum ve arkadaşları tarafından reddedilir...

IMDB: 7,1

50. Suzhou he (2000) | IMDB: 7,5

"İ" adında yalnız bir adam elinde video kamerası Şanghay sokaklarında dolaşmakta, Suzhou nehrini köprüden yürüyerek ya da botla geçerken gördüğü kişiler hakkında öyküler uydurmaktadır. İ'nin kız arkadaşı Meimei, hiçbir açıklama yapmadan onu terk etmiştir. Bir gün İ, içinde bulunduğu sefaletten bir ziyaretçinin çıkagelmesiyle kurtulur. Gelen Mardar adında motosikletli bir kuryedir, reşit olmayan kız arkadaşını kaçırmak suçundan girdiği hapisten yeni çıkmıştır. Birkaç yıl önce kirli işler çeviren, alkolik bir gümrük kaçakçısı ondan, 16 yaşındaki kızı Moudan'ı alıp halasına götürmesini istemiştir. Mardar ile Moudan birbirlerine âşık olurlar, ancak mutlulukları kısa süre içinde bozulur. Moudan Mardar'ın kendisine ihanet ettiğini düşününce, bir köprüden Suzhou Nehri'ne atlayarak intihar eder. Ancak Mardar onun yaşadığına inanmaktadır…

IMDB: 7,5

51. Siworae / Göl Evi (2000) | IMDB: 7,7

Kim Eun-ju, deniz kenarında ki evinden taşınırken evin yeni sahibine, kendisine gelen mektupları göndermesi için adresini içeren bir mektup yazar ve mektubu evin önünde ki posta kutusuna atar.

Evin yeni sahibi Han Sung-hyun eve Il Mare ismini verir ve IL MARE yazan tabelayı evin girişine yerleştirir. Derken posta kutusunda ki mektubu fark eder ve alarak okumaya başlar. Mektupta evin eski sahibi, gelen mektupları yönlendirmesi için bir adres bırakmış, evin zemininde ki bir köpeğe ait olan pati izlerini çıkartamadığını belirtmiş ve Il Mare'in ona şans getirmesini dilemiştir.

Sung-hyun ise o zamana kadar evde hiçbir pati izi görmemiştir, ayrıca eve daha yeni IL MARE ismini vermiştir. Tüm bunlar bir yana; evin yakınında ki bakkala evde kendisinden önce kimin oturduğunu sorduğunda kendisinin evin ilk sahibi olduğunu öğrenmiştir.

Sung-hyun aklı karışık bir şekilde eve dönerken ufak bir köpeğin evin girişinde kendisini beklediğini görür.

IMDB: 7,7

52. Return to Me / Kalbim Seninle (2000) | IMDB: 6,9

Çok sevdiği zoolog karısı Elizabeth'in hayata veda etmesi ile bütün dünyası bir anda yıkılan Bob, aradan bir yıl geçmesine rağmen hayata yeniden başlamaya henüz hazır değildir. Chicago'nun bir başka köşesinde ise, geçirdiği kalp nakli ameliyatı sayesinde çocukluktan beri süregelen rahatsızlığından kurtulan Grace Briggs, yepyeni bir dünyaya atılmak için sabırsızlanmaktadır. Grace, büyükbabasının sahip olduğu O'Reilly adlı İtalyan restoranı sayesinde Bob ile tanışır.

Birbirlerine aşık olan ikili, yaşamlarına dair gerçekleri öğrenmeye başlamakla birlikte aşklarını da sorgularlar. Sonuç ise zor elde edilen bir uyum ve birlikteliğin kimi zaman eğlenceli kimi zaman da hüzünlü öyküsüdür.

IMDB: 6,9

53. Pane e tulipani / Ekmek Ve Laleler (2000) | IMDB: 7,4

Kırklı yaşlarında bir ev kadını olan Pescara'lı Rosalba, katıldıkları bir otobüs turunun verdiği mola sırasında, yol kenarındaki bir kafeteryada bırakıldığını fark edince oldukça sinirlenir. Unutkan kocasının ve çocuklarının onu almak üzere dönmelerini beklemek yerine, eve kendi başına gitmeye karar verir.

Ancak kendini Venedik'e, yani tanımadığı bir şehre doğru giden bir arabada bulur.

IMDB: 7,4

54. Italiensk for begyndere / Yeni Başlayanlar İçin İtalyanca (2000) | IMDB: 7,1

Danimarka'nın banliyölerinde yaşayan ve akşamları aynı kursa giden 6 kişinin, beklentileri ve sonucunda yaşadıkları hayal kırıklıkları karşısında tutunacak dal olarak İtalyanca'yı görürler.

Karısının ölümüyle hayatının yönünü kaybetmiş genç bir rahip, inanılmaz derecede sakar bir kasiyer, cinsel organını kullanmadığı için köreldiğine inanarak iktidarsız olduğunu düşünen bir otel memuru, bulunduğu ülkenin dilini konuşamayan güzel bir İtalyan garson, sivri dili ile başına dert açan futbol delisi bir restoran müdürü ve annesinin hastalığıyla boğuşan hüzünlü bir kuaför.

IMDB: 7,1

55. Happy Accidents / Hoş Kaza (2000) | IMDB: 7,3

Ruby (Tomei), Sam (D'Onofrio) ile tanışana kadar sürekli yanlış erkeklerden etkilenen umutsuz bir romantiktir. Sam tatlı, hassas, içten...ve 2470 yılından gelmiştir. Sam'in sürekli Ruby'yi kurtarmak için zamanda geri gittiğini iddia etmesine rağmen-veya belki de bundan dolayı- Ruby ona aşık olur. Mantığı Sam'in deli olduğunu söylese de, kalbi o kişi olduğunu söylemektedir...

IMDB: 7,3

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
su-nilufer

Harikasınız ama izlediklerim çoğunlukta.

su-nilufer

SÜPERR

alainecheesman

Son çıkan sinema filmlerini, popüler dizileri, spor karşılaşmalarını ve daha yüzlercesini Full HD görüntü kalitesi ile adresinden iptv satın alarak izleyebilirsiniz.

so-far-so-good

#16 da Til Schweiger i görünce aklıma geldi. 7,2 puanlı BARFUSS da eklenebiir. bir de Fatih Akın ın yönettiği IM JULI var. onun da 7,8 puanı var

nohuman

Her şey iyi hoş da bu filmlerin çoğu film sitelerinde yok,bulamadım.Nasıl izleyeceğiz ? :(

Görüş Bildir