Görüş Bildir

Kaza Haberleri

Kaza ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Kaza ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Sürekli Genital Uyarılma Bozukluğunun (SGUB) Belirtileri ve Tedavileri
Sürekli Genital Uyarılma Bozukluğu (SGUB), tıp literatüründe “Persistent Genital Arousal Disorder” (PGAD) olarak adlandırılır. Bu durum, cinsel organlarda ve genital bölgede “sürekli ve rahatsız edici bir cinsel uyarılma” hissiyle karakterize edilen bir tıbbi durumdur.SGUB; eş zamanlı cinsel fantezi, cinsel arzu ya da cinsel uyarı olmadan, kendiliğinden ortaya çıkıp saatler veya günlerce devam edebilen istenmeyen, rahatsız edici, kontrol edilemeyen ve sürekli genital uyarılma belirtileri ile karakterizedir. Fizyolojik genital uyarılma yanıtları ise sıklıkla öznel cinsel arzu ya da cinsel istekten bağımsız olarak deneyimlenir; davetsizdir, rahatsız edicidir veya istenmeyen şekilde ortaya çıkar ve yoğun sıkıntı verir. Olağan bir orgazm ile sonuçlanmayan bu uyaranlar saatler veya günleri bulan “çoklu, yalancı ve anhedonik orgazm benzeri durumlar” ile yatışır. SGUB sık karşılaşılmayan bir bozukluk olmakla beraber utanç, sosyal izolasyon ve intihar düşüncesi ile yakından ilişkili ciddi bir klinik tablo yaratır, uyku bozuklukları ve yoğun mastürbasyon yapma tabloya eşlik edebilir.SGUB, gerçek yaygınlığından daha düşük oranda tanı konulan bir durumdur, çünkü bu çok az bilinen ve hala tartışma konusu olan durum uzun süreli rastgele cinsel ilişkilerde bulunma bozukluğu yani hiperseksüalite ile çok karıştırılır. Ayrıca SGUB yaşayan kadınlar böylesi bir tanı almaktan korktukları için çoğu zaman bu yakınmalarını hekimler veya cinsel terapistler ile paylaşmazlar.
Jet Li'nin Küçük Sevgilisi; Büyüleyici Sesiyle Aaliyah
Genç yaşta ölümüyle hayranlarını yasa boğan eşsiz bir ses, tatlı bir yorum, ve örnek kişiliğiyle hayranlarının kalbinde gerçek anlamda yaşamaya devam eden bir sanatçı.  Jet li'nin küçük sevgilisi. Bir uçak kazası ile yirmili yaşlarında hayata veda eden karmaşık bir kaza kurbanı  Aaliyah Dana Haughton Dünya müzik piyasasının bir numaralı isimleri ile aynı sahneyi paylaşan ve birlikte çalışmalara imza atan bir yorumcu.  Erken ölümleri ile bu piyasaya bir yön veren ve şimdi bilinen sanatçıların bir çoğunun önünün açılmasına sebep olan iki sanatçıdan birisi Ülkemizde çok bilinmeyen sanatçıya ait güzel resimler ve eşsiz yorumu.