Görüş Bildir

Hindistan Haberleri

Hindistan ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Hindistan ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Çarpıcı Araştırma: Kazananın Olmayacağı Nükleer Savaşın Çıkması Durumunda 5 Milyar Kişi Açlıktan Ölecek
Rusya ve ABD arasında çıkacak bir nükleer savaşın beş milyar insanın ölümüyle sonuçlanacağı yönünde bir araştırma yayınlandı. Ölümlerin büyük bir kısmının nükleer patlamalar ve sonrasındaki serpintilerin aksine kıtlıktan kaynaklanacağı öngörülüyor. Nükleer bir kıyamet durumunda 5 milyar kişinin sadece açlıktan öleceği yönündeki araştırmanın detaylarına bakıyoruz.
Merve Aydın Yazio: Salman Rushdie Ne Yaptı?
Daha önce Geceyarısı Çocukları adlı kitabını okuyup yorumladığım, Booker Ödüllü yazar Salman Rushdie, 12 Ağustos 2022’de New York’taki  Chautauqua Enstitüsü’nde düzenlenen bir konferansta saldırıya uğradı. Peki neden? Ne yaptı, kimin damarına bastı da boğazından bıçaklandı? Geçmişin hesaplaşması mıydı, yeni bir dava mıydı? Hepsinden önemlisi kimdir bu Salman Rushdie?
Nermin Erol Yazio: Herkes Çıplak
Çıplak doğduk.Çıplak ölüyoruz.Ne(y)den korunmamız gerekti?Bu; sıklıkla yön değiştirtilip, başka manalara bürünüyor. Zira seyyah olduğum ve her dışarı adımımı attığımda (doğduğum ve en medeni olduğu düşünülen İzmir’de bile!) çocukluğumdan beri çoğalırcasına, durmaksızın tacize uğradığım, gelişmemiş beyinler tarafından hakaretlere dahi maruz kaldığım (!!!), doğduğum toprakları, artık daha fazla yaşayamadığım için terk etmek durumunda kalmam da dahil, en çok da politik oyunlarla; eğitimsiz ve kalitesiz bir nüfusun da hızla artmasına yol açılmasıyla, gittikçe cahilleşip, yobazlaşmaya doğru yönelen, insanların nasıl giyinmeleri gerektiğine karar verebileceğini sanan, beynini bilgiyle doldurmayı tercih etmek yerine, yeni absürt akımlar ile beslenen o bayağı kültür ve yine en çok din adı altında dayatılan, toplumsal cinsiyet rolleri biçen; psikolojik sorunları nedeniyle her şeyi kendisinin ve herkesten, daha iyi bildiğini zannetmesiyle, herkesi ve her şeyi kontrol altına alma çabası ve üstünlük kurma isteği ile desteklenen, kendisini asla geliştirememiş ve dolduramamış, korkaklığından kelli her şeye bir kısıt koyma çabasıyla; yargılar dağıtmaya kalktığı, aslında o çok çok çok inandığı kendi inancındaki ‘allah’ yerine, kendini koyduğunun, aslında o çok çok çok inandığı dininde bas bas en büyük günah olduğu yazılan ‘allaha şirk’ koştuğunun dahi farkında olamayan, ‘günah ve sevap’ neymiş en çok kendi bilircesine ahkam kestiği; ‘şu dünyada bizi öldüren neydi ve doğuran neydi?’ sorusunu bile kendisine sorup, araştırıp, düşünmekten aciz olduğu için, allah denilen şeyi, insan beyni gibi düşünen bir şey olarak, ancak betimleyebildiği aciz varlığında, söylenegelmiş körü körüne inançlarla; hukuksuzluk, adaletsizlik ve özellikle bolluk içinde açlık (çünkü aç insan düşünemez), varlık içinde yokluk ile harmanlanan ve korkakça bir baskı içindeki toplumlarda; duygusal ve fiziksel taciz, tecavüz ve hatta öldürmeyi bile hak olarak görmeye başlayan cahiller; bu yazıları umarım okur -ki o çok inandığı, o din; “oku - ikra” derken, daha onu bile okumamış, sadece kendisine yoz, yobazlarca anlatılanları doğru zanneden, o aşağılık topluluklar umarım, okuyup, araştırır ve nihayet idrak edebilirler.
Eğlenceli Desenlere Sahip Erkek Deniz Şortları
Düz renk sıkıcı erkek mayolarından sıkılanlar ve plaj kombinlerinde yenilik arayan erkekler için son derece eğlenceli deniz şortları bulduk. Favorim en sondaki hindistan cevizli model oldu.Yaz aylarında hediye almak için de değerlendirebilirsiniz. 'Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Onedio sorumlu değildir.'
PKK İlk Silahlı Eylemini Gerçekleştirdi, Fatih Trabzon'u Fethetti; Saatli Maarif Takvimi: 15 Ağustos
15 Ağustos 2022'den herkese günaydın, iyi günler, iyi akşamlar ve iyi geceler! Tarih tekerrürden ibaret değilse de geçmiş bize gelecek için çok önemli şeyler anlatır. Bu yüzden takvimimizi elimizden geldiğince geçmişin önemli olayları ile donatmaya çalışırken bir taraftan da hoşunuza gidebilecek maddeleri eklemeye gayret ediyoruz. Bu takvim etkileşimli olduğu için sizlerin yorumları ve katkıları da bizim için ayrıca değerli. Pazartesi giydim fesi derdi Salako, tabii onun mesai gibi bir derdi yoktu. Ama biz şehirlilerin çoğu bugün mesaiye başlıyoruz. Fakat umarız dün dinlenmişsiniz ve bugün kolay geçer. Yarın görüşürüz dostlar!
  • 1