Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

124 Yıllık Sır Çözüldü Mü?

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

124 Yıllık Sır Çözüldü Mü?

124 Yıllık Sır Çözüldü Mü?

İngiltere’de 1800’lü yıllarda terör estiren ünlü seri katil Karındeşen Jack’in gerçek kimliğinin tespit edildiğine dair iddialar ortaya atıldı.

Ünlü Karındeşen Jack uzmanları Christer Holmgren ve Edward Stow, bir yüzyıldan fazla süredir birçok filme ve romana konu olan Whitechapel seri katilinin Charles Cross adında bir seyyar satıcı olduğunu öne sürdü.

Uzmanlar Jack’in ilk cinayetini 31 Ağustos 1888 tarihinde işlendiğini ve kurbanın Polly Nichols adında bir hayat kadını olduğunu belirtti. Cross’un kurbanının yanındayken Robert Paul adında bir görgü tanığı tarafından bulunduğu da ifade edildi.

Holmgren ve Stow’a göre görgü tanığı Paul'un Cross'un cesedin yanında durduğunu söylemesi üzerine Cross bunu yalanlayarak cesetten uzakta sokağın kenarında durduğunu iddia etti.

BÜTÜN CİNAYETLER AYNI YOL ÜZERİNDE

İki yazar, asıl katilin polislere işinden evine doğru giderken geçtiği yol üzerinde cesedi bulduğunu söyleyen Cross olabileceğini öne sürdü. Ve ne tesadüftür ki diğer tüm cinayetler Cross’un Bethnal Green'deki Dovetan Sokağında bulunan evi ile Broad Caddesindeki iş yeri arasındaki yolda gerçekleşti.

Stow, katilin cesedi bulan ilk kişi, yani Cross olduğuna inandıklarını ve onun Polly Nichols'ın üzerine eğilip yaralarını saklamaya çalışırken görüldüğünü belirtti. Bunun yanı sıra iki uzman Cross'un detaylı bir şekilde soruşturulmadığını ve polise yanlış isim verdiğini ortaya çıkarttıklarını savundu. Holmgren ve Stow, Cross'un gerçek adının Charles Latchmere olduğunu iddia etti.

Polislerin o dönemde çok farklı bir katil tipi aradığını ancak katillin çok sıradan biri olabileceğini göz ardı ettiklerini söyleyen uzmanlar, Cross’un her cinayet gecesinde cesetlerin yanında evine giderken bulunmasının onu en büyük şüpheli yaptığını da sözlerine ekledi.

Holmgren ve Stow bu iddialarını ilk cinayetin yıldönümü olan 31 Ağustos'ta duyurdular. Cross'un ise 1920'de öldüğü belirtildi.

JACK’İN KURBANLARI

Polly Nichols bir gece evinden Whitechapel Sokağı’na doğru yürürken saldırıya uğramış ve boynu soldan sağa doğru iki kere kesilmiş, vücudu ise deşilmişti.

Karındeşen'in ikinci kurbanı Annie Chapman ise 8 Eylül'de karnı tamamıyla ikiye ayrılmış ve rahmi çıkarılmış olarak bulunmuştu.

Bu cinayetin hemen ardından Elizabeth Stride ve Catherine Eddowes, 30 Eylül Pazar sabahı ölü bulunmuştu. Bu iki kurbanının da aynı şekilde boğazları kesilmiş ve karınları deşilip rahimleri alınmıştı.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İngiltereKatilTerör
Görüş Bildir