'Türkiye Öğrenirse Beni İdam Ederler'

 > -

Vatana ihanetin görüntüleri

Vatana ihanetin görüntüleri

Iğdır’da düzenlenen ajan operasyonu kapsamında tutuklanan Timur A. adlı korucunun İran İstihbarat Servisi SAVAMA ajanlarına bilgi aktarırken çekilen şok görüntüler ortaya çıktı.

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü casusluk soruşturması kapsamında ele geçirilen kamera kayıtları arasında korucu Timur A.’nın İran istihbarat birimlerine bilgi aktarırken çekilen gizli görüntüleri bulundu. Görüntülerde Timur A’nın, bir oda içinde üç İran ajanına Ağrı, Kars, Iğdır bölgesindeki askeri birlikler, emniyet ve MİT hakkında kritik bilgiler verdiği görülüyor. Özellikle askeri birliklerin görüntülendiği fotoğraflar ve rütbeliler hakkında detaylı bilgiler aktaran Timur A., kendisinden talep edilen, diğer bilgiler için de "Olur" diyerek toplayacağını anlatıyor.

Timur A., "Türkiye benim bu bilgileri size verdiğimi öğrenirse beni idam eder" derken, İranlı istihbaratçılar ise, "Biz namert miyiz? Biz İslam Cumhuriyetiyiz" diye Timur A.’ya güvence verdiği görülüyor. Görüntülerde masa başında oturan ajanın Yaghoub Ahnoukhosh olduğu belirlendi. İranlı ajanların, bilgi aktaran korucudan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin eğitim kitaplarını temin etmesini isterken, Timur A. Bunun için iki ay süre istiyor. Ajanlar ayrıca Timur A.’nın Özel Kuvvetler’e sızmasını ve kritik bilgilr toplamasını söylerken, Timur A., bunun çok zor olduğu cevabını veriyor.

Görüntülerde geçen konuşma diyaloglarından bazıları şöyle:

İranlı ajan önündeki resimlerden birini göstererek "Burası neredir" diye soruyor.Timur A., "Bu, Kars 14. Mekanize Tugayıdır" diye yanıtlıyor.

İranlı Ajan -Burası tugaydır ha

Timur A-He tugaydır

İranlı Ajan-bu da giriş kapısıdır

Timur A-Bu ön girişidir

İranlı Ajan-Bura?

Timur A-Arkada yazılıdır. Kars İl Jandarmadır. 3800 adam var askerlerle birlikte. Bura Alay’ın içidir.

TSK’nın savunma kitabını istiyorlar:

İranlı Ajan – Askeriyenin savunma kitabı lazım

Timur A-He savunma kitabı. Askeriye Savunma Kitabı, o biraz zor abi. Erzurum’a gitmek lazım.

İranlı Ajan-Her yerde satıyorlar

Timur A-Yok abi, bizim sizin bura gibi değil. Askeriye bir, birde doktorların kitabı bizde zor bulunur ha. Adamın olmazsa onları biraz zor bulursun.

İranlı Ajan-Timur abi iki aydan iki aya çıkar

Timur A-Tamam ben şimdi getirebilirim. Her Alayın defterini getirebilirim mesela onu getirebilirim. Her Alayın, her Jandarmanın şeyini getirebilirim, onu getirebilirim, yani defterini getirebilirim. İçinde ne yazılıdır, kim nerde görev yapıyor, Ankara, İstanbul, hangi rütbeli mesela nerede görev yapar onu getirebilirim. Tamam bu sefer gelirsem getiririm.

Timur A- (Görüntüde yer almayan kameranın arkasında olan ikinci bir kişiye hitaben)- Şimdi kardeş, Iğdır piyadesi Doğubeyazıt Tugay’ına bağlıdır. Tugay da Elazığ 8. Mekanize Tugayına bağlıdır.

İranlı Ajan-Oraya mı bağlıdır?

Timur A-Elazığ da direk Ankara’ya bağlıdır. Zaten orda bölgeleri var, Muş var, Bitlis var, Malatya var, Erzincan var, bunlar da birleşimdir.

İranlı Ajan – Alayda uçak var?

Timur A- İki tane helikopter var, Iğdır alayında iki tane helikopter var. Piyade Alayında, içinde iki tane helikopter var

İranlı Ajan-Cinsi nedir?

Timur A-Kobra he Sikorsky helikopteri iki tanedir. Doğubeyazıt’a gelip giderler. Tugayda da var.

Haberin Tamamı İçin:

KANAL D İhaneti Deşifre Etti!

KANAL D İhaneti Deşifre Etti!

İran'ın terör örgütü PKK'ya destek verdiğini, onunla işbirliği içinde olduğu resmen kanıtlandı. Geçtiğimiz hafta Türkiye'de yakalanan İranlı ajanlarla ilgili şok görüntüler ortaya çıktı.

Türkiye'de adeta cirit atan İranlı ajanlar, İran adına çalışan korucudan Türkiye'de bulunan askeri tesislerin ve MİT'in binaları hakkında bilgi alıyor.

İranlı ajanlardan ele geçirilen bu görüntülerin devamında ise, o İranlı ajanlar PKK'lı teröristlerle görüntüleniyor. PKK'lı kadın teröristlerle sohbet eden İranlı ajan PKK'nın gücü hakkında sorular soruyor.

İRAN'DA PKK KAMPLARI VAR

Son dönemde İran'ın terör örgütü PKK'ya destek verdiği hatta Türkiye sınırına yakın karakolları PKK'lılara bıraktığı gündeme gelmişti.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, terör örgütünün son Şemdinli saldırısında PKK'lı teröristlerin İran sınırından Türkiye'ye giriş yaptığını açıklamıştı.

Sınırlarını PKK'ya açan İran'la ilgili "İranlı Ajanlar"dan çıkan görüntüler İRAN-PKK işbirliğini artık resmen deşifre etmiş durumda.

Görüntüler için tıklayınız : http://www.postmedya.com/video.php?id=1950

Haberin Tamamı İçin:

artan pkk saldırılarında suriye ve iran'nın parmağı olduğu söyleniyordu

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraBaşbakan YardımcısıBitlisBülent ArınçCasusErzurumİdamİranİstanbulKanal DMalatyaMuşSuriyeTerörTürk Silahlı Kuvvetleri
Görüş Bildir