''tShirt OS'' İle Tanışmaya Hazır Mısınız?

-

''tShirt OS'' İle Tanışmaya Hazır Mısınız?

''tShirt OS'' İle Tanışmaya Hazır Mısınız?

Giyim şirketi CuteCircuit ve viski markası Ballantine's bir araya gelmesiyle birlikte ortaya ''tShirt OS'' adı verilen programlanabilir ve yıkanabilir bir tişört çıktı.

Üzerinde bulundurduğu ekran sayesinde Twitter güncellemelerini, Facebook duvar yazılarını veya Instagram fotoğraflarını gösterebilen ''tShirt OS'', fotoğraf çekerek bunları kütüphanesine ekleyebiliyor.

CuteCircuit firmasının giyilebilir, programlanabilir, paylaşılabilir ve %100 pamuktan yapılmış tişört olarak nitelendirdiği tShirt OS'un içerisinde iOS uygulamasına kablosuz olarak bağlanan bir mikroişlemci bulunuyor. Bu sayede tişörtte bulunan içeriklerin gösterilmesi veya tişörtten alınan içeriğin başka ortamlara aktarılarak paylaşılması mümkün oluyor. Üzerinde bulundurduğu kulaklık jankı ile kullanıcısına müzik dinleme imkanı da sunan tShirt OS'un bünyesinde bulundurduğu kamerada dünyanın en küçüğü olarak nitelendiriliyor. Omnivision tarafından üretilen bu kamera sadece 2.5 x 2.9 x 2.5 mm'lik boyutlara sahip ve sadece 32 x 32 çözünürlüğünde görüntü kaydı gerçekleştirebiliyor. Söz konusu kameradan çekilen fotoğraflar ise tişörtün 1024 ultra ince RGB LED aydınlatmalı ekranına yansıtılıyor.

Ultra incelikte bir PCB levhası üzerinde USB, Bluetooth, ivme ölçer ve bir çift kulaklık soketi bulunduran tShirt OS'ta hangi işlemcinin kullanılacağı tam olarak netlik kazanmış değil. ATMEL üretimi 8 bit işlemci ile yine ATMEL üretimi 32 bit ARM Cortex arasında kararsız kalan CuteCircuit, şu anda her iki işlemciyi de test ediyor. iOS platformu için çıkarılacak olan tShirt OS kontrol uygulaması iOS 5 ve üzeri cihazlarda çalışabilecek.

Şu an için konsept aşamasındaki bir ürün izlenimi veren tShirt OS'un üretim aşamasına geçip geçmeyeceği henüz belli değil. Ancak ürün üretim aşamasına geçerse sahip olacağı yüksek fiyat aralığı ile belli bir kesimin fazlasıyla ilgi göstereceği giysiler arasında yer alacaktır.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FacebookInstagramTwitteriOSmüzik
Görüş Bildir