Bahçeli: 'Sınır Hattımız Viraneye Döndü'

 > -

'O Bebekler Daha mı Kıymetli?'

Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında Başbakan Erdoğan'ın Suriye politikasını yerden yere vurdu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.

İşte Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları:

REYHANLI SALDIRISI

Geçtiğimiz cumartesi yani 11 Mayıs günü Hatay Reyhanlı'da milletimizi acı ve kedere boğan vahşet dolu bir saldırı gerçekleşmiştir. Türk Milleti son yılların en acımasız ve kanlı saldırısına maruz kalmıştır. Bu saldırıyı bu kan tutkunluğunu şiddetle lanetliyoruz.

Sınır hattımız adeta viraneye dönmüş, metruk bir hale gelip kendi kaderine terk edilmiştir. Türkiyenin egemenliği tehdit edilmiştir. Bunlar bir zaaftır ve sorumlularının hesap vermesi gerekmektedir. İçişleri Bakanı patlamaların akabinde kanlı olayı gerçekleştirenlerin tespit edildiğini iddia ederek katillerin El Muhaberat bağlantılı olduğunu savunmuştur. Bir diğeri de "Ne yapacağımızı herkes görecek" diyerek yine sallamıştır.

HÜKÜMET ŞAŞKINDIR

Dışişleri Bakanı "Karşılığını görür. Gücümüzü test etmesin" diyerek yurtdışından gelişmelere müdahil etmiştir. Başbakan Erdoğan saldırıları çözüm süreci ile ilişkilendirmiştir. Net olan bir şey varsa hükümet şaşkındır. Bu saldırıdaki amaç nedir ve neyin mesajı verilmeye çalışılmıştır?

EL KAİDE BAĞLANTISI

Reyhanlı'daki kanlı saldırı çok yönlü araştırmalıdır. Suriye muhaliflerinin parmağı peşinen inkar edilmemeli, El Kaide bağlantısı yabana atılmamalıdır. Bu saldırının Başbakan'ın ABD ziyareti öncesi yapılması tereddütlerimizi arttırmakta ve Türkiye üzerine oynanan oyunlar dikkat çekmektedir. Kendi halkına kıyan Esad yönetimi Türkiye'yi de batağa sürüklemektedir. Hükümetin Suriye politikası çökmüştür.

DAVUTOĞLU; ATALAY VE ARINÇ O KOLTUKTA OTURMAMALI

Bu şartlar altında Dışişleri Bakanı nereye kadar koltuğunda oturacaktır? Bülent Arınç ve Beşir Atalay hala görevde kalacaklar mı? Reyhanlı'da patlayan bombaların sorumluları kesinlikle hesap vermelidir. Sorumluluğu başka yerlere yıkılmamalıdır. Başbakan'a göre 50 vatandaşımızın katledildiği saldırıyı konuşmak doğru değildir. Biz bildiğimizi okumaya ve bu meselelerin üzerine kararlılıkla gitmeye devam edeceğiz. Basına ambargo koydurarak yasaklar getirmesi Başbakan'ın demokrasi anlayışını göstermektedir.

ERDOĞAN TÜRKİYE'Yİ ATEŞE ATTI

Esad ve muhaliflerin hesaplaşmasına taraftar olan Erdoğan Türkiye'yi ateşe atmıştır.

DÜŞEN F-16

Bugüne kadar Suriye kaynaklı kaybettiklerimiz sabrımızı taşırdı. 22 Haziran'da uçağımız Suriye tarafından vuruldu 2 pilodumuz şehit oldu. 3 Ekim 2012 günü Şanlıurfa Akçakale'de 5 vatan evladı hakkın rahmetina kavuştu.

Daha dün Amanoslar'da bir askerimizin şehit olması şüpheleri arttırmıştır. Sınır bölgelerimizdeki illerimiz ve ilçelerimiz adeta rehin alınmış, adeta kuşatılmıştır. Erdoğan 9 Ekim'de şunu ifade etmiştir. Sınırın bu tarafındaki vatandaşlarımız huzur içinde yaşıyor diye Halep'teki kardeşlerimizin hunharca katledilmelerine göz mu yumacağız? Şimdi geldiğimiz anda Hatay'ın Akçakale'nin huzur içinde olduğunu söyleyebilecek babayiğit var mıdır?

ESAD HAKKINDA SÖYLEDİKLERİ ASILSIZ

Erdoğan'ın Esad'ı hedef alan ve aslı olmayan söylediklerini nasıl düzeltecektir? Suriye'ye daha fazla seyirci kalamayız sözlerinin bizi nereye götürdüğünün farkında mıdır? Esad'a yönelik hesap soracağız, Yezit, katil gibi ağır ifadeleri bir sonuç doğurmuştur.

BANYAS'TAKİ BEBEKLER TÜRKİYE'DEKİ BEBEKLERDEN DAHA MI KIYMETLİ?

Başbakan yine bu konuşmasında Banyas'a vurgu yapmış ve ağladığını belirtmiştir. Başbakan Banyas'taki bebeklerin ölümüne değinerek şunu demiştir. Eğer ben bu bebekleri görmeyeceksem, sesimi yükseltmeyeceksem olmaz olsun böyle dış politika olmaz olsun böyle siyaset. Susmaktansa ben kimliğimi bırakır giderim demişti. Yani Banyas'taki bebekler Türkiye'deki bebekler daha mı kıymetli?

Türk milleti İmralı canisine boşuna bebek katili dememiş boşuna bu sıfatı reva görmemiştir. Başbakan bebek deyince senin aklına Suriye mi gelmektedir. Irak'taki Afganistan'daki bebeklerin katilleriyle küresel projelerde buluşmak seni hiç mi rahatsız etmemektedir?

Başbakan ayrıca Suriye'ye yüzümü dönersem Rabbim soracak Ey başbakan o bebekleri gördün de ne yaptın diye soracak? PKK'nın katlettiği bebeklerin hesabını vermeyecek misin? Cenab-ı Allah sana soracak bebek katilleriyle ne görüştün. Hesap gününde çözüm masallarını mı anlatacaksın?

ÇEKİLEN PKK'LILAR

Sınırlarımızdan çekip gidenler göçmen değildir, kaçak işçi de değildir. AKP'nin MİT kanadıyla mihmandarlık yaptığı kişiler Mehmetçiklerimizin korucularımızın polislerimizin ve masum vatandaşlarımızın kanını döken teröristlerdir.

Başbakan Erdoğan şu sorularımızın cevabını vermelidir. Yıkım projesi sürecinde 557 şehidimizin katili sınırlarımızdan çekip gidecek midir? Şehir analarına hangi bahaneler üretilecektir? Başbakan Erdoğan anayasal suç işlediğinin farkında değil midir? Erdoğan affı çıktı da bizim mi haberimiz yok?

Bunlar çekilirken güvenlik güçleri seyredecek midir? Türkiye'de Türkiye'ye devlet demek hukuktan bahsetmek mümkün olacak mıdır? 5237 sayılı maddede suçun işlenmesine yardımcı olanlara karşı hükmü belirtmektedir. Görevini uygulamayanlarla ilgili yapılacakları anlatmaktadır. Kanunun 283'üncü maddesi suçluyu kayıranlarla, suç delillerini bildirmeme suçlarını düzenlemektedir.

BAŞBAKAN VE AKİL İNSANLAR'A SUÇ DUYURUSU

PKK'lıların meydan okurcasına geri çekilmesi ve katillere seyirci kalınması en ciddi suçlardandır ve buna göz yumanlar suçludur. Bu nedenle cevval, millet sevdalısı savcılara çağrıda bulunuyor ve onlardan bir ses bekliyorum. Anayasa suçu işlemiş Başbakan ve bazı hükümet üyeleri, konusu suç teşkil eden emri yerine getiren, suçluyu kayıran ve kollayan kamu görevlileriyle birlikte 63 sözde akil insanlar heyeti hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na bugün saat 14.00'te suç duyurusunda bulunmak üzere partimiz genel sekreteri İsmet Büyükataman'ı görevlendirdim

Adalet bugün değilse ne zaman harekete geçecektir? Savcılar bugün değilse ne zaman gereğini yapacaktır.

Haberler

Haberin Tamamı İçin:

Bahçeli Suç Duyurusunda Bulunacaklarını Açıkladı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli grup toplantısında Başbakan Tayyip Erdoğan, bazı bakanlar ile bürokratlar ve 63 akil adam hakkında "suçluyu kayırma" suçundan Türk Ceza Kanunu'nun ilgili maddelerinden işlem yapılması için savcılığa başvuracaklarını açıkladı.

İşte konuşmasından satır başları:

Reyhanlı’daki bombalı saldırılarla ilgili, "Provokasyonlara imkan vermeden, çatışma ve kutuplaşmaya fırsat tanımadan bu ağır yükün altından kalkmalıyız. Bu saldırının üstesinden gelmeliyiz ve mutlaka da gelecek kuvvetteyiz" dedi.

'REYHANLI RAPORUMUZA GÖRE VATANDAŞ İLÇEYİ TERK EDİYOR'

Reyhanlı’ya giden arkadaşlarımızı hazırladığı rapordan edindiğimiz izlenimlerimize göre söylemeliyim ki Reyhanlı da çok olumsuz bir hava hakimdir. Paniğe kapılan vatandaşlarımız ilçeyi terk etmiştir. Esnafımız dükkanını kapatmıştır.

Türkiye'nin egemenlik hakları çiğnenmiş. Bu çok ciddi bir zaaftır. Menfur saldırı sonrası yapılan açıklamalara dikkatle bakmak lazım.

'BÜLENT ARINÇ VE BEŞİR ATALAY HALA GÖREVDE KALACAK MI?'

İçişleri bakanı patlamadan sonra yaptığı açıklamada saldırıyı yapanın El Muharebat olduğunu söylemişti.

Diğer sallama bakanları da aynı açıklamayı yapmıştı.

Net olan şey şudur; hükümetin kafası karışık. Yapması gereken şudur; Bu bombalar içeri nasıl sokulmuş, Mit ne iş yapmış. Reyhanlı'daki kanlı saldırı bir an önce aydınlatılmalı. El Kaide bağlantısı gözden kaçırılmamalı.

Haberin Tamamı İçin:

Bahçeli: 'Sınır Hattımız Viraneye Döndü'

Partisinin TBMM Grubu'nun toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin gündeminde Reyhanlı'daki bombalı saldırı, hedefinde ise hükümetin Suriye politikaları vardı.

Partisinin TBMM Grubu’nun toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gündeminde Reyhanlı’daki bombalı saldırı, hedefinde ise hükümetin Suriye politikaları vardı.

''Türkiye çok yönlü bir saldırının pençesindedir. Sınır hattımız viraneye dönmüş, kaderine terk edilmiştir. Suriye merkezli saldırılar sabrımızı taşırma noktasına getirmiştir'' diyen Devlet Bahçeli’nin, Türkiye’nin sınır güvenliğinin ortadan kalktığını söylediği konuşmasının satır başları şöyle:

“Reyhanlı’daki saldırıyı şiddetle nefretle lanetliyoruz. Ne kadar feryat etsek azdır. Güzünü kan bürümüşlerin saldırısı sonrası hayatını kaybeden kardeşlerimize cenabı haktan rahmet diliyorum. Provokasyonlara imkan vermeden bu ağır yükün altından kalkmalıyız.”

“Reyhanlı’ya giden arkadaşlarımızı hazırladığı rapordan edindiğimiz izlenimlerimize göre söylemeliyim ki Reyhanlı da çok olumsuz bir hava hakimdir. Paniğe kapılan vatandaşlarımız ilçeyi terk etmiştir. Esnafımız dükkanını kapatmıştır. Sınır hattımız kendi kaderine bırakılmış, viraneye dönmüştür. Türkiye’nin egemenlik hakları çiğnenmiştir.”

Başbakan aceleyle, olayı tam kavramadan, saldırıları çözüm süreciyle ilişkilendirmeye gayret etmiştir. Net olan şudur hükümet şaşkın kafası karışık ve köşeye sıkışmıştır.”

“Bu saldırıdaki amaç nedir ve neyin mesajı verilmeye çalışılmıştır. Tetik çeken elleri hangi güç odakları yönlendirmiştir? Türkiye’yi Suriye’ye karşı kışkırtmaya çalışanlar dikkatlerden kaçmamalıdır. Başbakan’ın ABD ziyareti Türkiye ile ilgili komploları akla getirmektedir.”

“Suriye meselesi iyice çıkmaza sürüklenmiştir. Bu şartlar altına Dışişleri Bakanı nereye kadar koltuğunda oturacaktır. Bu saldırı milli mesele deyip de arkasına saklanması Reyhanlı üzerinden siyaset yapılmasını ağır sözlerle savuşturmaya çalışması Başbakan’ı kurtarmayacaktır. Biz bu meselenin üzerine kararlılıkla gitmeye devam edeceğiz.”

“Reyhanlı’nın failleri saldırıların bedelini ödemelidir. AKP hükümeti imha olan Suriye politikasından dolayı milletten özür dilemelidir. Başbakan, Esad’a saldırdıkça sövdükçe Türkiye bir yanından darp edilmiştir. Şam yönetimi ve muhalif unsurlar döktükleri kanı Türkiye’ye de sıçratmışlardır. Erdoğan Türkiye’yi ateşe atmıştır. Suriye kaynaklı artan saldırılar nihayetinde sabrımızı taşırma noktasına getirmiştir.”

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAhmet DavutoğluAmerika Birleşik DevletleriAnkaraBaşbakanBeşer EsadBeşir AtalayBülent ArınçHatayİmralıIrakKatilMilliyetçi Hareket PartisiRecep Tayyip ErdoğanReyhanlıŞanlıurfaŞehitSuriyeTürkiye Büyük Millet Meclisiakil insanlar
Görüş Bildir