“Biz Bunları Soner Yalçın'dan Öğrendik”

-

“Biz Bunları Soner Yalçın'dan Öğrendik”

“Biz Bunları Soner Yalçın'dan Öğrendik”

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon Davası'nda tanık olarak dinlenen Şemdin Sakık, Bingöl'de 1993 yılındaki 33 askerin öldürülmesine ilişkin, yaptığı açıklamada bu sürecin bir planlama olduğunu söyleyerek, "Öncesinde Özal, onun öncesinde Cem Ersever, onun öncesinde Eşref Bitlis gitmiştir. Kilit noktaları tutanlar tasfiye edildi. Güçlü bir savaş için bu bahaneyi yaratmaları gerekiyordu.” Dedi.

Sakık’ın Ersever ve faili meçhul cinayetlerle ilgili açıklamaları akıllara bu konuyu Türkiye’de ilk yazan kişi olan Soner Yalçın’ı getirdi. 22 aydır Silivri cezaevinde tutuklu olan Soner Yalçın “Binbaşı Ersever’in İtirafları” adlı kitabında faili meçhullere ışık tutmuş, gerçekleri Ersever’in bizzat anlatımıyla ortaya koymuştu.

Ayrıca bugün ismi sıkça tartışılan “Yeşil” kod adlı Mahmut Yıldırım’ı yine Türkiye Soner Yalçın’dan öğrenmişti. Fakat tüm bu gerçeklere rağmen Soner Yalçın Silivri’de tutukluyken 33 askerin ölümüne imza atan Şemdin Sakık mahkemede tanık olarak konuşuyor!

İşte bu çelişkilere dikkat çeken, CNN Türk’te 360 Derece Programını hazırlayıp Sunan Şirin Payzın twitter’da şunları yazdı:

Odatv.com

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BingölBitlisErgenekonİstanbulSavaşŞemdin SakıkSoner YalçınTwitter
Görüş Bildir