Görüş Bildir
HDP, PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN RESMİ KOLUDUR. YÖNETİCİSİNDEN MİLLETVEKİLLİLERİNE KADAR HER BİRİ PKK'YA DESTEĞİNİ İFADE ETMİŞ, HATTA ÖRGÜT LİDERLERİ İLE KUCAKLAŞMIŞTIR. İSTER 6 MİLYON İSTER 60 MİLYON KİŞİ OY VERSİN, BU GERÇEK DEĞİŞMEZ.
36 Beğeni
Tayyip ilk iktidara geldiğinde 90'ların otoriter ve sıkı düzenine tepki olarak doğdu. O döndemde CHP'nin bile söylemekten çekindiği "eşcinsel hakları" gibi fikirleri dile getirdi. Bazı solcular bile adama destek verdi. Bugün ağzına geleni sayan Can Dündar gibi yavşak liboşlar zamanında gayet sempati duyuyordu. Sonra gördü hepsi hanyayı konyayı. Ülküsel duruş göstermeyen hiçbir siyasetçi desteklenmemeli. İmamoğlu bu konuda baştan sınıfta kaldı.
0 Beğeni
İnsanlarımız o kadar dengesini yitirmiş durumdaki, Tayyip gitsin, Amerikan mandasına da girsek fark etmez kafasında herkes. Tamam Tayyip ve AKP'nin rezillikleri arşı aştı ancak yine de beterin beteri vardır bunu unutmayın. Ekrem İmamoğlu açıkça konuşmak gerekirse hiç güven veren bir kişi değil. Her kesime yaranıp oy toplamak için bir oraya bir oraya mavi boncuk dağıtan bir adam. Şunu da unutmayın, Tayyip'te ilk başbakan olduğunda aynı İmamoğlu gibiydi. Oy almak tribünlere oynayan popülist siyasetçiler güvenilmezdir. Şu an piyasada şov ve tribüncülük peşinde koşmayan, Atatürk ilkeleri ve ulusuna bağlı tek kişi Mansur Yavaş gözüküyor. Umarım kendisi aday olur.
30 Beğeni
Bu ülkede başkan olabilmek için belli ekonomik lobilerden destek almak ve genel halk kitlesinin hoşuna gidecek belli başlı ezberleri yinelemek yeterlidir. Anadolu halkı da sizden daha fazlasını beklemez zaten. Ar-ge araştırmalarıymış, küresel ticaretmiş, yeni sanayi devrimiymiş, eğitim reformuymuş bunlar bizim halka fazla gelen şeylerdir. Balık hafızaları en iyi olasılıkla ülkede bir terör sorunu olduğunu hatırlar, onda da reyizleri bir U dönüşü yapıverir, birdenbire barış adamı oluverirler. Bu söylediklerimi küçümseme veya kibir olarak algılayabilirsiniz ancak gerçekler acıdır. Sizde içinizden bunun böyle olduğunu bal gibi biliyorsunuz. Bunun işin tek çıkar yolu, tıpkı Atatürk gibi yetenekli, kuvvetli, ileri görüşlü, yeri geldiğinde acımasız ve her şeyden önemlisi erdemli bir kişinin yumruğunu masaya vurup bu halkı hizaya getirmesidir. Yoksa İmamoğlu gibi demokrasi, insan hakları, ühühüh lafları ile ancak havayı alırsınız.
23 Beğeni