Talabani'yi Komalık Eden Ses Kaydı

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Talabani'yi Komalık Eden Ses Kaydı

Talabani'yi Komalık Eden Ses Kaydı

Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin beyin kanamasına yol açan olayın perde arkasında Başbakan Nuri Maliki'ye ait bir ses kasetinin olduğu ileri sürüldü.

Beyin kanaması geçirerek hastanelik olan Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani bilindiği gibi en son Maliki ile biraraya gelmişti. Talabani bu görüşmeden sonra hastanelik olmuş ve komaya çıkmıştı.

Meğer o görüşmede Maliki'nin bir kaseti hayli gerilim yaratmış. Talabani'yi komalık eden de bu kaset olayı olmuş. Kasetteki konuşma ise Musul'la ilgili.

Irak'ta yayın yapan Bas gazetesinin haberine göre Başbakan Maliki, bu ayın 17'sinde Süleymaniye'den Bağdat'a dönen Celal Talabani'yi ofisinde ziyarete gitti. Görüşmede, Bağdat ile Erbil'deki Bölgesel Kürt Yönetimi arasında yaşanan Kerkük, petrol ve tartışmalı bölgeler gibi sorunların yanısıra Sünniler ile yükselen gerilim de konuşuldu.

Haberde, Erbil ve Bağdat arasındaki sorunların gündeme gelmesinden sonra Maliki konuyu Talabani'nin müsteşarı ve Al Mada isimli gazetenin başyazarı Fahri Kerim'in elindeki ses kasetine getirdi.

GİZLİ SES KAYDINDA MUSUL VAR

Köşesinde gizli ses kaydının bir bölümünü yayımlayan Kerim, kasette Maliki'nin Talabani'ye Sünnileri şikayet ederek 'Musul'daki Sünniler işbirlikçi ve komplocu. Vatansever değiller. Bu ayrılıkçıları Kürdistan bölgesine katmalısın' dediğini aktarıyor.

O GÖRÜŞMEDE FENALAŞTI

Habere göre Maliki, Talabani'den Kerim'im köşesinde dile getirdiği bu iddiaları yalanlamasını istedi. Ancak Talabani, bu talebi reddedince iki isim arasında şidetli bir söz düellosu başladı. Bir noktadan sonra Talabani oturduğu yerde fenalaştı ve hemen hastaneye kaldırıldı.

Haberde Maliki'nin Talabani'nin ofisinden çıktıktan sonra polislerin kısa süre sonra Kerim'in evine baskın düzenlediği de kaydedildi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanIrak
Görüş Bildir