Steam Box Tanıtıldı, Microsoft'dan Phil Harrison Uyardı

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Steam Box Tanıtıldı, Microsoft'dan Phil Harrison Uyardı

Steam Box Tanıtıldı, Microsoft'dan Phil Harrison Uyardı

"Donanım işine girmek gerçekten zor"

Geçtiğimiz hafta tanıtılan Steam Box sayesinde konsol cephesi bir hayli hareketli. Aslında sadece Steam Box değil NVDIA Shield ve Ouya 'da sektöre çeşitlilik getirecek gibi gözüküyor.

Microsoft Studios yöneticisi ve eski bir Sony PlayStation geliştirme patronu olan Phil Harrison hem konsol sektörü hem de Valve için çeşitli uyarılarda bulundu.

Donanım işine girmenin zor olduğunu söyleyen Phil Harrison , bu alanda pek çok faktörün ve oyuncunun piyasayı belirlediğini belirtti. Bu sektör için büyük bir metanet, sağlam yatırım ve iyi bir bilançonun şart olduğunu dile getiren Harrison, bu denklemi sağlayamayanların başarılı olmalarının mümkün olmadığını düşünüyor.

Phil Harrison 'a göre sektöre girecek şirketlerin küçük ölçekte başarılı olmaları mümkün. Başarı için üretilmesi gereken milyonlarca konsol demek oluyor ki bunu başarabilen çok az sayıda şirket var.

"Sadece büyük marka olmanız yada harika yazılım deneyiminiz yeterli olmayabilir. Tedarik zinciri, dağıtım modeli ve üretim kapasitesi de bu işin içinde. Bu çözülmesi kolay olmayan bir şeyi hayat geçirebilmek için ise binlerce kişiye ihtiyacınız var" diyor Phil Harrison.

Phil Harrison Valve'in dijital dağıtım konusunda benzersiz bir atılım yaptığını düşünse de, konsol sektörünün onlar için farklı bir alan olduğunu söylüyor. Ayrıca sektöre yeni isimlerin katılmasının herkes için iyi olacak diyor.

Şu zaman kadar 70 milyon Xbox360 satan Microsoft , 40 milyon üzerinde Xbox Live kullanıcısına sahip. Steam cephesinde ise 50 milyon aktif kullanıcı mevcut.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

MicrosoftPlaystationSonySteamXbox
Görüş Bildir