Siirt Valiliği'nden İlginç Kampanya!

-

Siirt Valiliği'nden İlginç Kampanya!

Siirt Valiliği'nden İlginç Kampanya!

Siirt Valiliği, ilginç bir kitap okuma kampanyası başlattı. İbrahim Hakkı Hazretleri'nin "Marifetname" kitabını en iyi anlayana çeşitli ödüller verilecek. Birinci sıfır kilometre bir otomobilin sahibi olacak.

(DHA) -- Siirt Valisi Ahmet Aydın, düzenlediği basın toplantasında 'Siirt okumayı seviyor' projesi kapsamında 2 ayda 852 bin 850 kitap okutulduğunu söyledi.

Aydın, "7'den 70'e Siirt Okuyor" kampanyası kapsamında yürütülen, "Siirt Okumayı Seviyor" projesi ile ilk 1000 kişiye İbrahim Hakkı Hazretleri'nin 'Marifetname' adlı kitabını hediye edeceklerini söyledi.

İsteyenlere valilikten kitabı temin edebileceklerini ifade eden Vali Aydın, şöyle dedi: "Cumhurbaşkanımız sayın Abdullah Gül'ün himayesinde başlatılan bu kampanyayı Siirt geneline yaymak için yaptığımız çalışmalar sürüyor. Amacımız; hakikaten çok önemli olan bu kitabın gençlerimiz tarafından anlaşılmasını sağlamak. İstiyoruz ki Siirt 'Marifetname' adlı kitabı okusun ve böylece hem Aydınlar (Tillo) İlçesi'ni hem de İbrahim Hakkı Hazretleri'ni tanıtalım. Bu sayede okumayı da daha cazip hale getirmeyi planlıyoruz. Bu kapsamda 'Marifetname' adlı eseri en iyi okuyanlar arasında yapılacak sözlü ve yazılı sınavda birinci gelecek kişiye 1 adet sıfır model otomobil hediye edeceğiz."

Sinevizyon eşliğinde kampanyanın içeriği ile ilgili gazetecilere bilgi veren Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Koordinatörü Sedat Özvural, kampanyanın 1 Haziran 2013 tarihinde gerçekleştirileceğini, yarışmaya 18 yaşından gün almış herkesin katılabileceğini söyledi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülAydınKitap
Görüş Bildir