Pinwar - Mobil İnceleme

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Pinwar - Mobil İnceleme

Pinwar - Mobil İnceleme

App Store'a aylık ortalama 25.000 yeni uygulama ekleniyor ve bu uygulamaların yaklaşık 4.000 tanesini oyunlar oluşturuyor. Bu da demek oluyor ki günlük ortalama 133 yeni oyun App Store'a ekleniyor. Tabii bunların %90'ı tırt, %4'ü emitasyon ve sadece %1'i kaliteli oluyor . Star Wars karakterlerini kuş yapıp, domuzlara karşı savaştıran "combo"'larında olduğu (Angry Birds Star Wars iyi bir oyun olsa da, bu fikri bir türlü kabüllenemedim) App Store'da orijinal bir fikre sahip oyun bulmanın zorluğunu siz düşünün artık.

Yukarıda karamsar bir tablo çizmiş olsam da; oldukça sevdiğim, Pinball'ın lezzet ikizi diyebileceğimiz bir oyun beş gün önce App Store'a eklendi. Fırsat bu fırsat diyerek tuttum kolundan getirdim PinWar adındaki oyunumuzu karşınıza.

EN İYİ SAVUNMA SALDIRIDIR

Pinwar, mantık olarak Pinball'a oldukça benziyor. Topun alandan çıkmasını engellediğimiz stick'lerimiz, pek tabii topumuz bu oyunda da var. Fakat durumu biraz abartmışlar, yeri geliyor toplamda 10 adet stick'imiz, onlarca topumuz oluyor. Farklı bölümler ile amacımız da yolundan sapıyor. Pinwar'da savunma yaparak toplarımızın alanı terketmesini engellemek, aynı zamanda bonusları toplamak yerine karşı tarafın canını sıfırlıyoruz, alandaki engelleri yok ediyoruz, yeri geliyor iki stick ile beyzbol oynuyoruz.

Pinwar'da iki farklı oyun modu bulunuyor. Bunlardan ilki tekli maçlar. Bu modda seçtiğimiz haritada karşı tarafın canını sıfırlamaya çalışıyoruz. Seçtiğimiz haritaya göre stick'ler çoğalıyor, engeller farklılaşıyor. İkinci modsa görev sistemine dayanıyor. Burada sırasıyla görevleri yapmaya çalışıyoruz; her görevde iki farklı seçeneğimiz oluyor ve bu iki seçenek her bölümde farklılaşıyor. Bu seçeneklerden birisi olan Baseball seçeneği ile stick'leri kullanarak topumuzu belli bir yere atmaya çalışıyoruz, Wall seçeneğiyle de duvarları yıkıyoruz. Bunların dışında da farklı seçeneklerimiz var fakat onlar da sürpriz olsun. Her iki modda da tekli veya çoklu oynama şansımız var. Yapay zekadan sıkıldığınız an arkadaşınız ile aynı cihaz üzerinden ister tekli maçlar yapabiliyorsunuz, isterseniz de görevleri beraber tamamlıyorsunuz.

PinWar'da bizler de yeni haritalar oluşturabiliyoruz. Şu an oyunda toplam 20 farklı harita mevcut. Fakat sağolsun oyunun geliştiricileri bu haritaların bizleri bir süre sonra tatmin etmeyeceğini düşünmüş ve bizlere sıfırdan yeni haritalar oluşturabilme imkanı vermiş. Haydi bakalım, zorlayın hayal gücünüzün sınırlarını!

PINWAR'I ALACAĞIZ O ZAMAN!

Tarihçesi 1700'lere dayanan Pinball oyunu, yılların eskitemediği klasikler arasındadır (dile kolay 300 yıl!). PinWar ise farklı konseptlerle geliştirmiş, Pinball'un biraz daha modern hali diyebiliikriz. Çeşitli aksiyonlarla, farklı görevlerle Pinball'a oldukça farklı bir tat katmış Pinwar. Pinball'dan vazgeçemeyen, fakat oyundan eskisi kadar zevk alamayanlar; sözüm size. Yumulun PinWar'a!

Yapım BulkyPix

Fiyatı 3.59 TL

Web http://www.bulkypix.com/game/pinwar

OGZ Notu: 4 / 5

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Angry BirdsStar WarsStar tvoyunweb
Görüş Bildir