Peter Molyneux'nün Curiosity'sinin Sırrı Belli Oldu!

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Peter Molyneux'nün Curiosity'sinin Sırrı Belli Oldu!

Peter Molyneux'nün Curiosity'sinin Sırrı Belli Oldu!

O son küpü parçalayanın ödülü ne oldu?

YAZAN

Volkan Turan

Peter Molyneux'nün deneysel oyun serisinden olan Curiosity -What's Inside the Cube? sona gelindi. 25 milyar küpün ardından, o son küp de parçalandı. Kazanan da Bryan Henderson oldu.

İskoçlu olan 18 yaşındaki Bryan, Wired ile yaptığı telefon röportajında kullanıcıları az da olsa sinir edecek bir noktaya değindi. Kendisi son küpü kırmadan sadece 1 saat önce oyuna kayıt olduğunu dile getirdi. Hiç para harcamadan son küpü kırdıktan sonra da Peter Molyneux aşağıdaki video ile hayranlarının karşısına çıktı.

Peter Molyneux oyunda toplam 25 milyar küpün kırıldığını, altı aylık süren deneye de 4 milyon kullanıcının katıldığını, daha bahsettiği o "hayat değiştiren" büyük ödülünü de açıkladı. Bir para miktarı olmayacağını çok önceden dile getiren Molyneux, ödülü eşinin ve çocuklarının dahi bilmediğini de vurguladı.

Peter Molyneux'ü yakından takip edenler bilecektir, kendisinin sıradaki deneyesl oyunu Godus , adından da belli olduğu gibi bir Tanrı oyunu. Herkesin kendi tanrı rolünü üstlendiği ve tanrıcılık oynadığı bu oyunda bugün öğrendiğimiz üzere aslında asıl tanrı tek bir birey ve o da Bryan Henderson! Kendisi ayrıca Godus'un tüm kurallarını, değerlerini belirleyecek ama oyuna %100 etki edip etmeyeceği belli değil. Mesela Henderson kötü olmak isterse bunun topluluğa yansıması nasıl olacak sorusu henüz havada. Yine de bu süre zarfında Bryan oyuncuların da sesini dinleyip oyunu şekillendirebilecek elbette (dua gibi düşünün). Henderson'un hiç mi maddi ödülü olmayacak diye düşünenler elbet olacaktır; Peter Molyneux kendisinin ayrıca Godus'ta oyuncuların harcayacağı paranın ufak bir miktarını da payı olarak alacağını belirtiyor ama oran vermiyor. Henderson'un hayatı bu ödülle değişir mi, değişmez mi onu zaman gösterecek ama Molyneux'nün oyuncu topluluğu üzerindeki hem psikolojik hem de maddi açıdan deneyleri devam edeceğe benziyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Curiosityoyun
Görüş Bildir