One Piece | İnceleme

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

One Piece: Pirate Warriors İncelemesi, One Piece: Pirate Warriors Tanıtımı, One Piece: Pirate Warriors Review \ İncelemeler \ Oyun Sitesi

One Piece: Pirate Warriors İncelemesi, One Piece: Pirate Warriors Tanıtımı, One Piece: Pirate Warriors Review \ İncelemeler \ Oyun Sitesi

Dünya üzerindeki dört büyük anime arasında gösterilen ve manga okurlarının yakından tanıdıkları One Piece, kısa bir süre önce One Piece: Pirate Warriors adı altında PS3 platformuna çıkışını yaptı. Bizler de Oyunsitesi.com olarak bu yeni “Hack’n Slash” ya da Japonların tâbiriyle “Musou” oyununa yakından bir göz atalım istedik.

“Pirate Warriors” kısaca korsanlar kralı olmak için can atan, anime ve oyunun baş karakteri Luffy’nin hikâyesini anlatıyor. Küçük yaşlarda yediği “Şeytan Meyvesi” nin etkisiyle vücûdunu lastik gibi esnetme yeteneğine sahip olan baş karakterimiz, “Straw Hat Pirates” adı altındaki korsan grubuyla denizlere yelken açar. Bu serüven boyunca da sayısız korsan, asker ve birbirinden farklı düşmanlarla yolları kesişir. Uzun lafın kısası hikâyemiz One Piece ile paralel.

Diğer “Musou” oyunlarıyla birebir benzerlik gösteren “Pirate Warriors” ta iki tuştan oluşan bir saldırı mekaniği bulunuyor. Başarıyla ve değişimli olarak söz konusu iki butonu kullanmak; ekrandaki düşmanların büyük bir bölümünü silip süpürecek bir saldırı yağmurunu (kombolar) tetikleyebiliyor. Bu yönüyle oyun bir diğer “Musou” olan “Dynasty Warriors” la benzerlik gösteriyor. Oyunda normal saldırılardan oluşan komboların yanı sıra, ekrandaki bar dolduğunda kullanabileceğiniz, küçük bir ara sahnenin araya girmesiyle etkin hâle gelen ve düşmanlarınıza büyük hasarlar vermenizi sağlayan süper saldırı da yer alıyor. Basit ve oldukça eğlenceli olabilen bu formülün en zayıf yanıysa kısa sürede sıkıcı hâle gelebilmesi. Yapımcı firma bu problemi de biraz olsun indirgemek amacıyla görevlere birlikte çıktığınız takım arkadaşlarınızla –tıpkı King of Fighters ve Street Fighter’da olduğu gibi- etkileşimli olarak kullanabileceğiniz komboları oyuna dâhil etmiş.

Oyunda görev yaparak ilerledikçe veyahut iyi bir dövüş performansı sergilediğinizde sizlere daha iyi “stat” lar sunan madeni paralar topluyorsunuz. Söz konusu madeni paraların kimisi belli başlı koşullar karşılandığında birbiriyle etkileşime girerek çok daha iyi getiriler sunabiliyorlar. Karakter gelişimi tabii yalnızca madeni para toplama yoluyla değil seviye atlama ile de sağlanıyor; ancak oyunu RPG elementlerinin birçoğundan yoksun olduğu için yermek de oyuna biraz haksızlık etmek olur diye düşünüyorum.

“Another Log” adı altındaki başka bir modu da bünyesinde barındıran yapımda bu kez hoşunuza giden farklı bir karakteri seçerek ana hikâyeyi oynayabilmenize olanak tanınmış (tabii kısıtlamalarla). Tamamiyle görev yapmaya dayalı bu modda belli başlı bölgelerdeki düşmanları temizliyor ve o bölgedeki tüm görevleri tamamladıktan sonra da “boss” a meydan okuyorsunuz.

“Pirate Warriors” un sundukları arasında bir de online “multiplayer” özelliği yer alıyor. Yalnızca iki kişiye kadar destek sağlayan bu modda: ekibinizle “Another Log” üzerindeki görevleri birlikte yapıyor ve düşman bölgelerini bir bir ele geçiriyorsunuz. Senkronize olarak başka bir oyuncuyla sözü geçen bu görevleri yapmak hâliyle de daha eğlenceli oluyor. Başarılı bir ekip çalışması çıkarmanız hâlinde farklı zorluk seviyelerini denemeniz de mümkün.

Tüm bunların dışında iyi denilebilecek “cell” grafikler sunan, orijinal karakter seslendirmelerine sahip; anime üzerine kurulmuş bir “hack n slash” olarak tanımlayabileceğimiz Pirate Warriors’u anime ve bilhassa One Piece severlerin denemelerinde herhangi bir mahsur olduğunu düşünmüyorum.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

hackoyun
Görüş Bildir