Görüş Bildir
Haberler
Meteoroloji'den 3 Önemli Uyarı

Meteoroloji'den 3 Önemli Uyarı

adem kara
04.06.2014 - 08:53
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre yurdun batı kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların; İzmir'in kuzey ilçeleri, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Bursa, Bilecik, Balıkesir il merkezi ve doğu ilçeleri ile İstanbul'un Avrupa Yakasında kuvvetli (21-50 mm) , Çanakkale çevreleri ve Balıkesir'in batı ilçelerinde çok kuvvetli (51-75 mm) olacağı tahmin ediliyor. Ülkemizin batısında, güneyli yönlerden kuvvetli olarak esecek rüzgarla birlikte yer yer toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde 3 ila 6 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle batı ve kuzeybatı, zamanla Ege, Akdeniz ve İç Anadolu'da güney yönlerden orta kuvvette, Ege, Batı Akdeniz ve İç Anadolu'nun güneybatısında kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/saat), Muğla çevrelerinde kuvvetli fırtına(75-88 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

 • KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; İzmir'in kuzey ilçeleri, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Bursa, Bilecik, Balıkesir il merkezi ve doğu ilçeleri ile İstanbul'un Avrupa Yakasında kuvvetli (21-50 mm) , Çanakkale çevreleri ve Balıkesir'in batı ilçelerinde çok kuvvetli (51-75 mm) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, dolu, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

 • KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Ege, Batı Akdeniz ve İç Anadolu'nun güneybatısında kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/saat), Muğla çevrelerinde kuvvetli fırtına(75-88 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

 • TOZ TAŞINIMI UYARISI: Ege, Batı Akdeniz, Marmara ve İç Anadolu'da yer yer toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (hava kalitesinde azalma, çamur şeklinde yağış, vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

 • MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Edirne, Kırıklareli, Tekirdağ, Bursa, Bilecik, Balıkesir il merkezi ve doğu ilçeleri ile İstanbul'un Avrupa Yakasında kuvvetli, Çanakkale ile Balıkesir'in batı çevrelerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin güney kesimleri başta olmak üzere yer yer toz taşınımı bekleniyor. 

BALIKESİR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; il merkezi ve doğusunda kuvvetli, batı çevrelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor. 26

BURSA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı gececek. Yağışların öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor. 26

ÇANAKKALE Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. 22

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı gececek. Yağışların akşam saatlerinden sonra Avrupa Yakasında kuvvetli olması bekleniyor.25

 • EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İzmir'in kuzey çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güney yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/s), Muğla çevrelerinde kuvvetli fırtına(75-88 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Güneyli yönlerden kuvvetli esecek rüzgarla birlikte bölgenin batısında yer yer toz taşınımı bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

İZMİR Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Kuzey çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 26

KÜTAHYA Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

MANİSA Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27

 • AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Isparta çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz'de güney yönlerden kuvvetli olarak (40-70 km/s) esmesi bekleniyor. Güneyli yönlerden kuvvetli esecek rüzgarla birlikte bölgenin batısında yer yer toz taşınımı bekleniyor.

ADANA Parçalı zamanla az bulutlu 33

ANTALYA Parçalı yer yer çok bulutlu, 26

HATAY Parçalı ve az bulutlu 33

MERSİN Az bulutlu 30

 • İÇ ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir ve Nevşehir çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin güney kesimleri başta olmak üzere yer yer toz taşınımı bekleniyor.

ANKARA Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27

ESKİŞEHİR Parçalı çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27

KONYA Parçalı çok bulutlu 28

SİVAS Parçalı bulutlu 23

 • BATI KARADENİZ

Parçalı zamanla çok bulutlu, bölgenin batısının sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU Parçalı zamanla çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

DÜZCE Parçalı zamanla çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

KARABÜK Parçalı zamanla çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30

ZONGULDAK Parçalı zamanla çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

 • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Az bulutlu doğusunun parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ÇORUM Parçalı ve az bulutlu 26

GİRESUN Parçalı ve az bulutlu 24

SAMSUN Parçalı ve az bulutlu 24

TRABZON Parçalı ve az bulutlu 22

 • DOĞU ANADOLU

Az bulutlu kuzeydoğusu parçalı ve çok bulutlu, Ağrı, Iğdır, Kars, Ardahan çevreleri ile Erzurum'un kuzeydoğu ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ELAZIĞ Az bulutlu 28

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde kuzeydoğu ilçeleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18

IĞDIR Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

VAN Az bulutlu 20

 • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Az bulutlu 31

GAZİANTEP Az bulutlu 31

KİLİS Az bulutlu 33

ŞANLIURFA Az bulutlu 33

DENİZLERDE HAVA

Güney Ege'de fırtına, Batı Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve batısı gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, doğusu 4 ila 6, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5, batısı öğleden sonra 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Orta Karadeniz öğleden sonra 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar; Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, Güney Ege'de güney ve güneydoğudan 6 ila 8, zamanla 4 ila 6 Dalga: 1,0 ila 2,0m, güneyi 3 ila 4,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan 4 ila 6 öğle 5 ila 7, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısı 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.

Kaynak: http://www.mgm.gov.tr/tahmin/gunluk-t...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam