Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kapadokya'nın Masalsı Manzarasını Deve Safari İle Keşfediyorlar

0PAYLAŞIM

Kapadokya'nın Masalsı Manzarasını Deve Safari İle Keşfediyorlar

NEVŞEHİR Anadolu Ajansı - BEHÇET ALKAN - Türkiye'nin ehemmiyetli turizm merkezlerinden Kapadokya'da, turistler deve turuna katılarak, bölgenin masalsı manzarasını bulguya çıkıyor.

UNESCO Dünya Kültür Serveti Listesindeki Kapadokya'da, natürel, tarihi ve kültürel hoşluklar arasında turistler için birbirinden değişik faallikler tertip ediliyor.

Son senelerde alakanın çoğaldığı deve turuna katılan turistler, Kapadokya'daki peribacaları ve natürel kaya yaradılışlarıyla kaplı vadilerde gezinti yapıyor.

Bölgedeki Meskender, Güllüdere ve Kızıl Vadi sırtlarında gezinti yapan deve kervanı esrarengiz görüntü oluştururken, aktiflik turistlerin alkışını topluyor.

  • "Kapadokya'da deve ile gezinti yapmak coşku verici"

Faalliğe katılan Amerikalı turist Nor Kassar, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, devenin egzotik bir hayvan olduğunu, Kapadokya'nın mistik görünümünde böyle bir faalliğe katılmaktan coşku dinlediğini belirtti.

Kapadokya'daki turistik alanları herkesin kesinlikle görmesi gerektiğini vurgulayan Kassar, "İki gündür Kapadokya'dayım ve bugüne kadar turistik gezi yaptığım en hoş yerlerden biri burası oldu. Kapadokya fantastik hoşlukta şahane bir yer. Deve ile gezinti yapmak da coşku verici, burada herşey çok hoş." dedi.

Amerikalı turist Luna Ghraoui ise dost grubuyla geldiği bölgede muhtelif etkinliklere katıldığını, deve turunu çok sevdiğini kaydolarak, "Kapadokya coğrafi özellikleri ve manzarasıyla çok hoş. Dün katıldığım balon turu çok cümbüşlüydü. Develerle bu natürel alanda gezmek de çok sevinçli. Ülkeme döndüğümde dostlarıma kesinlikle bu tecrübeyi yaşamalarını nasihat edeceğim." ifadelerini kullandı.

Kayseri'den bölgeyi dolaşmak için geldiği ailesi ile faalliğe katılan Burcu Damla Özkan da Kapadokya'nın sihirli bir atmosfere sahip olduğunu, dünyada dolaşılması gereken nadide yerlerden birinde gezinti yapmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Kapadokya'da takribî 3 yıldır develerle gezi tertip eden turizmci Kemal Güntaş da dünyanın başka bir yerinde olmayan esrarengiz kaya yaradılışlarıyla kaplı geniş coğrafyada tertip ettikleri faalliğe alakanın yüksek olduğunu ifade etti.

Tur fiyatının, zaman ve rota gidişatına göre değişiklik gösterdiğini dile getiren Güntaş, şöyle konuştu:

"Biz, hem bölgemizin İpek Yolu rotasında bulunduğunu ve bunun develerle nasıl yapıldığını anlatıyoruz hem de vadilerde motorlu araçların girmemesi gereken yerleri turistlerin görmelerini sağlıyoruz. Burası peribacaları diyarı, perilerin olduğu yerde masallar olur, turistler böylesine otantik bir coğrafyada otantik bir tur yaşıyor. Latin Amerika başta olmak üzere her halklardan davetlilerimiz oluyor. Vadiler içinde daha önceki mağara ve sığınaklar ile tünellerin bulunduğu alanları panoramik olarak yukarıyadan izlemelerini sağlıyoruz. Davetlilerimizin yağışlı havada ıslanmaması için havanın yağışsız olduğu tüm günler bu faalliği reelleştirebiliyoruz."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir