Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hayatı Öğrenmek Olanların Elinin Altında Bulunması Gereken 16 Mobil Uygulama

2.1bPAYLAŞIM

Hepsi tam anlamıyla eğitimci ve öğrenci işi.

1. Pomodrone

Çalışma düzeninizi oldukça yaygın ve kullanışlı Pomodoro tekniğine göre yönlendiren uygulama, çalışma nöbetlerinizi son derece verimli hale getirecek.

iOS (aynısı olmasa bile muadilleri Android için bulunabilir.)

2. Scanner Pro

Herhangi bir yüzeyi tarayıp PDF haline getirmenizi sağlayan uygulama. Özellikle ödünç alınan kaynaklarda hayat kurtaracak.

iOS, Android

3. Official Encyclopedia Britannica

Wikipedia’nın yokluğunda onun kadar kapsamlı olmasa da başvurulabilecek, güvenli bir kaynak. Bir dönem hepimizin evlerine girmeyi başaran Britannica’yı bilmeyen yoktur.

iOS, Android

4. My Study Life

Öğrencilik hayatı zordur. O yüzden deadline’lar, sınavlar, yapılması gereken projeler birbirine girmesin, derli toplu bir yerden görünsün istiyorsanız bu uygulama tam size göre!

iOS, Android

5. Math Ref

Matematik, Fizik ve Kimya ile ilgili 1400’ten fazla formül ve figürün bulunduğu hap uygulama.

iOS, Android

6. Periodic Table

Adı üstünde. Periyodik tablo.

iOS, Android

7. National Geographic World Atlas

NG’nin hazırladığı interaktif atlas. Dünyayı avuçlarınızın içindeki akıllı bir küre gibi incelemek isteyenlere ideal.

iOS

8. Science Glossary

Bilimle ile ilgili kısa tanımların bilim insanlarının biyografilerinin yer aldığı nokta atışı bir uygulama.

iOS, Android

9. Translate

Google Translate oldukça yaygın olsa da onu uygulama haliyle cebinizde taşıyabiliyorsunuz. Artık çok daha güçlü ve başarılı olan sözlük, offline çalışma özelliği özellikle dilini ya da alfabesini bilmediğiniz kaynaklar için can simidi olabiliyor.

iOS, Android

10. Keynote

Apple kullanıyorsanız, Apple’ın sunum uygulaması Keynote hayatınızı kurtarabilir. Cep telefonunuzdan sunum hazırlayın ya da telefonunuzu bilgisayarınızda hazırladığınız sunum için kumanda olarak kullanın. Apple Watch desteği de taze geldi.

iOS

11. Blinkist

Blinkist, ücretli bir servis fakat ilgilisine ilaç olabilecek türden bir uygulama. İçinde önemli bilimsel eserlerin sesli ve yazılı özetleri yer alıyor ve her geçen gün arşivini genişletiyor. Zaman sıkıntısı yaşanlar için ideal.

iOS, Android

12. Google Keep

Derslerde kısa kısa notlar almak istiyor, fakat not alma uygulamalarının karmaşıklığına bir türlü alışamıyorsanız Keep tam olarak size göre.

iOS, Android

13. Khan Academy

Çeşitli konu başlıkları altında yüzlerce ders Khan Academy’nin mobil uygulamasında da bizimle. Üstelik oldukça yalın ve kullanışlı bir arayüzü var.

iOS, Android

14. Cabinet

Cihazınızdan PDF görüntüleyip onları tasnif edebilmeniz için son derece faydalı ve kullanıcı dostu bir uygulama.

iOS

15. Photomath

Photomath matematiği zehir olan arkadaşınızın telefona sığdırılmış hali gibi bir şey. Sorunun fotoğrafını çekiyorsunuz ya da uygulamaya yazıyorsunuz ve sizin yerinize çözüyor.

iOS, Android

16. Duolingo

Bu herkesin bildiği ve bu tarz listelerde yeri olmayan uygulama da “Yaa admin bunların hepsi güzel de İngiliççe” diyecek olanlara geliyor. Artık İngiliççe Duolingo gibi uygulamalarla bir problem olmaktan çıktı. Siz de İngiliççe görünce gerilenlerdenseniz Duolingo’ya buyrun. Gerisi gelir zaten.

iOS, Android

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
seolog

İos ve android mobil uygulama talepleriniz için www.seodrome.com adresinden bilgi edinebilirsiniz. İyi günler...

eren-arslan9

Her türlü sınav için soru atın soru cevapla konu anlatım tesler.... hakkında : www.sorvecoz.com

angelsah

ve yine başrollerde math ref👏👏dualingoyu da denemek gerekir 🤔🤔

diantus

khan academy öğretici bi uygulama ama konunun bazı bölümleri ingilizce anlatılmış bazıları türkçeye çevrilmiş insan yarı yolda bırakılmış gibi hissediyor cmndsşfk bkz: limit

fatihcinar

bence sadece ios olanların, android versiyonu araştırılıp konulmalı

Görüş Bildir