Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Haber Bültenlerinde Hala Neden Şaşkınlıkla Anlatıldığını Anlayamadığımız 12 Haber Klişesi

 > 
1.3bPAYLAŞIM

Aynı fıkra çok kez anlatılınca ilk etkisini yapmadığı gibi bazı sıradan haberler de tekrar tekrar önümüze koyulunca bir zaman sonra şaşırmıyoruz. Haberi yapmanıza bir şey dediğimiz yok ama ne olur şaşırmış gibi davranmayın.  😕

1. Sığırcık sürüsünün dansı

Güzel görüntülerdir, sadece kırk yılda bir oluyormuş şaşkınlığıyla ekranlara verilmesinin bir mantığı kalmadı. Aynı haber geçen sene de yapılmıştır. Haberi yapan muhabir ilk kez gördüğü için heyecan yapıp hemen kayda başlasa da görüntüyü izleyen vatandaşlar onun kadar heyecan yapmazlar, sakin sakin gösterinin tadını çıkarırlar.

2. Kışın erik ağaçlarının erken çiçek açması

Çok nadir gerçekleşen bir doğa mucizesiymiş gibi her yıl büyük şaşkınlıkla haberi mutlaka yapılmalıdır. Yapılmazsa maazallah bahar gelmeyebilir. 😄

3. Görenleri şaşkına çevirdiği söylenen 'dişiyle, kulağıyla kamyon çeken adam'

Zor iş vesselam, saygı duyuyoruz lakin bi' süre sonra gerçekten kabak tadı vermeye başlıyor. Haberini yapmaya çok niyetliyseniz de en azından şaşırmış numarası yap-ma-yın!

4. Son elli yılın en sıcak yazının yaşandığı söylenen günlerde asfaltta yumurta pişirenler

Olay muhtemelen Adana'da yaşanmıştır, tıpkı geçen yaz olduğu gibi. Ve son elli yılın diye bahsetseler de her zamanki yazlardan biridir. Banıp banıp yiyin, afiyet olsun.

5. "21 Yıl Sonra İlk Kez! İzmirlilerin Kar Sevinci"

Bir İzmirli olarak garantisini vereyim, 3-4 yılda bir İzmir'e kar yağar. Hatta her kış sabahları çok az yağdığı bir gün mutlaka olur, bir hafta önce de olduğu gibi. Bir dahaki kar yağışında da 20 yıl aradan sonra diye haberlere konu edileceğinden şüphemiz yok.

6. Bahar aylarında ilk çıkan eriklerin çok pahalıya satılması.

Önümüzdeki bahar da çok pahalı olacak ve siz bunu haberleştirdiğinizde o kadar çok şaşıracağız ki! 😯

7. Caddede tehlikeli bir şekilde motorsiklet/araba kullanan kişiler

Ya motora fazla kişi binmiştir ya da mobiletlerle akrobatik hareketler yapılıyordur. Evet, fazlasıyla tehlikeli ve yanlış ama burası Türkiye ve bu durum daha yıllarca devam edecek. Siz bunu haber yapsanız da yapmasanız da.

8. Hırsızların dudak uçuklatan son yöntemleri

Hırsızların son yöntemi dudak uçuklatmadı da yakalandıklarında tekrar tekrar serbest bırakılmaları dudak uçuklatır cinsten.

9. "Barajlardaki su oranı gittikçe azalıyor. İstanbul susuz kalma tehlikesiyle karşı karşıya."

Azalır, artar... Azalır yine artar... Size de bol bol şaşırılacak haber çıkar.

10. Konut fiyatlarının uçması

Muhabir ve kameraman bir satış ofisinden bilgi alırlar, ardından yeni bir konutun içinde her odadan çekim yapıp mutfak dolaplarını açıp kapatarak şaşkınlık dolu haberlerini bir güzel yaparlar.

11. Gizemli yolda sürücüsüz giden araçlar

İzledik, şaşırdık, bitti. Bu kadarı kâfi! Biraz da Google'ın, Tesla'nın sürücüsüz giden araçlarından bahsedelim hadi.

12. Evde çatal, kaşık, tabak ne varsa vücuduna yapıştıran mıknatıs insanlar

Böyle kişileri haberlerde ilk kez gördüğümüzde çok şaşırmıştık, kabul. Şimdi yine aynı şaşkınlıkla verilince artık yemiyor millet. Kendilerini geliştirip Magneto olurlarsa belki! Duruşlarından sanırsın ki milleti kurtarmaya hazır birer süper kahramanlar.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mitolojik

Böyle en az 50 tane haber çıkar çünkü her yıl en az 50 yeni muhabir/haberci mezun olup işe başlıyor :)

seakick

Arkadaş zaten ya siyaset haberleri ya da bu saçma haberler. Bi kere de şu ana haber bültenini açtığımızda sığır ya da sığırcıktan başka bişey gösterin

motoki

Tebrikler editör kardeş, duygularımızı fışkırttın bu mal habercilere.

jonathanrhys

#8 İBRETLİK

burakcorleone

Bi de her sene balık sezonu başladı diye haber yapmasalar..

Görüş Bildir