Dünyaya Açılmak İçin İngilizce Şart Değil

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

Dünyaya Açılmak İçin İngilizce Şart Değil

Dünyaya Açılmak İçin İngilizce Şart Değil

Yeni albüm hazırlıkları 2013’e sarkınca arayı değerlendirip üç şarkılık bir single çıkaran Gökhan Türkmen, “Bitmesin”le dillerde... Slow şarkıların sevilen ismi, “Amacım yerimde saymamak, elimden geldiğince müziğimi geliştirip dünya standartlarında işler yapmak” diyor.

“Bitmesin” şarkına çektiğin klip çok beğenildi. Bu senaryo kimin fikriydi? - Ali Demirel ve ekibi çekti O klibi... Senaryo da Ali’ye ait... Bu zamana kadar hep Aydın Ketenağ ile çalışmıştım, ilk defa farklı bir isimle işbirliği yaptım. Şükür, pişman olmadım.

Bu klipte oyunculuğunla da dikkat çektin. Nasıl bir deneyimdi? - Güzeldi. “Bir Öykü” klibimde de biraz oyunculuğa yeltenmiştim gerçi... “Bitmesin”de biraz daha yüklendik işin oyunculuk kısmına... Keyifli iki gün oldu.

Nerede çekilmişti? - Bolu-Abant’ta... Bütün ekip hem güzel bir tatil fırsatı yakalamış oldu hem de güzel bir klip çıktı ortaya. Herkes senden albüm beklerken “Ara” isimli üç şarkılık bir maxi single geldi.

Neden? - Bu yıl normalde albüm çıkarmayı düşünüyordum ama konser yoğunluğundan dolayı yapamadım. 2013’ün ortalarına doğru çıkar o albüm ancak... İşte bu arayı boş geçirmemek için “Ara” single’ını çıkardım.

SAHNEDE SLOW ŞARKILAR SÖYLEMEKTEN HOŞLANMIYORUM* Sen daha çok slow şarkılarınla ön plandasın. Yeni albüm de aynı çizgide mi devam edecek? - Yine insanların benden beklediği şekilde slow şarkılar olacak tabii. Ama şaşırtan şeyler de yapacağım. Büyük bir değişim olmasa da kendimi ciddi bir gelişim sürecinde hissediyorum.

Konserlerde nasıl bir Gökhan Türkmen var? - Gayet hareketli, enerji dolu bir sahnem var. Benim şarkılarım slow ağırlıklı olduğu için ekstradan hareketli, insanların eğlenebileceği cover parçalar da çalıyoruz. Bu sayede son derece enerjik ve keyifli geçiyor konserler... Sahnede slow şarkılar söylemekten biz de hoşnut değiliz aslında... O yüzden kendi şarkılarımız sahne versiyonlarında bir şekilde tempolu bir hâl alıyor.

Kariyerinde mutlaka şunu yapacağım dediğin bir şey var mı? - Elimden geldiği kadar müziğimi geliştirme çabasında olacağım. Amacım Türkiye’yi aşıp dünya standartlarında bir şey yapmak. Kafamda çok güzel şeyler var. Bunları gerçekleştirmek için maddi ve manevi güce ihtiyacımız oluyor. Ben de elimden geleni yapacağım.

Dünyaya açılmayı Türkiye’de birçok müzisyen istiyor ama yapabilen neredeyse yok... - Dünyaya açılmak biraz yaptığınız müzikle alakalı... Türkçe’yle dünyaya açılabilirsiniz. İlla yabancı şarkı söylemeniz gerekmiyor. Ben yapacaksam, kendi dilimde bir şey yapmak isterim. Bir şeyi dünyaya tanıtmak istiyorsanız, onların yaptığı değil kendi yaptığınız şeyi kullanmalısınız.

SOĞUK GÖRÜNÜMLÜ BİR HİPERAKTİF* Özel hayatınla pek gündemde değilsin. Sadece müziğinle bu kadar popüler olabilmenin sırrı nedir? - Ben elimden geldiğince müziğimle anılmak istiyorum. Sadece müziğimle uğraştığım için de magazinciler benimle ilgili pek done bulamıyor. Çünkü ben ne yakalanmamak ne de yakalanmak için bir şey yapıyorum. Sonuçta ünlüsünüz, göz önündesiniz. Mutlaka gazeteciler gördüğü zaman çekiyor. Ama düzgün bir şekilde yapmak var bu işi, bir de her yerde çıkıp müzikten uzak anılmak var. Ben elimden geldiğince o hataya düşmemeye, müziğimle anılmaya uğraşıyorum.

Dışarıdan bakıldığında çok sakin görünüyorsun, öyle misin gerçekten? - Dışarıdan soğuk ve sakin görünüyorum. Normalde de sakinimdir, çok büyük tepkilerim yoktur ama göründüğümün aksine soğuk değilimdir. Hatta samimi olduklarımın yanında hiperaktif olduğum bile söylenebilir. Daha doğrusu kendimi rahat hissettiğim ortamlarda hareketliyimdir. Yeni tanıştığım insanların yanında, yeni girdiğim ortamlarda ise az konuşan bir adamım.

MELANKOLİK AŞIKLARDAN DEĞİLİM* Romantik şarkılar yazan Gökhan Türkmen nasıl bir aşıktır? - Bu karşındakiyle alakalı bir durum. Ben genelde hareketli, eğlenceli yaşamayı severim aşkı. Klişe şeylerden hoşlanmam. Bir şeyler yaşayacaksam, daha özel, daha güzel olsun isterim. Çok melankolik olmam, acıyı sevmem. Gülebilmeli, kendimi daha rahat hissedebilmeliyim ilişkide...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AydınKonsertatil
Görüş Bildir